وکالت محضری برای ثبت شرکت


برای تمام امضاء اوراق مربوط به ثبت شرکت می توان از وکالت نامه محضری استفاده نمود و بجای موکل امضاء زد به غیر از صورتجلسه موسسین، با توجه به بخش نامه ی صادر شده در سال 1392 نمی توان وکالت اوراق مربوط به صورتجلسه موسسین شرکت و هم چنین صورتجلساتی که در آن موکل عضو هیئت مدیره می گردد را امضاء نمود،منظور از صورتجلسات مذکور صورتجلسات عادی و هیئت مدیره ی شرکتها می باشد.
موارد استفاده وکالت محضری بیشتر در مواردی است که شخصی قصد فروش سهام خود را به شخص دیگر دارد و به دلیل مدت زمان زیادی که طول می کشد تا نتیجه تغییرات شرکت و روزنامه رسمی تغییرات حاضر گردد از وکالت محضری استفاده می نمایند.
لازم به ذکر است طبق قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هیچ شخصی حق فروش شرکت را ندارد و برای انتقال سهام یا سهم الشرکه الزاما از صورتجلسه تغییرات استفاده نمود، به همین جهت شخص فروشنده وکالت تام الاختیار در مورد شرکت مورد نظر را به خریدار می دهد تا خریدار بتواند صوتجلسه نقل و انتقال یا ورود و خروج را شخصا امضاء نماید.

به جهت کاربردی بودن این وکالت برای نمونه متنی از این نوع وکالتنامه ها را در زیر آورده ایم :

موضوع وکالتنامه های شرکت:

مراجعه به اداره ثبت شرکتها، دارائی ، بانک و غیره نسبت به انجام کلیه امور اداری موکل مرقوم وسپردن هرگونه تعهد و التزام و تقاضا و دریافت گواهی دارائی و استعلام از ثبت شرکت ها و پیگیری موضوع مالیاتی موکل و اخذ کد اقتصادی برای شرکت مذکور و توضیح و دفاع در مورد پرونده مالیاتی موکل و رتق و فتق امور مالیاتی و تشکیل پرونده در حوزه مالیاتی مربوطه و قیام و اقدام بهر امری که در ارتباط با اخذ کد اقتصادی موکل داشته باشد ،شرکت در تمامی صورتجلسات شرکت اعم از عادی ،عادی بطور فوق العاده ،نقل و انتقال سهام ،مجمع عمومی فوق العاده ،هیئت مدیره و..... . و در جریان کار پیش آید به نحوی که دیگر در هیچیک از موارد نیازی به حضور و امضاء مجدد موکل نباشد و موکل ضمن امضای سند مذکور به وکیل اجازه و وکالت در اصلاح سند و تنظیم اقرار نامه اصلاحی در خصوص اشتباهات و سهو قلمی یا از قلم افتادگی را اعطاء نمودند . حدود اختیارات موکل مذبور در انجام وکالت باحق توکیل بغیر ولو کرارا دارای اختیارات میباشد و این وکالت فقط در نفس وکالت موثر است .
در مورد متن این نوع وکالتنامه ها ذکر این موضوع الزامی است که حدود اختیارات وکیل ،مدت زمان وکالت و حق توکیل وکیل قابل تغییر می باشد و با توجه به توافقات وکیل و موکل صورت می پذیرد.
وکالتنامه ی فوق امروزه بیشترین کاربرد را برای شرکتهایی دارند که برای اخذ گرید ( رتبه )پیمانکاری و یا مشاور خود نیاز به داشتن مهندس با سابقه مفید دارند و با توافق با مهندسین به ازای پرداخت حقوق ماهیانه و یا سالیانه به مهندس ،پس از وارد کردن مهندس در شرکت از وی وکالت تام الاختیار و مدت دار(با توجه به توافق انجام شده ) گرفته و اخذ رتبه را انجام خواهند داد.
استفاده ی دیگر وکالتنامه های شرکتی برای افرادی است که در خارج از کشور حضور دارند ویا قادر به شرکت در جلسات سالیانه و یا فوق العاده شرکت نمی باشند.
علاوه بر وکالنامه ی محضری نوعی دیگر از امضاء وکالتی در شرکتها وجود دارد که برای افراد زیر 18 سال که سهامدار شرکت هستند ولی و یا قیم وی می توانند ذیل اوراق را با درج کلمه ی وکالتا و ولایتا امضاء نمایند.
لازم به ذکر است افراد زیر 18 سال در ثبت شرکتها فقط می توانند به عنوان سهامدار یا شریک حضور داشته باشند و به عنوان هیئت رئیسه جلسه و یا هیئت مدیره و بازرس نمی توانند حضور داشته باشند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نگارش وکالتنامه های مربوط به ثبت شرکتها و اطلاع از بندهایی خاص از این وکالتنامه می توانید با کارشناسان مشاور ثبت شرکت هما تماس حصل نمایید و از مشاوره رایگان حضوری و تالفنی بهره ببرید.
آدرس ثبت شرکت هما نیز اشرفی اصفهانی پایین تر از برج نگین رضا ساختمان شماره 15 واحد 8 می باشد که همه روزه از ساعت 8 الی 17 در خدمات شما موکلان گرامی است.
تماس همه روزه از 8 الی 22 :
02144979434
09128963121
9120219377

 

 

نظرات 4

مهمان - امیر مهدی روی شنبه, 04 دی 1395 13:50

سلام وخسته نباشید , آیا افراد زیر 18 سال هم میتوانند در یک شرکت به عنوان بازرس باشند؟

سلام وخسته نباشید , آیا افراد زیر 18 سال هم میتوانند در یک شرکت به عنوان بازرس باشند؟
اپراتور ثبت هما روی شنبه, 04 دی 1395 13:51

سلام , افراد زیر 18 سال در ثبت شرکتها فقط می توانند به عنوان سهامدار یا شریک حضور داشته باشند و به عنوان هیئت رئیسه جلسه و یا هیئت مدیره و بازرس نمی توانند حضور داشته باشند.

سلام , افراد زیر 18 سال در ثبت شرکتها فقط می توانند به عنوان سهامدار یا شریک حضور داشته باشند و به عنوان هیئت رئیسه جلسه و یا هیئت مدیره و بازرس نمی توانند حضور داشته باشند.
مهمان - محمد حسن پور روی یکشنبه, 07 آذر 1395 21:07

سلام علیکم , آیا میتوان شرکتی را فروخت؟

سلام علیکم , آیا میتوان شرکتی را فروخت؟
اپراتور ثبت هما روی یکشنبه, 07 آذر 1395 21:08

علیک سلام , طبق قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هیچ شخصی حق فروش شرکت را ندارد و برای انتقال سهام یا سهم الشرکه الزاما از صورتجلسه تغییرات استفاده نمود .

علیک سلام , طبق قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هیچ شخصی حق فروش شرکت را ندارد و برای انتقال سهام یا سهم الشرکه الزاما از صورتجلسه تغییرات استفاده نمود .
مهمان
یکشنبه, 01 مهر 1397

کد امنیتی تصویر