نحوه ثبت شرکت تبلیغاتی

به طور کلی نوع هر شرکت را موضوع فعالیت آن شرکت که در بند 2 اساسنامه شرکتها قرار دارد تعیین می کند و این موضوع شرکت است که تعیین می کند ثبت شرکت قبل از به ثبت رسیدن نیاز به مجوز دارد یا خیر ،در مورد شرکتها و کانون های تبلیغاتی باید گفت که اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی ضروری است.
اخذ این مجوز به منزله موافقت ارگان مربوطه نسبت به ثبت شرکت تبلیغاتی می باشد که برای اخذ این موافقت باید شخصی که متقاضی ثبت شرکت است که برای اشخاص حقوقی مدیرعامل شرکت می باشد،می بایست دارای شرایط خاصی که در ادامه تشریح می گردد باشند.

در سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در قسمت تبلیغات و اطلاع رسانی راهنمای درخواست این مجوز تشریح گردیده که به این صورت می باشد:

راهنمای درخواست مجوز تاسیس کانون آگهی و تبلیغاتی :

ارائه تقاضا نامه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محل سکونت با امضای صاحب امتیاز و معرفی مدیر مسئول (طبق نمونه پیوست)
عکس 4*3 چهار قطعه (مدیر مسئول و صاحب امتیاز)
تصویر مدرک تحصیلی و ارائه آن (مدیر مسوول و صاحب امتیاز)
تصویر شناسنامه از تمامی صفحات و ارایه اصل آن (مدیر مسوول و صاحب امتیاز)
تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دایم و ارایه اصل آن (مدیر مسوول و صاحب امتیاز)
گواهی عدم سو پیشینه موثر کیفری با معرفی اداره کل (مدیر مسوول و صاحب امتیاز)
تاییدیه اماکن نیروی انتظامی با معرفی اداره کل
نکات اساسی
الف - اشخاص حقیقی و مدیر عامل در مورد (اشخاص حقوقی) باید فاقد پیشیته موثرکیفری باشند و مشهور به فساد اخلاقی نباشند.
ب - مدیر مسول باید دارای شرایط زیر باشد:
تابعیت ایران
اهلیت قانونی
نداشتن سوء شهرت و سابقه موثر کیفری
دارا بودن دیپلم کامل متوسطه و داشتن حداقل پنچ سال سابقه کار موثر در ارتباط با تایید کمیته سازمان های تبلیغات با تایید کمیته سازمانهای تبلیغات یا مدرک تحصیلی معادل دانشنامه لیسانس در رشته های بازرگانی (مدیریت بازرگانی و اقتصاد بازرگاتی )،روابط عمومی ، بازاریابی و تبلیغات یا علوم اجتماعی (با کلیه گرایش ها)
عدم اشتغال در وزارتخانه ها یاموسسات یا شرکت های دولتی و یا شهرداری ها
تنظیم تقاضانامه توسط آن دسته از متقاضیانی که شخصیت حقوقی دارند باید توسط مدیر عامل موسسه یا شرکت انجام پذیرد.
سابقه موثر یک فرد عبارت است ایفای نقش سازنده در طراحی و اجرای برنامه های تبلیغاتی است که در صورت حذف ایفا کننده آن نقش یا عنصر، برنامه عقیم مانده یا دچار آسیب کلی می شود.
منظور از عدم اشتغال ، شاغل نبودن فرد متقاضی مدیر مسولی در سازمان های مورد اشاره به صورت رسمی، پیمانی، یا قراردادی یا شیوه های دیگری که مشمول قانون استخدام کشوری یا قانون کار می باشد.
در صورت احراز شرایط فوق موضوع درخواست کمیته تبلیغات استان بررسی و پس از طی مراحل قانونی مجوز تاسیس کانون صادر می گردد.
برای تاسیس کانون تبلیغاتی هم می توان به صورت حقیقی و هم بصورت حقوقی اقدام نمود که در صورت تقاضای شخص حقوقی برای تاسیس شرکت تبلیغاتی به دوصورت امکان پذیر می باشد:
1- شخص حقیقیی که دارای امتیاز تاسیس کانون تبلیغاتی می باشد از اداره مربوطه تقاضای تغییر مجوز از حالت حقیقی به حقوقی را نماید که این کار از نوع دوم سهل تر است.
2- متقاضی ثبت شرکت از ابتدا نسبت به اخذ مجوز برای تاسیس شرکت تبلیغاتی اقدام نماید.

در صورت اخذ جواز یا همان موافقت اصولی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،می بایست مجوز مربوطه را به همراه سایر مدارک شرکت برای تاسیس به اداره ثبت شرکتها ارسال نمود.
ذکر این نکته لازم است که در هنگام ثبت نام در سامانه ثبت شرکتها و در قسمت موضوع شرکت باید تاریخ و شماره مجوز قید گردد که در غیر اینصورت موجب رد پذیرش تاسیس شرکت تبلیغاتی می گردد.

تنها تفاوت مدارک ارسالی این نوع شرکتها با سایر شرکت هایی که قبل از ثبت نیاز به اخذ مجوز ندارند در یک برگ مجوز از اداره مربوطه است که باید به همراه سایر مدارک ارسال گردد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکتهای تبلیغاتی و کانون های تبلیغاتی می توانید با کارشناسان موسسه ثبت شرکت ژیهات تماس حاصل فرموده و به صورت کاملا رایگان از مشاوره ی حضوری و تلفنی کارشناسان ما بهره مند شوید.
تماس از 8 الی 22 :
02144979434 (خط ویژه )
09128963121

 

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 7

اپراتور ثبت ژيهات روی پنج شنبه, 09 آذر 1396 07:40

دوست گرامی، برای تاسیس وثبت موسسه تبلیغاتی بایستی حداقل پنچ سال سابقه کار موثر در حوزه های مجاز در ارتباط با تایید کمیته سازمان های تبلیغات با تایید کمیته سازمانهای تبلیغات یا مدرک تحصیلی معادل دانشنامه لیسانس در رشته های بازرگانی (مدیریت بازرگانی و اقتصاد بازرگانی)، روابط عمومی ، بازاریابی و تبلیغات یا علوم اجتماعی (با کلیه گرایش ها) داشته باشید. صرف، مدرک کامپیوتر کافی نمی باشد.
به علاوه در صورت لزوم بنا به تشخیص کارشناس، می توانید در آزمون ویژه تاسیس شرکت (کانون) تبلیغاتی شرکت فرمایید.

دوست گرامی، برای تاسیس وثبت موسسه تبلیغاتی بایستی حداقل پنچ سال سابقه کار موثر در حوزه های مجاز در ارتباط با تایید کمیته سازمان های تبلیغات با تایید کمیته سازمانهای تبلیغات یا مدرک تحصیلی معادل دانشنامه لیسانس در رشته های بازرگانی (مدیریت بازرگانی و اقتصاد بازرگانی)، روابط عمومی ، بازاریابی و تبلیغات یا علوم اجتماعی (با کلیه گرایش ها) داشته باشید. صرف، مدرک کامپیوتر کافی نمی باشد. به علاوه در صورت لزوم بنا به تشخیص کارشناس، می توانید در آزمون ویژه تاسیس شرکت (کانون) تبلیغاتی شرکت فرمایید.
مهمان - ساسان روی پنج شنبه, 02 دی 1395 20:50

سلام و خسته نباشید , اگر شخص حقوقی بخواهد شرکت تبلیغاتی به ثبت برساند به چه صورت باید اقدام نماید؟

سلام و خسته نباشید , اگر شخص حقوقی بخواهد شرکت تبلیغاتی به ثبت برساند به چه صورت باید اقدام نماید؟
اپراتور ثبت ژيهات روی پنج شنبه, 02 دی 1395 20:51

سلام, در صورت تقاضای شخص حقوقی برای تاسیس شرکت تبلیغاتی به دوصورت امکان پذیر می باشد:
1- شخص حقیقیی که دارای امتیاز تاسیس کانون تبلیغاتی می باشد از اداره مربوطه تقاضای تغییر مجوز از حالت حقیقی به حقوقی را نماید که این کار از نوع دوم سهل تر است.
2- متقاضی ثبت شرکت از ابتدا نسبت به اخذ مجوز برای تاسیس شرکت تبلیغاتی اقدام نماید.

سلام, در صورت تقاضای شخص حقوقی برای تاسیس شرکت تبلیغاتی به دوصورت امکان پذیر می باشد: 1- شخص حقیقیی که دارای امتیاز تاسیس کانون تبلیغاتی می باشد از اداره مربوطه تقاضای تغییر مجوز از حالت حقیقی به حقوقی را نماید که این کار از نوع دوم سهل تر است. 2- متقاضی ثبت شرکت از ابتدا نسبت به اخذ مجوز برای تاسیس شرکت تبلیغاتی اقدام نماید.
مهمان - نویده روی پنج شنبه, 04 آذر 1395 16:37

سلام و خسته نباشید, مدیر مسئول باید حتما ایرانی باشد؟

سلام و خسته نباشید, مدیر مسئول باید حتما ایرانی باشد؟
اپراتور ثبت ژيهات روی پنج شنبه, 04 آذر 1395 16:38

سلام دوست عزیز, بله مدیر مسئول باید تابعیت ایرانی داشته باشد .

سلام دوست عزیز, بله مدیر مسئول باید تابعیت ایرانی داشته باشد .
مهمان - مسعود روی چهارشنبه, 23 تیر 1395 15:43

با سلام
مدرک تحصیلی من کارشناسی سخت افزار کامپیوتر است. آیا برای دریافت مجوز کانون آگهی و تبلیغات می توانم از آن استفاده کنم؟ اگر نمی شود چطور می توانم این کار را انجام دهم؟

با سلام مدرک تحصیلی من کارشناسی سخت افزار کامپیوتر است. آیا برای دریافت مجوز کانون آگهی و تبلیغات می توانم از آن استفاده کنم؟ اگر نمی شود چطور می توانم این کار را انجام دهم؟
مهمان - مسعود روی چهارشنبه, 23 تیر 1395 15:04

با سلام
من قصد راه اندازی یک سایت تبلیغات اینترنتی دارم. برای این کار نیاز به مجوز کانون آگهی و تبلیعات است. مدرک تحصیلی من کارشناسی سخت افزار کامپیوتر است. آیا با مدرک تحصیلی من دریافت مجوز کانون آگهی و تبلیغات امکان پذیر هست؟ اگر نیست آیا داشتن مدرک مدیریت بازرگانی از موسسات آموزشی آزاد مثل مجتمع فنی تهران کفایت می کند؟

با سلام من قصد راه اندازی یک سایت تبلیغات اینترنتی دارم. برای این کار نیاز به مجوز کانون آگهی و تبلیعات است. مدرک تحصیلی من کارشناسی سخت افزار کامپیوتر است. آیا با مدرک تحصیلی من دریافت مجوز کانون آگهی و تبلیغات امکان پذیر هست؟ اگر نیست آیا داشتن مدرک مدیریت بازرگانی از موسسات آموزشی آزاد مثل مجتمع فنی تهران کفایت می کند؟
مهمان
سه شنبه, 01 اسفند 1396

کد امنیتی تصویر