ثبت شرکت توریسم درمان

این نوع شرکت زیر مجموعه شرکت گردشگری می باشد و تمامی مراحل ثبت شرکت توریسم درمانی مانند شرکت گردشگردی می باشد و نیازمند مجوزها و انجام تمامی امور مانند شرکت گردشگری است لذا به همین منظور چون در مقالات قبل به صورت کامل در خصوص ثبت این نوع شرکت توضیح داده ایم لذا در این مقاله مختصری در خصوص اینکه شرکت توریسم درمان چه نوع شرکتی است و نوع خدمات رسانی آن چگونه است توضیحاتی را در خدمت شما عزیزان قرار می دهیم .

توریسم درمانی چیست؟

بر اساس تعریف های سازمان جهانی جهانگردی UN-WTO یکی از اهدافی که می تواند گردشگر را برانگیزد تا عزم سفر کند، مسافرت برای کسب سلامتی است. چیزی که از آن به گردشگری سلامت تعبیر می کنند. در حقیقت گردشگری سلامت، نوعی از گردشگری است که به منظور حفظ، بهبود و حصول مجدد سلامت جسمی و ذهنی فرد به مدتی بیشتر از ۲۴ ساعت و کمتر از یک سال صورت می گیرد. به این ترتیب یک توریست سلامت با مسافرت از محل دائم زندگی خود می تواند از خدمات درمانی مقصد استفاده کند تا سلامت جسمی و روحی اش را به دست بیاورد. نوعی از گردشگری که این روزها خوشبختانه در ایران رواج پیدا کرده و توریست های زیادی را از کشورهای منطقه برای بهره مندی از خدمات پزشکی و درمانی ایران به کشورمان می کشاند. البته بد نیست بدانید که توریسم سلامت در ایران تاریخچه بسیار کوتاهی دارد. در حقیقت در سال ۸۲ برای اولین بار توریسم درمانی در گردشگری ایران از سوی وزارت بهداشت مورد توجه قرار گرفت، البته وزارت بهداشت بیشتر با هدف اشتغالزایی برای دانش‌آموختگان پزشکی به این مبحث پرداخت و نه رونق توریسم درمانی. اما کم کم از سال ۸۳ و درست پس از ادغام سازمان میراث فرهنگی و سازمان‌ ایرانگردی و جهانگردی توریسم درمانی به صورت مستقل در ایران ایجاد شد و مورد توجه بیشتری قرار گرفت.
اما در میان تعریف های سازمان جهانی گردشگری، اصطلاحات دیگری هم وجود دارند که دامنه گردشگری سلامت را گسترده تر می کنند.

توریسم درمانی یکی از انواع توریسم سلامت است که به شرح ذیل می باشد:

توریسم سلامت: توریسم سلامت یکی از انواع توریسم است که به سه بخش ذیل تقسیم می شود.
۱ تورییسم تندرستی: مسافرت به دهکده های سلامت و چشمه های آب معدنی بدون دخالت پزشک
۲ توریسم درمانی: استفاده از آب های معدنی ، نمک ، لجن های طبیعی ، مناطق آفتاب گیر و …. تحت نظارت و مداخله پزشک
۳ توریسم پزشکی: مسافرت به منظور درمان بیماری و انجام جراحی زیر نظر پزشکان در مراکز درمانی که علاوه بر معالجه پیگیری بیمار را شامل می شود.

گردشگری تندرستی(Wellness Tourism)

یکی از همین واژه هاست که به مسافرت توریست به دهکده های سلامت و مناطق دارای چشمه های آب معدنی و آب گرم (اسپاها) اشاره می کند. در این نوع سفر توریست برای رهایی از تنش های زندگی روزمره و تجدید قوا بدون مداخله و نظارت پزشکی راهی سفر می شود. معمولا این توریست ها بیماری جسمی مشخصی ندارند و بیشتر در پی بهره مندی از طبیعت شفابخش مناطق دیگر هستند. گردشگری درمانی (Curative Tourism) هم به معنای مسافرت توریست به منظور استفاده از منابع درمانی طبیعی(آبهای معدنی، نمک، لجن و غیره) است که معمولا برای درمان برخی بیماری ها یا گذران دوران نقاهت تحت نظارت و مداخله پزشکی صورت می گیرد. این نوع از گردشگری هم این روزها مورد توجه مسئولان گردشگری کشور قرار گرفته است. به خصوص لجن درمانی که طبیعت ایران را در میان کشورهای همسایه به شدت محبوب کرده است.

sabte-sherkat-m-1.jpg

گردشگری پزشکی (Medical Tourism)

هم نوع دیگری از گردشگری سلامت است که در آن مسافرت به منظور درمان بیماری های جسمی یا انجام نوعی از عمل های جراحی تحت نظارت پزشکان در بیمارستان ها و مراکز درمانی را گردشگری پزشکی گویند. در این نوع از گردشگری سلامت، بیمار ممکن است پس از درمان و معالجه نیازمند استفاده از فضاها و خدمات گردشگری درمانی(مانند آبگرم ها) باشد که در این صورت ممکن است گردشگری او با سفر به نقاطی که این امکانات را دارند تکمیل شود.
بیمارستان‌ها در سراسر جهان با استفاده از پزشکان درجه یک و تکنولوژی پیشرفته و قیمت‌های ارزان به دنبال جذب بیماران جدید هستند.
جمی جانسون مبتلا به دیابت هنگامی که ماه گذشته به همراه یک گروه خواننده مسیحی به سوی تایلند در حرکت بود، دچار عفونت قوزک پا شد و کلیه‌هایش از کار افتاد. او با هواپیما از مالزی به بیمارستان بین‌المللی بومرانگراد (Bumrugrad) در بانکوک پایتخت تایلند برده شد. او تا به حال به تایلند نیامده بود و از این بیمارستان هم چیزی نشنیده بود. اما خوش‌شانس بود که به اولین بیمارستان آسیایی دارای اعتبار بین‌المللی و یکی از مدرن‌ترین و کارآمدترین تاسیسات پزشکی در جهان دسترسی یافت.
سال گذشته این بیمارستان به معالجه ۴۰۰ هزار بیمار خارجی بیشتر از هر بیمارستانی در جهان در بیش از ۱۵۰ کشور برای هر عارضه‌ای از بیماری قلبی تا جایگزینی مفصل ران و ایمپلنت‌های سینه پرداخت.
جاذبه این بیمارستان ارائه مراقبت‌های درمانی در کلاس‌ جهانی اما با قیمت‌های کشورهای در حال توسعه است و از بیماران مانند یک هتل پنج‌ستاره پذیرایی خواهد شد. در حالی که قیمت‌های درمان‌های پزشکی در کشورهای پیشرفته اوج گرفته است ، آمریکایی‌ها سال گذشته ۱۶ درصد تولید ناخالص ملی را صرف مراقبت‌های بهداشتی کردند و اروپایی‌ها هم چندان از این رقم دور نیستند، ایده به خارج رفتن برای به دست آوردن سلامتی جاذبه بیشتر و بیشتری پیدا می‌کند.
برای اطلاعات بیشتر از انجام امور ثبتی خود با مشاوران موسسه ثبت هما تماس حاصل فرمائید
شماره های تماس :44979434 خط ویژه
09128963121
09120219377

 

نظرات 5

مهمان - آقازاده روی پنج شنبه, 02 دی 1395 21:02

سلام و خسته نباشید , توریسم درمانی به چه معناست؟

سلام و خسته نباشید , توریسم درمانی به چه معناست؟
اپراتور ثبت هما روی پنج شنبه, 02 دی 1395 21:03

سلام , استفاده از آب های معدنی ، نمک ، لجن های طبیعی ، مناطق آفتاب گیر و …. تحت نظارت و مداخله پزشک

سلام , استفاده از آب های معدنی ، نمک ، لجن های طبیعی ، مناطق آفتاب گیر و …. تحت نظارت و مداخله پزشک
مهمان - علی نژاد روی پنج شنبه, 04 آذر 1395 16:49

سلام , گردشگری سلامت به چه معناست؟

سلام , گردشگری سلامت به چه معناست؟
اپراتور ثبت هما روی پنج شنبه, 04 آذر 1395 16:49

سلام , بر اساس تعریف های سازمان جهانی جهانگردی UN-WTO یکی از اهدافی که می تواند گردشگر را برانگیزد تا عزم سفر کند، مسافرت برای کسب سلامتی است. چیزی که از آن به گردشگری سلامت تعبیر می کنند.

سلام , بر اساس تعریف های سازمان جهانی جهانگردی UN-WTO یکی از اهدافی که می تواند گردشگر را برانگیزد تا عزم سفر کند، مسافرت برای کسب سلامتی است. چیزی که از آن به گردشگری سلامت تعبیر می کنند.
مهمان - امین روی جمعه, 28 آبان 1395 13:27

سلام و خسته نباشید
من یه سوال داشتم.
من دانشجوی ارشد اقتصاد سلامت هستم. میتونم شرکت گردشگری سلامت ثبت کنم؟ ضمنا خدمت سربازی نرفته ام.
با تشکر

سلام و خسته نباشید من یه سوال داشتم. من دانشجوی ارشد اقتصاد سلامت هستم. میتونم شرکت گردشگری سلامت ثبت کنم؟ ضمنا خدمت سربازی نرفته ام. با تشکر
مهمان
شنبه, 28 مهر 1397

کد امنیتی تصویر