راهنمای کامل ثبت شرکت

ثبت انواع شرکت ها و مؤسسات در اداره ثبت شرکتها:

مجموعه ای از افراد که برای انجام فعالیتی خاص با همدیگر همکاری می نمایند، می توانند یک شرکت یا مؤسسه را تشکیل دهند. با این حال، هر نوع فعالیتی مستلزم نوع خاصی از شرکت می باشد، به بیان ساده تر برای ثبت شرکت، ابتدا بایستی نوع شرکت خود را بشناسیم و در مورد آن اطلاعات لازم را کسب کنیم. در اینجا سعی خواهیم کرد شما را با انواع متفاوت شرکت ها و نحوه ثبت آنها آشنا سازیم.

هر یک از شرکت ها و مؤسسات مختلف برای اهداف خاصی شکل یافته اند، به همین جهت اگر انواع آنها را درست بشناسیم، بهتر می توانیم به هدفی که با ثبت شرکت قصد رسیدن به آن را داریم دست پیدا کنیم، گفتنی است انواع شرکت ها و مؤسسات دارای شباهت ها و تفاوت هایی با یکدیگر هستند و برای ثبت هر یک از این شرکت ها شرایط و مدارک خاصی لازم است که در این مقاله، به طور خلاصه و مفید توضیحی درباره هر کدام ارائه می گردد.

در فرآیند ثبت شرکت، تعیین نوع شرکت یکی از اقداماتی است که در پیشبرد اهداف شرکت نقش مهمی ایفا می کند. هنگامی که افراد تصمیم به ثبت شرکت تجاری دارند، در ابتدای امر بایستی انواع شرکت ها، مزایا و معایب هر یک را بشناسند و از وظایف مدیران و هر یک از اعضای شرکت به خوبی مطلع باشند.


7 نوع شرکت در ماده 20 قانون تجارت ذکر شده است که عبارتند از:
1.    شرکت سهامی عام و خاص
2.    شرکت با مسئولیت محدود
3.    شرکت تضامنی
4.    شرکت مختلط غیر سهامی
5.    شرکت مختلط سهامی
6.    شرکت نسبی
7.    شرکت تعاونی تولید و مصرف
در ثبت شرکت ها، تعداد اعضا، اهداف اعضا و مسئولیت هر عضو در تعیین نوع شرکت نقش مهمی ایفا می کند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

دلیل نام گذاری این نوع شرکت ها با عنوان مسئولیت محدود، در واقع به خاطر سقف تعهداتی است که اعضاء آن می توانند متقبل شوند، به عبارت ساده تر، در شرکت های با مسئولیت محدود، میزان تعهد محدود به مبلغ اسمی هر سهام می باشد. این نوع شرکت ها با حداقل 2 نفر شریک قابل ثبت می باشند و برای ثبت آنها نیازی به واریز سرمایه و مسدود نمودن آن در بانک نمی باشد، لازم به ذکر است شرکت های با مسئولیت محدود کارآمدترین نوع شرکتها بوده و از لحاظ آماری بیشترین تعداد ثبت را در بین سایر شرکت ها دارا می باشند.

ثبت شرکت های سهامی خاص و عام:

شرکت های سهامی به دو نوعِ خاص و عام قابل ثبت می باشند. شرکتهایی که تمامی سرمایه آنها توسط سهامداران شرکت که حداقل 3 نفر می باشند، تأمین می گردد سهامی خاص نامیده می شوند و در مقابل به شرکت هایی که بخشی از سرمایه آنها با فروش اوراق به عام مردم تأمین می شود، سهامی عام گفته می شود. سقف تعهدات شرکت های سهامی برخلاف مسئولیت محدود، محدود به سرمایه آنها نیست، بلکه با هر میزان سرمایه می توانند هر مبلغی را متعهد شوند. درباره سرمایه شرکت های سهامی دانستن این نکته ضروری است که در زمان ثبت شرکت بایستی حداقل 35% از کل سرمایه در حساب شرکت در شرف تأسیس بلوکه شود و تا زمان ثبت شرکت در حساب باقی بماند. گفتنی است پس از شرکتهای با مسئولیت محدود، شرکتهای سهامی خاص دارای بیشترین فراوانیِ ثبت در اداره ثبت شرکت ها می باشند.

ثبت شرکت تعاونی:

شرکت های تعاونی به 3 نوع تولیدی، توزیعی و تولیدی-توزیعی تقسیم می شوند، حداقل تعداد سهامداران در این نوع شرکتها 7 نفر می باشد که می بایست از بین این تعداد حداقل 2 نفر دارای مدرک تحصیلی و یا جواز کسب مرتبط با موضوع تعاونی مورد تقاضا باشند. برای ثبت شرکت تعاونی لازم است ابتدا مجوز یا موافقت اصولی اداره تعاون حوزه مربوطه اخذ گردد و سپس مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها صورت گیرد.

نکته مهم: در شرکت های تعاونی نیز مانند شرکت های سهامی می بایست پس از تأیید نام شرکت، 35 درصد از سرمایه شرکت به حساب مخصوصی واریز شود و تا زمان به ثبت رسیدن شرکت توسط بانک مسدود گردد.

ثبت شرکت تضامنی:

شرکت های تضامنی معمولا برای کارهایی نظیر صرافی، تبادل ارز و سکه و موارد مشابه به ثبت می رسند و نسبت به سایر شرکت ها از میزان تعهد و مسئولیت بالاتری برخوردار می باشند. نام این نوع شرکت ها از نام کامل یکی از شرکاء تشکیل می شود که معمولا در ادامه آن کلمه "و شرکاء" قید می گردد، این امر نشان دهنده تضمین این افراد برای معاملات شرکت می باشد. نکته مهم در مورد ثبت شرکت های تضامنی، اخذ مجوز از بانک مرکزی می باشد تا هنگام ثبت شرکت همراه سایر مدارک تحویل واحد ثبتی  گردد.

ثبت مؤسسه غیرتجاری:

به طور کلی، مؤسسات همانطور که از نام آنها پیداست، غیرتجاری می باشند، بدین معنا که انجام امور تجاری مانند: خرید و فروش و صادرات و واردات و نظایر آن در مؤسسات امکان پذیر نمی باشد، مؤسسات حتی نیازی به اخذ کد اقتصادی و کارت بازرگانی ندارند. در واقع مهم ترین مورد در موضوع فعالیت مؤسسات یا شرکت های غیرتجاری، ارائه خدمات و مشاوره می باشد و این کار در مؤسسات غیرانتفاعی مانند: سندیکاها*، انجمن ها و غیره دارای مزیت مالی نمی باشد، با این وجود، در مؤسسات انتفاعی که شرکاء آنها را اشخاص حقیقی تشکیل می دهند، دارای ارزش مالی می باشد.
*: سندیکا سازمانی است برای کسانی که در یک حرفه معین کار می کنند. این سازمان ها بر رعایت قانون و قراردادها در محل های کار نظارت می کنند.

ثبت نمایندگی شرکت های خارجی:

برای أخذ نمایندگی از شرکت های خارجی به دو صورت می توان اقدام نمود:
الف) نماینده شخص حقیقی باشد.
ب) نماینده شخص حقوقی باشد.
لازم به ذکر است که در هر دو حالت از ثبت نمایندگیِ شرکت های خارجی، نیاز به ثبت آن در اداره ثبت شرکت ها و أخذ شماره ثبت می باشد.
مدارک لازم جهت ثبت شرکت/مؤسسه:

•    کپی برابر با اصل مدارک شناسایی اعضاء (کارت ملی و شناسنامه)
•    گواهی عدم سوء پیشینه
•    اوراق ثبتی شرکت (که ذیل تمام صفحات به امضاء اعضاء رسیده باشد)

نکته 1: مدارک ثبتی شرکت عبارتند از اظهارنامه، اساسنامه، آگهی تاسیس و روزنامه رسمی
نکته 2: در شرکتهای سهامی (خاص و عام) و تعاونی ها ارائه گواهی بانکی مبنی بر واریز 35 درصد سرمایه شرکت الزامی است.
نکته 3: مدارک مورد نیاز برای ثبت مؤسسات نیز همانند ثبت شرکت ها می باشد با این تفاوت که در ثبت مؤسسات نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیست.

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت:

جهت ثبت انواع شرکت ها حدود 48 ساعت زمان تا ثبت نام شرکت لازم می باشد.
پس از تعیین نام و تکمیل کلیه مدارک لازم حدود 20 روز زمان تا ثبت شرکت و اخذ شماره ثبت لازم است.
آنچه که بعد از ثبت شرکت لازم است انجام گیرد:
بعد از ثبت شرکت و اخذ شماره ثبت، لازم است تا از طریق سایت روزنامه رسمی به آدرس www.rrk.ir نسبت به پرداخت هزینه آگهی اقدام کنید.
پس از چاپ روزنامه رسمی، پلمپ دفاتر و اخذ کد اقتصادی شرکت از جمله اموری است که می بایست حداکثر 2 ماه بعد از تاریخ تاسیس شرکت به انجام برسد.

 

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 913

اپراتور ثبت هما روی شنبه, 11 آذر 1396 09:45

دوست عزیز دور زدن پرداخت مالیات غیرقانونیه.
اما بایستی خاطر نشان کنم به منظور تشویق و افزایش سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی در واحدهای موضوع ماده 132 علاوه بر دوره حمایت از طریق مالیات با نرخ صفر حسب مورد، سرمایه‌گذاری در مناطق کمترتوسعه‌یافته تا زمانی که جمع درآمد مشمول مالیات واحد به دوبرابر سرمایه ثبت و پرداخت‌شده برسد، با نرخ صفر محاسبه می‌شود.
برای اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصین و مشاورین هما تماس حاصل فرمایید. ۴۴۹۷۹۴۳۴(۰۲۱)
با تشکر

دوست عزیز دور زدن پرداخت مالیات غیرقانونیه. اما بایستی خاطر نشان کنم به منظور تشویق و افزایش سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی در واحدهای موضوع ماده 132 علاوه بر دوره حمایت از طریق مالیات با نرخ صفر حسب مورد، سرمایه‌گذاری در مناطق کمترتوسعه‌یافته تا زمانی که جمع درآمد مشمول مالیات واحد به دوبرابر سرمایه ثبت و پرداخت‌شده برسد، با نرخ صفر محاسبه می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصین و مشاورین هما تماس حاصل فرمایید. ۴۴۹۷۹۴۳۴(۰۲۱) با تشکر
مهمان - محمد روی دوشنبه, 09 اسفند 1395 11:01

سلام
برای ثبت شرکت مجری ذیصلاح بهتره شرکت رو با مسئولیت محدود ثبت کرد یا سهامی خاص؟

سلام برای ثبت شرکت مجری ذیصلاح بهتره شرکت رو با مسئولیت محدود ثبت کرد یا سهامی خاص؟
اپراتور ثبت هما روی چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396 15:14

درود بر شما
قالب ثبتی شرکت بستگی به شرایط شما داره به طور مثال تعداد شرکا .
در شرکت های با مسئولیت محدود باید تعداد شرکا حداقل 2 نفر باشد ولی در شرکتهای سهامی خاص باید 3 نفر سهامدار و 2 بازرس معرفی شود.
همچنین شرکت های سهامی باید 35 درصد از سرمایه اعلامی شرکت را در حسابی به نام شرکت واریز داشته باشند ولی شرکت های با مسئولیت محدود واریزی بانکی از سرمایه ندارند.اگر که میخواهید شرایط کامل شرکتهای با مسئولیت محدود و سهامی خاص را بدانید میتوانید مطالب این سایت را مطالعه نمایید یا اینکه با شماره تلفن های موسسه هما تماس داشته باشید.

درود بر شما قالب ثبتی شرکت بستگی به شرایط شما داره به طور مثال تعداد شرکا . در شرکت های با مسئولیت محدود باید تعداد شرکا حداقل 2 نفر باشد ولی در شرکتهای سهامی خاص باید 3 نفر سهامدار و 2 بازرس معرفی شود. همچنین شرکت های سهامی باید 35 درصد از سرمایه اعلامی شرکت را در حسابی به نام شرکت واریز داشته باشند ولی شرکت های با مسئولیت محدود واریزی بانکی از سرمایه ندارند.اگر که میخواهید شرایط کامل شرکتهای با مسئولیت محدود و سهامی خاص را بدانید میتوانید مطالب این سایت را مطالعه نمایید یا اینکه با شماره تلفن های موسسه هما تماس داشته باشید.
مهمان - رها موحدی روی چهارشنبه, 22 دی 1395 16:07

سلام
می خواستم راجب سهام انتفاعی و موسس بدونم که چگونه سهامی است ؟

سلام می خواستم راجب سهام انتفاعی و موسس بدونم که چگونه سهامی است ؟
ثبت شرکت هما روی چهارشنبه, 22 دی 1395 16:33

سلام سهم موسس يا انتفاعي سهمي است كه دارنده آن بدون داشتن حقي به سرمايه شركت از منافع شركت به نسبت سهم خود بهره مند گردد و معمولا اين گونه سهام را موسسان بابت اطلاعات علمي و فني و تجارتي كه به شركت مي آورند به خود تخصيص مي دهند

سلام سهم موسس يا انتفاعي سهمي است كه دارنده آن بدون داشتن حقي به سرمايه شركت از منافع شركت به نسبت سهم خود بهره مند گردد و معمولا اين گونه سهام را موسسان بابت اطلاعات علمي و فني و تجارتي كه به شركت مي آورند به خود تخصيص مي دهند
مهمان - علیزاده روی دوشنبه, 20 دی 1395 11:03

سلام وخسته نباشید , آیا برای ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه هست؟

سلام وخسته نباشید , آیا برای ثبت شرکت سهامی خاص در سنندج نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه هست؟
اپراتور ثبت هما روی دوشنبه, 20 دی 1395 11:04

سلام , بله باید گواهی عدم سوء پیشینه اعضا به همراه سایر مدارک ارائه شود.

سلام , بله باید گواهی عدم سوء پیشینه اعضا به همراه سایر مدارک ارائه شود.
مهمان - مستوفی روی دوشنبه, 20 دی 1395 02:46

سلام وخسته نباشید , اگر بخواهیم کارهایی مثل محوطه سازی و فضای سبز انجام دهیم باید موضوع فعالیت شرکت را چه چیزی درج کنیم؟

سلام وخسته نباشید , اگر بخواهیم کارهایی مثل محوطه سازی و فضای سبز انجام دهیم باید موضوع فعالیت شرکت را چه چیزی درج کنیم؟
اپراتور ثبت هما روی دوشنبه, 20 دی 1395 02:47

سلام , باید موضوع فعالیت شرکت را ثبت شرکت خدماتی درج نمایید.

سلام , باید موضوع فعالیت شرکت را ثبت شرکت خدماتی درج نمایید.
مهمان - کاوه روی شنبه, 18 دی 1395 19:43

سلام وخسته نباشید , بعد از تعیین نام چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟

سلام وخسته نباشید , بعد از تعیین نام چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟
اپراتور ثبت هما روی شنبه, 18 دی 1395 19:49

سلام , پس از مشخص شدن نام شرکت می بایست نسبت به چاپ اوراق مربوط به شرکت از سامانه اقدام نمود.

سلام , پس از مشخص شدن نام شرکت می بایست نسبت به چاپ اوراق مربوط به شرکت از سامانه اقدام نمود.
مهمان - مائده روی جمعه, 17 دی 1395 17:41

سلام وخسته نباشید , معنی لغوی شرکت چیست؟

سلام وخسته نباشید , معنی لغوی شرکت چیست؟
اپراتور ثبت هما روی جمعه, 17 دی 1395 17:41

سلام , معنی لغوی شرکت شریک شدن در یک کار می باشد

سلام , معنی لغوی شرکت شریک شدن در یک کار می باشد
مهمان - صیفعلی روی چهارشنبه, 15 دی 1395 20:02

سلام وخسته نباشید , دفتر پلمپ روزنامه چیست؟

سلام وخسته نباشید , دفتر پلمپ روزنامه چیست؟
اپراتور ثبت هما روی چهارشنبه, 15 دی 1395 20:02

سلام, همانطور که از اسم این دفتر هم پیداست اطلاعات در آن باید به صورت روزانه وارد شود، این اطلاعات شامل : صادرات، واردات و تمامی درآمد ها و هزینه ها می باشد.

سلام, همانطور که از اسم این دفتر هم پیداست اطلاعات در آن باید به صورت روزانه وارد شود، این اطلاعات شامل : صادرات، واردات و تمامی درآمد ها و هزینه ها می باشد.
مهمان - فرهاد روی چهارشنبه, 15 دی 1395 01:39

سلام وخسته نباشید, آیا شما پیشنهاد نام هم برای ثبت شرکت میدین؟

سلام وخسته نباشید, آیا شما پیشنهاد نام هم برای ثبت شرکت میدین؟
اپراتور ثبت هما روی چهارشنبه, 15 دی 1395 01:40

سلام , بله در صورت نیاز به شما نام هایی به عنوان پیشنهاد ارائه میشود.

سلام , بله در صورت نیاز به شما نام هایی به عنوان پیشنهاد ارائه میشود.
مهمان - محسن روی سه شنبه, 14 دی 1395 00:16

سلام و خسته نباشید , موسسات غیر تجاری کارهای تجاری انجام میدهند یا غیر تجاری؟

سلام و خسته نباشید , موسسات غیر تجاری کارهای تجاری انجام میدهند یا غیر تجاری؟
اپراتور ثبت هما روی سه شنبه, 14 دی 1395 00:17

سلام , به طور کلی موسسات همانطور که از ادامه نام آنها پیداست غیر تجاری میباشند.

سلام , به طور کلی موسسات همانطور که از ادامه نام آنها پیداست غیر تجاری میباشند.
مهمان - جواهری روی شنبه, 11 دی 1395 20:57

سلام و خسته نباشید , جواز تاسیس چیست؟

سلام و خسته نباشید , جواز تاسیس چیست؟
اپراتور ثبت هما روی شنبه, 11 دی 1395 20:58

سلام , جواز تاسیس نوعی موافقت اصولی از طرف سازمان صنایع و معادن می باشد که پس از ارائه طرح توجیهی و قبول آن توسط کارشناس، از اداره مذکور صادر می گردد.

سلام , جواز تاسیس نوعی موافقت اصولی از طرف سازمان صنایع و معادن می باشد که پس از ارائه طرح توجیهی و قبول آن توسط کارشناس، از اداره مذکور صادر می گردد.
مهمان - مسعود روی شنبه, 11 دی 1395 10:46

سلام من درخواست ثبت شرکت سهامی خاص دادم ولی برا سهام موندم هرکدوم انتخاب میکنم بعد موقع تقسیم سهام اسم اشخاص دیده نمیشه تمام مسئولیتاشونم مشخص کردم

سلام من درخواست ثبت شرکت سهامی خاص دادم ولی برا سهام موندم هرکدوم انتخاب میکنم بعد موقع تقسیم سهام اسم اشخاص دیده نمیشه تمام مسئولیتاشونم مشخص کردم
مهمان - سعید روی جمعه, 10 دی 1395 17:55

سلام وخسته نباشید , بعد از ثبت شرکت چقدر زمان برای تشکیل پرونده مالیاتی وجود دارد؟

سلام وخسته نباشید , بعد از ثبت شرکت چقدر زمان برای تشکیل پرونده مالیاتی وجود دارد؟
اپراتور ثبت هما روی جمعه, 10 دی 1395 17:55

سلام دوست عزیز, به طور قانونی پس از ثبت شرکت و از تاریخ تاسیس 2 ماه زمان وجود دارد که نسبت به تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نمایید.

سلام دوست عزیز, به طور قانونی پس از ثبت شرکت و از تاریخ تاسیس 2 ماه زمان وجود دارد که نسبت به تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نمایید.
مهمان - نازنین زهرا روی جمعه, 10 دی 1395 00:12

سلام وخسته نباشید , آیا برای ثبت برند در سیستم مادرید باید برند را اول در کشور مبدا به ثبت رساند؟

سلام وخسته نباشید , آیا برای ثبت برند در سیستم مادرید باید برند را اول در کشور مبدا به ثبت رساند؟
اپراتور ثبت هما روی جمعه, 10 دی 1395 00:13

سلام دوست عزیز, بله باید در ابتدا برند ثبت سرزمینی شده باشد.

سلام دوست عزیز, بله باید در ابتدا برند ثبت سرزمینی شده باشد.
مهمان - طاهر روی چهارشنبه, 08 دی 1395 18:14

سلام و خسته نباشید , شرکت های مسئولیت محدود و سهامی خاص و سهامی عام به ترتیب باید چند نفر عضو داشته باشند؟

سلام و خسته نباشید , شرکت های مسئولیت محدود و سهامی خاص و سهامی عام به ترتیب باید چند نفر عضو داشته باشند؟
اپراتور ثبت هما روی چهارشنبه, 08 دی 1395 18:20

سلام دوست عزیز, در ایران شرکتهای مسئولیت محدود می بایست حداقل از ۲ نفر، سهامی خاص از ۳ نفر، سهامی عام از ۵ نفر، و شرکتهای تعاونی از ۷ نفر تشکیل شوند.

سلام دوست عزیز, در ایران شرکتهای مسئولیت محدود می بایست حداقل از ۲ نفر، سهامی خاص از ۳ نفر، سهامی عام از ۵ نفر، و شرکتهای تعاونی از ۷ نفر تشکیل شوند.
مهمان - محمد قلی زاده روی سه شنبه, 07 دی 1395 20:09

سلام و خسته نباشید, مصرف کنندگان از برند های معروف چه انتظاری دارند؟

سلام و خسته نباشید, مصرف کنندگان از برند های معروف چه انتظاری دارند؟
اپراتور ثبت هما روی سه شنبه, 07 دی 1395 20:12

سلام دوست عزیز, مصرف کنندگان از برندهای معروف انتظار خلاقیت و ایده جدید در محصولات یا کالاهایشان دارند.

سلام دوست عزیز, مصرف کنندگان از برندهای معروف انتظار خلاقیت و ایده جدید در محصولات یا کالاهایشان دارند.
مهمان - پدرام روی دوشنبه, 06 دی 1395 10:27

سلام و خسته نباشید, از بین سهامداران شرکت تعاونی چند نفر باید مدرک مرتبط داشته باشند؟

سلام و خسته نباشید, از بین سهامداران شرکت تعاونی چند نفر باید مدرک مرتبط داشته باشند؟
اپراتور ثبت هما روی دوشنبه, 06 دی 1395 10:28

سلام دوست عزیز, حداقل تعداد سهامداران در این نوع شرکتها 7 نفر می باشد که می بایست از بین این تعداد حداقل 2 نفر دارای مدرک تحصیلی و یا جواز کسب مرتبط با موضوع تعاونی مورد تقاضا باشند.

سلام دوست عزیز, حداقل تعداد سهامداران در این نوع شرکتها 7 نفر می باشد که می بایست از بین این تعداد حداقل 2 نفر دارای مدرک تحصیلی و یا جواز کسب مرتبط با موضوع تعاونی مورد تقاضا باشند.
مهمان - علی روی یکشنبه, 05 دی 1395 15:43

سلام و خسته نباشید , آیا میتوان با 4 نفر سهامدار شرکت تعاونی به ثبت رساند؟

سلام و خسته نباشید , آیا میتوان با 4 نفر سهامدار شرکت تعاونی به ثبت رساند؟
اپراتور ثبت هما روی یکشنبه, 05 دی 1395 15:47

سلام , نخیر باید حداقل 7 نفر به عنوان سهامدار داشته باشید.

سلام , نخیر باید حداقل 7 نفر به عنوان سهامدار داشته باشید.
مهمان - حمید روی شنبه, 04 دی 1395 11:44

سلام وخسته نباشید , برند به چند نوع قابل ثبت میباشد؟

سلام وخسته نباشید , برند به چند نوع قابل ثبت میباشد؟
اپراتور ثبت هما روی شنبه, 04 دی 1395 11:47

سلام , ثبت برند به دو صورت امکان پذیر است :
1-ثبت برند حقیقی
2-ثبت برند حقوقی

سلام , ثبت برند به دو صورت امکان پذیر است : 1-ثبت برند حقیقی 2-ثبت برند حقوقی
مهمان - فهیمه اصغرنژاد روی جمعه, 03 دی 1395 15:19

سلام و خسته نباشید , ثبت برند جهانی بر اساس چه قوانینی است؟

سلام و خسته نباشید , ثبت برند جهانی بر اساس چه قوانینی است؟
اپراتور ثبت هما روی جمعه, 03 دی 1395 15:20

سلام , ثبت جهانی برند بر اساس قوانین سازمان تجارت جهانی WTO و توافقنامه Trips صورت می گیرد.

سلام , ثبت جهانی برند بر اساس قوانین سازمان تجارت جهانی WTO و توافقنامه Trips صورت می گیرد.
مهمان - امید کاظمی روی پنج شنبه, 02 دی 1395 20:32

سلام و خسته نباشید , ثبت جهانی برند مترادف با چه کلماتی است؟

سلام و خسته نباشید , ثبت جهانی برند مترادف با چه کلماتی است؟
اپراتور ثبت هما روی پنج شنبه, 02 دی 1395 20:33

سلام , ثبت جهانی برند مترادف است با دو واژه "جهانی سازی" و " تجاری سازی " برند است.

سلام , ثبت جهانی برند مترادف است با دو واژه "جهانی سازی" و " تجاری سازی " برند است.
مهمان - هلیا روی سه شنبه, 30 آذر 1395 17:10

سلام و خسته نباشید , آیا شرکتی که با حداقل دو نفر شریکقابل ثبت باشد وجود دارد؟

سلام و خسته نباشید , آیا شرکتی که با حداقل دو نفر شریکقابل ثبت باشد وجود دارد؟
اپراتور ثبت هما روی سه شنبه, 30 آذر 1395 17:11

سلام , بله شرکتی با عنوان شرکت های با مسئولیت محدود حداقل با دو نفر شریک قابل ثبت میباشند.

سلام , بله شرکتی با عنوان شرکت های با مسئولیت محدود حداقل با دو نفر شریک قابل ثبت میباشند.
مهمان - علیرضا روی دوشنبه, 29 آذر 1395 22:09

سلام وخسته نباشید , مهمترین موارد در موضوع فعالیت موسسات چیست؟

سلام وخسته نباشید , مهمترین موارد در موضوع فعالیت موسسات چیست؟
اپراتور ثبت هما روی دوشنبه, 29 آذر 1395 22:10

سلام , مهم ترین موارد در موضوع فعالیت موسسات ارائه خدمات و مشاوره می باشد که این کار در موسسات غیرانتفاعی مانند سندیکاها،انجمن ها،NGO ها و... دارای مزیت مالی نبوده و در موسسات انتفاعی که شرکاء آنها را اشخاص حقیقی تشکیل می دهند دارای ارزش مالی نیز می باشد.

سلام , مهم ترین موارد در موضوع فعالیت موسسات ارائه خدمات و مشاوره می باشد که این کار در موسسات غیرانتفاعی مانند سندیکاها،انجمن ها،NGO ها و... دارای مزیت مالی نبوده و در موسسات انتفاعی که شرکاء آنها را اشخاص حقیقی تشکیل می دهند دارای ارزش مالی نیز می باشد.
مهمان - مینا خوارزمی روی یکشنبه, 28 آذر 1395 16:56

سلام و خسته نباشید , در شرکت های تعاونی حداکثر باید چند نفر سهامدار باشد؟

سلام و خسته نباشید , در شرکت های تعاونی حداکثر باید چند نفر سهامدار باشد؟
اپراتور ثبت هما روی پنج شنبه, 09 آذر 1396 09:20

سلام دوست گرامی،
برای تاسیس شرکت تعاونی بایستی حداقل 7 نفر سهامدار باشد، یعنی 7 نفر و بیشتر از آن

سلام دوست گرامی، برای تاسیس شرکت تعاونی بایستی حداقل 7 نفر سهامدار باشد، یعنی 7 نفر و بیشتر از آن
مهمان - سامانی روی شنبه, 27 آذر 1395 16:16

سلام و خسته نباشید , چند نوع کارت بازرگانی داریم؟

سلام و خسته نباشید , چند نوع کارت بازرگانی داریم؟
اپراتور ثبت هما روی شنبه, 27 آذر 1395 16:27

سلام , کارت بازرگانی به دو صورت حقیقی و حقوقی قابل اخذ می باشد .

سلام , کارت بازرگانی به دو صورت حقیقی و حقوقی قابل اخذ می باشد .
مهمان - لیلا کاظمی روی پنج شنبه, 25 آذر 1395 19:44

سلام و خسته نباشید , شرکت های با مسئولیت محدود چه نوع شرکتی میباشند؟

سلام و خسته نباشید , شرکت های با مسئولیت محدود چه نوع شرکتی میباشند؟
اپراتور ثبت هما روی پنج شنبه, 25 آذر 1395 19:50

سلام , این نوع شرکتها با حداقل 2 نفر شریک قابل ثبت می باشند و برای ثبت آنها نیازی به واریز سرمایه و مسدود نمودن آن در بانک نمی باشد،لازم به ذکر است شرکتهای با مسئولیت محدود کارآمدترین نوع شرکتها می باشند و از لحاظ آماری بیشترین تعداد ثبت را در بین سایر شرکتها دارند.

سلام , این نوع شرکتها با حداقل 2 نفر شریک قابل ثبت می باشند و برای ثبت آنها نیازی به واریز سرمایه و مسدود نمودن آن در بانک نمی باشد،لازم به ذکر است شرکتهای با مسئولیت محدود کارآمدترین نوع شرکتها می باشند و از لحاظ آماری بیشترین تعداد ثبت را در بین سایر شرکتها دارند.
مهمان
شنبه, 28 مهر 1397

کد امنیتی تصویر