درخواست المثنی برای مدارک شرکت

در صورت مفقود شدن،از بین رفتن و یا از دست دادن مدارک شرکت می توان برای اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت از اداره ثبت شرکتها اقدام نمود ،برای اخذ المثنی مدارک شرکت مراحلی می بایست طی گردد که در ادامه تشریح می شوند ،لازم به ذکر است که در صورت در خواست المثنی فقط و فقط مدارک اولیه ثبت شرکت قابل المثنی می باشند.

در صورت در خواست ،چه مدارکی المثنی می شوند ؟

در صورتی که پس از طی مراحل قانونی نسبت به اخذ المثنی مدارک شرکت اقدام گردد مدارک شرکت اعم از شرکتنامه و تقاضانامه (در سهامی خاص اظهارنامه ) ،اساسنامه و آگهی تاسیس به صورت المثنی قابل دریافت می باشد.

طریقه درخواست المثنی شرکت :

می بایست وکیل رسمی دادگستری پس از تکمیل نمودن فرم مخصوص مربوط به درخواست المثننی مدارک شرکت نسبت به واریز فیش مربوطه اقدام نماید و پس از واریز فیش و تحویل نمودن به همراه فرم تکمیل شده به اداره ثبت شرکتها برای اخذ مدارک اقدام نماید.
پس از تحویل مدارک مذکور به اداره،این اداره نسبت به استعلام های لازم برای شرکت اقدام نموده و پس از استعلام های مذکور نسبت به تحویل المثنی مدارک شرکت اقدام نماید..
لازم به ذکر است فرم های مذکور می بایست علاوه بر مهر و امضاء وکیل به امضاء کلیه شرکاء و یا سهامداران و مهر شرکت برسد.
پس اگر مدارک شرکتتان را گم نموده اید و یا به هر دلیلی آن را در اختیار ندارید تنها با یک تماس با کارشناسان موسسه ثبت شرکت هما می توانید المثنی مدارک شرکت را در اختیار بگیرید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع مدارکی که یک شرکت می تواند المثنی آنها را درخواست نماید، در ادامه این مدارک را برای هر شرکت تشریح می نماییم.
مدارک شرکت با مسئولیت محدود : 1- اساسنامه (شامل 26 ماده و 2 تبصره ) 2- صورتجلسه موسسین 3- شرکتنامه 4- تقاضانامه
مدارک شرکت سهامی خاص : 1- اساسنامه در 64 ماده و 11 تبصره 2- صورتجلسه موسسین 3- اظهارنامه
مدارک موسسات غیرتجاری : 1- اساسنامه در 27 ماده 2- صورتجلسه موسسین 3- اظهارنامه
مدارک شرکت تعاونی : 1- اساسنامه در 52 ماده 2- صورتجلسه موسسین و هیئت مدیره 3- شرکتنامه 4- تقاضانامه
نکته : در صورت درخواست المثنی مدارک شرکت فقط و فقط مدارکی که در بالا قید گردید قابل دریافت است و هیچ یک از صورتجلسات شرکت و یا موسسه که در بایگانی اداره ثبت شرکتها می باشد قابل اخذ نمی باشد.
در صورتی که تعداد سهام و یا ارزش سهام هریک از سهامداران شرکتهای سهامی خاص و یا دیگر شرکتهای سهامی را فراموش کرده باشیم چه باید کرد؟
با توجه به اینکه برای تنظیم هر نوع صورتجلسه در شرکتهای سهامی (به غیر از صورتجلسات هیئت مدیره ) می بایست به طور دقیق تعداد سهام هریک از سهامداران و نوع سهام آنها مشخص گردد و در صورت مغایرت با لیست سهامداران موجود در اداره ثبت شرکتها پرونده برگشت خواهد خورد.
بنابراین در صورتی که از تعداد دقیق سهام سهامداران مطلع نباشیم می بایست این لیست را از اداره ثبت شرکتها مطالبه کرد.

چگونه می توان لیست سهامداران را از اداره ثبت شرکتها اخذ نمود؟

برای اخذ لیست سهامداران شرکت از اداره ثبت شرکتها می بایست شخص دارای سمت در شرکت و یا وکیل رسمی شرکت به شورای حل اختلاف مراجعه نماید و با اخذ نامه ی مربوطه خطاب به اداره ثبت شرکتها نسبت به اخذ لیست مربوطه اقدام نماید
با در دست داشتن لیست صحیح سهامداران شرکتهای سهامی می توان نسبت به تنظیم و ارسال صورتجلسات اقدام نمود.
وکلای باتجربه موسسه ثبت شرکت هما افتخار دارند مشکلات مربوط به اخذ المثنی مدارک شرکت و یا لیست سهامداران شرکت شما را به راحتی و در کوتاه ترین زمان به سرانجام برسانند.
لازم به ذکر است در صورت واگذاری موارد مربوط به ثبت شرکت خود تنها کافی است اوراق مربوطه را امضاء و ممهور به مهر شرکت نمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ المثنی مدارک شرکت و یا اخذز 9 لیست سهامداران شرکتهای سهامی خاص و سایر شرکتهای دارای سهام و هم چنین سایر موارد مربوط به شرکت خود با کارشناسان موسسه ثبت شرکت هما تماس حاصل فرمایید.
تماس از 9 الی 17 :
02144979434
02144979414
تماس خارج از ساعات اداری :
09128963121
09120219377
ثبت شرکت

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 6

مهمان - محمد روی پنج شنبه, 02 آذر 1396 16:02

سلام
المثنی اگهی تغییرات شرکت هم صادر می شه?

سلام المثنی اگهی تغییرات شرکت هم صادر می شه?
اپراتور ثبت هما روی پنج شنبه, 09 آذر 1396 06:47

وققتون بخیر دوست گرامی
خیر.
المثنی مدارک ثبتی شرکت ها شامل موارد زیر می باشد:
1- شرکت با مسئولیت محدود: اساسنامه، تقاضانامه ، شرکتنامه ، صورتجلسه
2- شرکت سهامی خاص: اساسنامه ، اظهارنامه ، صورتجلسه
3- موسسه غیر تجاری: اساسنامه ، اظهارنامه ، صورتجلسه

وققتون بخیر دوست گرامی خیر. المثنی مدارک ثبتی شرکت ها شامل موارد زیر می باشد: 1- شرکت با مسئولیت محدود: اساسنامه، تقاضانامه ، شرکتنامه ، صورتجلسه 2- شرکت سهامی خاص: اساسنامه ، اظهارنامه ، صورتجلسه 3- موسسه غیر تجاری: اساسنامه ، اظهارنامه ، صورتجلسه
مهمان - آذری روی سه شنبه, 30 آذر 1395 18:28

سلام و خسته نباشید , اگر مدارک شرکت مفقود شود چه کار باید کرد؟

سلام و خسته نباشید , اگر مدارک شرکت مفقود شود چه کار باید کرد؟
اپراتور ثبت هما روی سه شنبه, 30 آذر 1395 18:28

سلام , در صورت مفقود شدن،از بین رفتن و یا از دست دادن مدارک شرکت می توان برای اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت از اداره ثبت شرکتها اقدام نمود .

سلام , در صورت مفقود شدن،از بین رفتن و یا از دست دادن مدارک شرکت می توان برای اخذ المثنی مدارک ثبتی شرکت از اداره ثبت شرکتها اقدام نمود .
مهمان - مهدی علیاری روی پنج شنبه, 04 آذر 1395 00:03

سلام , برای چه مدارکی المثنی صادر میشود؟

سلام , برای چه مدارکی المثنی صادر میشود؟
اپراتور ثبت هما روی پنج شنبه, 04 آذر 1395 00:04

سلام دوست عزیز, در صورتی که پس از طی مراحل قانونی نسبت به اخذ المثنی مدارک شرکت اقدام گردد مدارک شرکت اعم از شرکتنامه و تقاضانامه (در سهامی خاص اظهارنامه ) ،اساسنامه و آگهی تاسیس به صورت المثنی قابل دریافت می باشد.

سلام دوست عزیز, در صورتی که پس از طی مراحل قانونی نسبت به اخذ المثنی مدارک شرکت اقدام گردد مدارک شرکت اعم از شرکتنامه و تقاضانامه (در سهامی خاص اظهارنامه ) ،اساسنامه و آگهی تاسیس به صورت المثنی قابل دریافت می باشد.
مهمان
چهارشنبه, 28 شهریور 1397

کد امنیتی تصویر