ثبت شرکت مرکز اسقاط

ثبت شرکت مرکز اسقاط

مراکز اسقاط خودرو فرسوده در سراسر کشور در خصوص جمع آوری خودروهای فرسوده و پاکیزگی محیط زیست مشغول به فعالیت می باشند برای انجام این نوع فعالیت اقتصای شما نیازمند این می باشید که یک شرکت با موضوع فعالیتی در این خصوص ثبت نموده و کلیه فعالیت ها مربوط به این امر را در موضوع اساسنامه آن قرار دهید . برای ثبت شرکت شما قبل از هر چیز باید موافقت اصولی و جوازهای مورد نظر را در ارگانهای مختلف تهیه و طبق مراحل ثبت شرکتها که در مقالات گذشته در خصوص آن توضیح داده بودیم اقدام بنمائید .
كليه علاقمندان (الزاما اشخاص حقوقي) سرمايه گذاري وفعاليت در زمينه جمع آوري ، اسقاط و بازيافت خودروهاي فرسوده كه با فراهم آوردن الزامات صنعتي و زيست محيطي لازم جهت اين امر درخواست خود را به همراه مستندات لازم شامل (1) جواز تاسيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه (و يا پروانه بهره برداري در صورت وجود)، (2) موافقت نهايي سازمان حفاظت محيط زيست (و يا قرارداد شركت شهرك صنعتي محل مورد نظر) به دبيرخانه ستاد ارائه نمايند. بديهي است در صورت عدم ارائه مدرك خواسته شده و ثبت آن در دبيرخانه ستاد، در زمان اعلامي، مسئوليتي بر عهده ستاد نخواهد بود، بنابراين از كليه كساني كه در گذشته نسبت به ارائه مدارك اقدام كرده اند درخواست مي شود از ثبت آن در دبيرخانه اطمينان حاصل نمايند.

اخذ مجوز تأسيس مركز اسقاط و بازيافت خودرو :

در راستاي اجراي مفاد قانون توسعه حمل و نقل عمومي و مديريت مصرف سوخت و با هدف توسعه و ارتقاي مراكز صنعتي اسقاط و بازيافت خودروهاي فرسوده كشور با استفاده از توان بخش خصوصي، به استناد بند(4) تصويب نامه شماره 110115/ت36098ن مورخ 7/9/85 دولت، مبني بر الزام جواز تأسيس و پروانه بهره برداري بازيافت خودرو براي مراكز اسقاط، ضمن دعوت از كليه علاقمندان به سرمايه گذاري و فعاليت در اين عرصه موارد ذيل را به اطلاع عموم مي رساند:
1) كليه درخواست كنندگان تأسيس مركز اسقاط و بازيافت خودروهاي فرسوده با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان محل فعاليت و ارائه مدارك لازم و رعايت ضوابط تعريف شده، نسبت به دريافت جواز تأسيس كارخانه بازيافت خودرو اقدام نمايند.
2 ) پس از دريافت جواز تأسيس از اين سازمان و تهيه الزامات مورد نياز (به همراه مجوز محيط زيست) و دريافت موافقت اصولي وزارت صنعت، معدن و تجارت به پليس راهور ناجاي استان ذيربط جهت دريافت نامه اعلام آمادگي براي ارسال افسر كارشناس به محل سايت مورد نظر مراجعه نمايند.
3)نهايتا پس از اخذ دو مجوز فوق جهت تخصيص كد موقت و فعالسازي آن در سامانه نوسازي ناوگان به اين ستاد مراجعه نمايند.
تبصره1: درخواست كننده احداث مركز اسقاط ، لزوماً بايد هويت حقوقي ثبت شده داشته باشد.
تبصره2: اعتبار تخصيص كد فعالسازي در سامانه نوسازي ناوگان به مدت شش (6) ماه خواهد بود و در صورت رعايت ضوابط و موافقت ستاد، اين اعتبار تمديد خواهد شد.
تبصره3: شايان ذكر است بر اساس تصميم اتخاذ شده صدور مجوز فعاليت مركز اسقاط به كليه دارندگان پروانه بهره برداري كارخانه بازيافت خودرو از سوي ستاد اعطا شده و تمديد مجوز فعاليت منوط به رعايت ضوابط و مقررات مربوطه و اعتبار پروانه مذكور خواهد بود.
تبصره4: كليه مراكز اسقاط موجود تا پايان سال جاري مهلت دارند نسبت به اخذ و ارائه پروانه بهره برداري بازيافت خودرو اقدام نمايند، بديهي است فعاليت در زمينه اسقاط با عدم ارائه مدرك مورد نظر بر خلاف مقررات دولت بوده و ستاد نسبت به جلوگيري از فعاليت اقدام خواهد كرد.
روند ثبت شرکت پس از اتمام این مراحل مانند شرکتهای دیگر می باشد چنانچه در ثبت شرکت و شرکت های دیگر مانند ثبت شرکت با موضوع مکمل های رژیمی و ورزشی در مورد آنها توضیحات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم دچار مشکل شده و یا سوال خاصی برای شما در هنگام ثبت شرکت به وجود آمد می توانید با ما تماس گرفته و از اطلاعات کارشناسان ما در این خصوص استفاده نمائید .

شماره های تماس با کارشناسان ثبت شرکت ژیهات :44067346-021 خط ویژه
09128963121
09120219377

برای امورات ثبتی
ما با شما تماس میگیرم

کافیست شماره تماس خود را در کادر زیر وارد کنید.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

Related Posts

 

نظرات 4

مهمان - محمد علیاری در روز دوشنبه, 29 آذر 1395 20:10

سلام و خسته نباشید , مراکز اسقاط تا چه زمانی مهلت دارند نسبت به اخذ و ارائه پروانه بهره برداری بازیافت خودرو اقدام نمایند؟

اپراتور ثبت ژيهات در روز دوشنبه, 29 آذر 1395 20:10

سلام , كليه مراكز اسقاط موجود تا پايان سال جاري مهلت دارند نسبت به اخذ و ارائه پروانه بهره برداري بازيافت خودرو اقدام نمايند.

مهمان - حمیدرضا در روز سه شنبه, 02 آذر 1395 13:08

سلام , برای ثبت شرکت مرکز اسقاط در ابتدا باید چه کرد؟

اپراتور ثبت ژيهات در روز سه شنبه, 02 آذر 1395 13:09

سلام, برای ثبت شرکت شما قبل از هر چیز باید موافقت اصولی و جوازهای مورد نظر را در ارگانهای مختلف تهیه کنید.

مهمان
سه شنبه, 05 ارديبهشت 1396

تصوير امنيتي