استعلام نام شرکتها

استعلام نام شرکتها به منظورهای مختلف گرفته می شود و نیاز به استعلام نام شرکت ، یکی از مواردی است که برای هرکس که به نوعی با شرکتها سر و کار دارد حتما اتفاق افتاده است، دو مورد از موارد پرکاربرد که برای آنها استعلام نام صورت می گیرد موارد زیر می باشند.

1- استعلام نام برای اطمینان از ثبت شرکت با این نام :

منظور از این جمله که در مورد 1 ذکر شده این است که برخی افراد با بعضی از شرکتها قصد عقد قرارداد و یا هر نوع معامله ی دیگری را دارند و برای اطمینان از اینکه شرکتی با همچین نامی وجود دارد یا خیر نیاز به استعلام نام شرکت دارند ، با توجه به آمار موجود در این زمینه معمولا استعلام نام شرکتهای لیزینگی خودرو بیشترین آمار استعلام را به خود اختصاص داده اند، اما همانطور که گفته شد برای سایر موارد مثلا عقد قراردادی کاری با یک شرکت معمولا نیاز به استعلام نام شرکت می باشد.

2- استعلام نام برای ثبت شرکت با همان نام :

این نوع از استعلام ها نیز بسیار انجام می گیرند، بدین صورت که شخصی قصد دارد شرکتی را با نامی که در نظر دارد به ثبت برساند اما اگر همان نام یا مشابه آن قبلا به ثبت رسیده باشد ثبت آن نام امکان پذیر نیست و موجب رد درخواست ثبت شرکت می گردد، پس برای صرفه جویی در وقت بهتر است قبل از ارسال اینترنتی نام های پیشنهادی برای ثبت شرکت ابتدا نام های مورد نظر را استعلام گرفت و در صورت عدم وجود این نام ها آنها را ارسال نمود.

به کدام مرجع برای استعلام نام شرکت می توان اعتماد کرد ؟

در حال حاضر بسیاری از سایت ها وجود دارند که بانک های نامی را از شرکتهای ثبت شده تهیه نموده اند و برای استعلام نام شرکتها مبالغی را دریافت می نمایند، در مورد این گونه سایت ها باید گفت که به هیچ وجه نمی توان به آنها برای استعلام نام تکیه کرد زیرا تعداد شرکتهای ثبت شده بسیار بسیار زیاد می باشد و بانکهای نام آنها در مقایسه با تعداد کل شرکتهای ثبت شده یک عدد بسیار کوچک می باشد.
برای استعلام نام شرکت به جرات می توان گفت تنهاترین و معتبرترین راه ،استعلام از سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور می باشد،این سامانه که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد تمامی اشخاص حقوقی کشور را دربر میگیرد وتنها شرکتها را درخود ندارد،این سامانه علاوه بر شرکتها، موسسات، سازمانهای دولتی ،شهرداری ها ،استانداری ها و خلاصه کلیه اشخاص حقوقی کشور را در یانک اطلاعاتی خود دارد.
آدرس این سامانه www.ilenc.ir می باشد و طریقه استعلام در آن به این صورت است که باید یکی از 3 گزینه خالی در این سایت را پر نمود، این گزینه ها شامل نام شخصیت حقوقی (نام شرکت) ،شماره ثبت ،شناسه ملی می باشد که ذکر یکی از این 3 مورد برای استعلام کافی است.
درصورتی که شرکت مورد نظر قبلا ثبت شده باشد اطلاعات کلی آن شامل نام کامل، تاریخ تاسیس و ثبت ،شماره ثبت ،شناسه ملی ، واحد ثبتی ، آدرس و کدپستی شرکت قابل مشاهده می باشد.

sabt-sherkat-bc4.jpg

لازم به ذکر است تنها استعلام این سامانه برای تمامی سازمانهای دولتی قابل استناد است و باید تمامی شرکتها عضو سامانه شناسه ملی باشند و درصورتی که عضو این سامانه نمی باشند این بدین معنی است که شرکت دارای شناسه ملی نیست (بعضی از شرکتهای خیلی قدیمی شناسه ملی ندارند ) و باید سریعا برای اخذ شناسه ملی شرکت خود اقدام نمایند.
اگر اطلاعات موجود در سامانه شناسه ملی که در بالا گفته شد شامل چه مواردی هستند پاسخگوی اطلاعات مورد نیاز شما از یک شرکت نبود می توانید از طریق داشتن این اطلاعات کلی به سایر اطلاعات شرکت مورد نظر خود برسید،اطلاعاتی که از ساملنه شناسه ملی بدست آورده اید را می توانید در سایت روزنامه رسمی وارد کرده و اطلاعات جزئی تر از شرکت دریافت نمایید.
آدرس سایت روزنامه رسمی http://www.rrk.ir/ می باشد که می بایست به قسمت آگهی های قانونی در ستون سمت چپ مراجعه،و پس از قید نام و سایر اطلاعات شرکت در قسمت های مربوطه بر روی جستجو کلیک نمود، در این صورت تمامی روزنامه های رسمی شرکت اعم از تاسیس ودر صورت وجود تغییرات قابل مشاهده می باشنند،در روزنامه تاسس علاوه بر اطلاعات موجود در شناسه ملی می توان اطلاعاتی نظیر سرمایه شرکت،موضوع و نام و مشخصات اعضای شرکت را مشاهده نمود و در صورت وجود تغییرات در شرکت جزئیات این تغییرات نیز قابل مشاهده می باشد.
کارشناسان ثبت شرکت ژیهات آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان همه روزه از 8 الی 22 می باشند.
شماره های تماس:
02144979434
09128963121

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 9

مهمان - علی روی دوشنبه, 04 ارديبهشت 1396 23:46

با سلام
من میخواستم تاکسی تلفنی خودم را تبدیل به یک شرکت مسافربری برون و درون شهری سواری نمایم
لطفا راهنمایی بفرمایید.

با سلام من میخواستم تاکسی تلفنی خودم را تبدیل به یک شرکت مسافربری برون و درون شهری سواری نمایم لطفا راهنمایی بفرمایید.
اپراتور ثبت ژيهات روی دوشنبه, 11 ارديبهشت 1396 10:46

درود بر شما
برای ثبت شرکتتان باید حداقل دو نفر شریک باشید و مدارک شناسایی هر دو نفر مورد نیاز است فقط اگر که بخواهید در موضوع شرکت شما مسافر بری برون شهری قید شود باید از سازمان پایانه ها موافقت اصولی دریافت نمایید ولی مسافربری درون شهری نیاز به موافقت اصولی ندارد.

درود بر شما برای ثبت شرکتتان باید حداقل دو نفر شریک باشید و مدارک شناسایی هر دو نفر مورد نیاز است فقط اگر که بخواهید در موضوع شرکت شما مسافر بری برون شهری قید شود باید از سازمان پایانه ها موافقت اصولی دریافت نمایید ولی مسافربری درون شهری نیاز به موافقت اصولی ندارد.
مهمان - فریبرز روی یکشنبه, 05 دی 1395 19:02

سلام وخسته نباشید, آدرس سامانه برای استعلام نام شرکت چیست؟

سلام وخسته نباشید, آدرس سامانه برای استعلام نام شرکت چیست؟
اپراتور ثبت ژيهات روی یکشنبه, 05 دی 1395 19:03

سلام , آدرس این سامانه http://www.ilenc.ir می باشد .

سلام , آدرس این سامانه www.ilenc.ir می باشد .
مهمان - بنده حق روی دوشنبه, 08 آذر 1395 09:45

سلام و خسته نباشید, برای چه کارهایی نام شرکت را استعلام میکنند؟

سلام و خسته نباشید, برای چه کارهایی نام شرکت را استعلام میکنند؟
اپراتور ثبت ژيهات روی دوشنبه, 08 آذر 1395 09:46

سلام , دو مورد از موارد پرکاربرد که برای استعلام نام شرکت صورت میگیرد :
1- استعلام نام برای اطمینان از ثبت شرکت با این نام
2- استعلام نام برای ثبت شرکت با همان نام
میباشد.

سلام , دو مورد از موارد پرکاربرد که برای استعلام نام شرکت صورت میگیرد : 1- استعلام نام برای اطمینان از ثبت شرکت با این نام 2- استعلام نام برای ثبت شرکت با همان نام میباشد.
مهمان - سجاد روی جمعه, 16 بهمن 1394 08:10

با سلام
بنده مدیر یک وب سایت هستم. در وب سایتم تسهیلاتی برای شرکت های ثبت شده در نظر گرفته ام. حال نیاز به اعتبار سنجی شرکت ها دارم. بدین معنی که کاربران سایت بنده، اطلاعات شرکت خود را در سایت من وارد می کنن و من احتیاج دارم قبل از ارائه تسهیلات، اطلاعات آن ها را اعتبار سنجی بکنم و از صحت و سقم آنها باخبر شدم.
حال می خواستم بدانم که آیا وب سایت شما APIای در این رابطه دارد؟ به عبارت دیگر، چگونه می توانم با استفاده از وب سایت شما، اطلاعات کاربران وب سایتم را اعتبارسنجی کنم؟

با احترام

با سلام بنده مدیر یک وب سایت هستم. در وب سایتم تسهیلاتی برای شرکت های ثبت شده در نظر گرفته ام. حال نیاز به اعتبار سنجی شرکت ها دارم. بدین معنی که کاربران سایت بنده، اطلاعات شرکت خود را در سایت من وارد می کنن و من احتیاج دارم قبل از ارائه تسهیلات، اطلاعات آن ها را اعتبار سنجی بکنم و از صحت و سقم آنها باخبر شدم. حال می خواستم بدانم که آیا وب سایت شما APIای در این رابطه دارد؟ به عبارت دیگر، چگونه می توانم با استفاده از وب سایت شما، اطلاعات کاربران وب سایتم را اعتبارسنجی کنم؟ با احترام
ثبت شرکت ژیهات روی شنبه, 17 بهمن 1394 09:36

با سلام خدمت شما دوست عزیز شما اگر احتیاج دارید که استعلام ثبت را استعلام بگیرید میتوانید تماس بگیرد و کارشناسان ما استعلام را برای شما میگیرند ولی متاسفانه لینک مستقیمی برای این کار نداریم.

با سلام خدمت شما دوست عزیز شما اگر احتیاج دارید که استعلام ثبت را استعلام بگیرید میتوانید تماس بگیرد و کارشناسان ما استعلام را برای شما میگیرند ولی متاسفانه لینک مستقیمی برای این کار نداریم.
مهمان - حمیدی روی سه شنبه, 12 آبان 1394 12:11

ممنون خوب بود
مختصر و مفید
بزودی برا ثبت شرکت خدمت خواهم رسید

ممنون خوب بود مختصر و مفید بزودی برا ثبت شرکت خدمت خواهم رسید
مهمان
پنج شنبه, 03 اسفند 1396

کد امنیتی تصویر