شرایط ثبت شرکت پخش دارو



برای ثبت شرکت دارو باید یک سری اطلاعات و تعریفهایی را مد نظر گرفته که در ذیل تعاریف هر یک به صورت مختصر برای شما عزیزان شرح داده شده است و پس از آشنا شدن با هر یک از اینها شرایط کلی نیز در این مقاله قرار داده ایم تا بتوانیم کمکی هر چند ناچیز به شما عزیزان در رسیدن به هدفتان بنمائیم .

مؤسسات دارويي :

مؤسسات دارويي به شركتهاي توليدكننده، واردكننده و شركتهاي فوريتي واردات دارو كه صلاحيت آنها مطابق قانون به تأييد رسيده و مجوز فعاليت آنها صادر شده است، اطلاق مي‌گردد.
ثبت شرکت پخش سراسری: ثبت شركتهای پخش سراسری طبق قانون بوده و در اساسنامه آن موضوع فعالیت شرکت، توزيع دارو قيد شده و با كسب مجوزهای لازم، مُبادرت به توزيع دارو و شیرخشک و مکمل های غذایی رژیمی، غذاهای کمکی شیرخواران، لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده های آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشکی و ملزومات دارویی مجاز در سراسر كشور مي‌نمايد و واسط بين مؤسسات دارويي مجاز و داروخانه هاست.

ثبت شعبه استانی :

بخشي از ساختار شركت پخش سراسري است كه تحت نظارت ستاد مركزي آن شركت و براساس ضوابط قانوني و دستورالعملهاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و با هماهنگي و تحت نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكي مرکز استان، مسئول توزيع دارو مي‌باشد.

ثبت شرکت پخش استانی:

شركتي است كه طبق قانون به ثبت رسيده و در اساسنامه آن موضوع فعالیت شرکت، توزيع دارو قيد شده و با كسب مجوزهاي لازم، مُبادرت به توزيع دارو و شیرخشک و مکمل های غذایی رژیمی، غذاهای کمکی شیرخواران، لوازم مصرفی پزشکی و فرآورده های آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشکی و ملزومات دارویی مجاز در سطح استان محل تقاضا مي‌نمايد و قبل از ابلاغ این آیین نامه مجوز فعالیت لازم را اخذ نموده است.

کمیسیون قانونی :

عبارت است از كميسيون امور داروخانه ها و توزيع مطرح در ماده ۲۰ قانون مربوط به مقررات
امور پزشكي و دارويي، مواد خوردني و آشاميدني مستقر در معاونت غذا و داروي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (كميسيون قانونی مركز) و معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي مربوطه (كميسيون قانوني دانشگاه)

شرایط تاسیس شرکت پخش سراسری دارو :

هر شخص حقوقي كه در اساسنامه آن موضوع توزيع دارو قيد شده باشد مي‌تواند بر اساس ضوابط درخواست تأسيس شركت پخش سراسري يا شركت پخش استاني نمايد.
تعداد شركتهاي پخش سراسري با توجه به گردش مالی و حجم بازار دارویی کشور هر ۵ سال یکبار به تشخیص کمیسیون قانونی مرکز تعیین می گردد.
شرکتهای پخش سراسری و استانی صرفاً مجاز به توزیع داروهایی هستند که مجوز ورود به بازار را از اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر دریافت کرده باشند.
برای توزیع کلیه فرآورده های بیولوژیک، داروهای مخدر و تحت کنترل، داروهای Orphan و هر دارویی که نیاز به ثبت اطلاعات بیمار دارد و داروهای یارانه ای، علاوه بر لزوم رعایت ضوابط و مفاد مندرج در این آئین نامه، اخذ مجوز جداگانه از اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر ضروری می باشد.
مدیر عامل شرکت می بایست همزمان با درخواست تأسیس شرکت پخش مدارک و مستندات ذیل را طبق ضوابط ارائه نماید. بدیهی است صرفاً به درخواست متقاضی که مدارک کامل مورد نیاز را ارائه نموده باشد، ترتیب اثر داده خواهد شد.

برای کلیه اعضای هیأت مدیره و مدیر عامل :

تابعیت ایران طبق قانون مربوطه
مُتدین به یکی از اَدیان رسمی مندرج در قانون اساسی
ارائه برگ پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت از خدمت یا گواهی اشتغال کادر نیروهای مُسلح
حُسن سابقه خدمت و فعالیت و توانمندی های لازم در حوزه دارو با تأیید کمیسیون قانونی
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد
تأسیس شعبه استانی شرکت پخش سراسری با معرفی اداره کا نظارت بر امور دارو و مواد مخدر و تائید کمیسیون قانونی دانشگاه صورت می گیرد.
صدور مجوز تأسیس و فعالیت شرکتهای پخش سراسری و استانی و تمدید آنها با نظر کمیسیون قانونی مرکز صورت می گیرد و برای تأسیس شرکت پخش استانی نظر کمیسیون قانونی دانشگاه جهت بررسی موضوع در کمیسیون قانونی مرکز به اداره کل دارو ارسال خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانیید از کارشناسان موسسه ثبت شرکت ژیهات یاری بخواهید .
شماره های تماس : 44979434 خط ویژه
09128963121
091202193377
برای خواندن مراحل ثبت ، مراحل ثبت شرکت دارويي را دنبال کنید.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 4

مهمان - اکبر عبادی روی پنج شنبه, 02 دی 1395 20:55

سلام و خسته نباشید , منظور از کمیسیون قانونی کجاست؟

سلام و خسته نباشید , منظور از کمیسیون قانونی کجاست؟
اپراتور ثبت ژيهات روی پنج شنبه, 02 دی 1395 20:55

سلام, عبارت است از كميسيون امور داروخانه ها و توزيع مطرح در ماده ۲۰ قانون مربوط به مقررات
امور پزشكي و دارويي، مواد خوردني و آشاميدني مستقر در معاونت غذا و داروي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (كميسيون قانونی مركز) و معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي مربوطه (كميسيون قانوني دانشگاه)

سلام, عبارت است از كميسيون امور داروخانه ها و توزيع مطرح در ماده ۲۰ قانون مربوط به مقررات امور پزشكي و دارويي، مواد خوردني و آشاميدني مستقر در معاونت غذا و داروي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (كميسيون قانونی مركز) و معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي مربوطه (كميسيون قانوني دانشگاه)
مهمان - معصومی روی پنج شنبه, 04 آذر 1395 16:47

سلام , موسسات دارویی به کدام موسسات گفته میشود؟

سلام , موسسات دارویی به کدام موسسات گفته میشود؟
اپراتور ثبت ژيهات روی پنج شنبه, 04 آذر 1395 16:47

سلام , مؤسسات دارويي به شركتهاي توليدكننده، واردكننده و شركتهاي فوريتي واردات دارو كه صلاحيت آنها مطابق قانون به تأييد رسيده و مجوز فعاليت آنها صادر شده است، اطلاق مي‌گردد

سلام , مؤسسات دارويي به شركتهاي توليدكننده، واردكننده و شركتهاي فوريتي واردات دارو كه صلاحيت آنها مطابق قانون به تأييد رسيده و مجوز فعاليت آنها صادر شده است، اطلاق مي‌گردد
مهمان
سه شنبه, 01 اسفند 1396

کد امنیتی تصویر