چگونگی اخذ وام برای شرکت ثبت شده

 

امروزه در بازار تجارت و کسب و کار شاید به جرات بتوان گفت که داشتن یک شرکت خوب یکی از بهترین راهها برای پیشرفت و کسب موفقیت در عرصه تجارت داخلی و خارجی می باشد،برای داشتن یک شرکت خوب ابتدایی ترین گام ،ثبت شرکت می باشد که باتوجه به گستره ی وسیع انواع شرکتها باید دقت داشت شرکتی که نسبت به ثبت آن اقدام می نماییم نسبت به حوزه ی فعالیت ،بهترین نوع شرکت باشد،لازم به ذکر است که در سایر مقالات ارائه شده در سایت انواع شرکتها و مزیت ها و معایب هرکدام به تفضیل ارائه گردیده است.

افتتاح حساب برای ثبت شرکت:

برای ثبت شرکتهای با مسئولیت محدود و هم چنین موسسات غیرتجاری در ابتدای ثبت نیازی به افتتاح حساب نمی باشد اما در شرکتهای سهامی خاص و تعاونی ها با توجه به اینکه همانطور که در سایر مقالات اشاره شده می بایست 35 درصد از سرمایه اولیه ی اعلام شده برای شرکت در حساب شرکت در شرف تاسیس واریز شده و تا زمان نهایی شدن ثبت شرکت و اخذ روزنامه رسمی تاسیس شرکت در حساب مسدود ویا به اصطلاح بلوکه گردد.

شرکتی که هنوز ثبت نشده چگونه حساب بانکی خواهد داشت؟

در جواب باید گفت نوع این نوع حساب ها را حسابهای شرکتهای در شرف تاسیس می نامند و دستورالعمل بانکی در بانکها برای افتتاح حساب برای این نوع حسابها موجود است.
حسابهای شرکتهای در شرف تاسیس باتوجه به درخواست متقاضی می تواند هم بصورت حساب جاری و یا حساب پس انداز باشد که در صورت افتتاح حساب جاری برای شرکت پس از ارائه روزنامه رسمی تاسیس شرکت دسته چک به شخص دارای حق امضاء در شرکت تحویل داده می شود.

آیا فقط شرکتهای سهامی خاص و تعاونی ها می توانند حساب جاری داشته باشند ؟

در جواب باید گفت که خیر،شاید به دلیل اینکه شرکتهای سهامی خاص و تعاونی ها در ابتدای ثبت شرکت نیاز به افتتاح حساب دارند خیلی ها فکر می کنند که فقط این دونوع شرکتها می توانند حساب بانکی داشته باشند، تمامی انواع شرکتها و موسسات غیر تجاری پس از ثبت شرکت و دریافت روزنامه رسمی تاسیس شرکت می توانند نسبت به افتتاح حساب جاری و یا پس انداز برای شرکت و یا موسسه خود اقدام نمایند.

 sabt-sherkat-c5.jpg

اخذ وام و تسهیلات برای شرکتها :

در ابتدای بحث وام های بانکی برای شرکتها ذکر این نکته ضروری است که می بایست در هنگام ثبت شرکت حتما در موضوع فعالیت شرکت عبارت اخذ وام وتسهیلات از بانکها و موسسات مالی واعتباری دولتی و خصوصی قید شده باشد زیرا در غیر اینصورت نمی توان با استفاده از شرکت تسهیلاتی دریافت نمود.
همانطور که در مقالات مربوط به شرکتهای سهامی خاص و تعاونی ها نیز اشاره شد این نوع شرکتها از اعتبار بالاتری نسبت به سایر شرکتها برای اخذ وام وتسهیلات برخوردارند اما به طور کلی و بسته به نوع بانک یا موسسه معمولا بین 8 تا 10 برابر سرمایه ی ثبت شده ی شرکت به شرکتها وام تعلق می گیرد.
برای همین در هنگام ثبت شرکت باید به این نکته توجه داشت که اگر تصمیم به اخذ وام از طریق شرکت را دارید سرمایه ی شرکت را حداقلی یعنی 000/000/1 ریال در نظر نگیرید.
در شرکتهای با مسئولیت محدود میزان سرمایه شرکت علاوه بر تاثیر در میزان تسهیلات تعلق گرفته شده به شرکت در میزان اعتبار شرکت نیز موثر است زیرا همانطور که در تشریح شرکتهای بامسئولیت محدود اشاره شده میزان سقف تعهدات این نوع شرکتها به سرمایه ثبت شده ی آنها بستگی دارد و به عبارت ساده تر اعتبار شرکتهای نسئولیت محدود سرمایه ی آنهاست.
همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد ثبت شرکت ابتدایی ترین مرحله برای اخذ وام وتسهیلات با اسفاده از شرکت است و هریک از بانکها و موسسات دولتی وخصوصی با توجه به آیین نامه های خود مدارک خاصی را برای اعطای وام در نظر می گیرند که یکی از آنها و مهمترین آنها ارائه مدارک ثبتی شرکت و روزنامه رسمی تاسیس شرکت است،هم چنین یکی دیگر از مدارک که در همه ی بانکها مشترک است ارائه کد اقتصادی شرکت است که می بایست پس از تشکیل پرونده مالیاتی در دارائی حوزه ی مالیاتی مربوط به شرکت اخذ گردد.
نکته:در مورد چک وسفته ی بانکی شرکتها ذکر این نکته ضروری است که امضای شخص صاحب امضاء که در روزنامه رسمی شرکت مشخص شده و مهر شرکت به چک و سفته های بانکی شرکت اعتبار می بخشد.
برای مشاوره رایگان در زمینه ثبت شرکتها و چگونگی افتتاح حساب و اخذ وام وتسهیلات با مشاوران موسسه ثبت شرکت هما تماس حاصل فرمایید.
نماس از 8 الی 22
02144979434
09128963121
09120219377

 

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 24

مهمان - عنایت روی شنبه, 27 آبان 1396 12:25

با سلام. در شرکت های سهامی خاص بعد از چه مدت می توان وام گرفت ؟

با سلام. در شرکت های سهامی خاص بعد از چه مدت می توان وام گرفت ؟
اپراتور ثبت هما روی دوشنبه, 29 آبان 1396 10:03

سلام دوست عزیز
برای گرفتن وام ابتدا باید شرکت رو ثبت کنید و حتما زمان ثبت، در موضوع فعالیت شرکت "اخذ وام و تسهیلات از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری دولتی و خصوصی" را بنویسید.

سلام دوست عزیز برای گرفتن وام ابتدا باید شرکت رو ثبت کنید و حتما زمان ثبت، در موضوع فعالیت شرکت "اخذ وام و تسهیلات از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری دولتی و خصوصی" را بنویسید.
مهمان - فاطمه روی یکشنبه, 23 مهر 1396 05:48

سلام
من یک شرکت آماری دارم که قرار از مرکز آمار ایران گرید بگیره
می خوام وام بگیرم ولی هر بانکی که میرم میگه براساس گردش مالیشرکت وام میدیدم. لطفا راهنمایی کنید.

سلام من یک شرکت آماری دارم که قرار از مرکز آمار ایران گرید بگیره می خوام وام بگیرم ولی هر بانکی که میرم میگه براساس گردش مالیشرکت وام میدیدم. لطفا راهنمایی کنید.
اپراتور ثبت هما روی پنج شنبه, 25 آبان 1396 07:42

با سلام
دوست عزیر این روال قانونی است که از طرف بانکها تعیین میشه

با سلام دوست عزیر این روال قانونی است که از طرف بانکها تعیین میشه
مهمان - فاطمه روی یکشنبه, 23 مهر 1396 05:41

سلام
من یک شرکت آماری دارم که قرار از مرکز آمار ایران گرید بگیره
می خوام وام بگیرم ولی هر بانکی رفنم گفتن شرکت باید گردش مالی داشته باشه ولی شرکت من تازه تاسیسه. لطفا راهنمایی کنید

سلام من یک شرکت آماری دارم که قرار از مرکز آمار ایران گرید بگیره می خوام وام بگیرم ولی هر بانکی رفنم گفتن شرکت باید گردش مالی داشته باشه ولی شرکت من تازه تاسیسه. لطفا راهنمایی کنید
مهمان - محمد روی چهارشنبه, 19 مهر 1396 11:49

سلام ما شرکت وارداتی با مسولیت محدود هستیم واردات لاستیک و تیوپ فرغون آیا میتونیم از بانک وام بگیریم.

سلام ما شرکت وارداتی با مسولیت محدود هستیم واردات لاستیک و تیوپ فرغون آیا میتونیم از بانک وام بگیریم.
اپراتور ثبت هما روی یکشنبه, 21 آبان 1396 06:20

با سلام
نسبت به شرکت های سهامی خاص و تعاونی که گرفتن وام در این شرکت ها به سهولت انجام می شود، روند گرفتن وام در شرکت های با مسئولیت محدود دشوار است و بعضی از بانک های خصوصی به این شرکت ها وام نمی دهند.

با سلام نسبت به شرکت های سهامی خاص و تعاونی که گرفتن وام در این شرکت ها به سهولت انجام می شود، روند گرفتن وام در شرکت های با مسئولیت محدود دشوار است و بعضی از بانک های خصوصی به این شرکت ها وام نمی دهند.
مهمان - Amin روی سه شنبه, 24 اسفند 1395 19:11

سلام

برای اخذ وام از بانک ها برای شرکت بامسئولیت محدود
سند ملکی و...
برای گرو گذاشتن لازمه؟

سلام برای اخذ وام از بانک ها برای شرکت بامسئولیت محدود سند ملکی و... برای گرو گذاشتن لازمه؟
اپراتور ثبت هما روی چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396 10:48

درود برشما
تمام شرایط اخذ وام به بانک مربوطه بستگی دارد و ممکن است بعضی از بانکها سند ملکی درخواست نمایند و بعضی بانک ها با اوراق شرکت وام را پرداخت کنند.

درود برشما تمام شرایط اخذ وام به بانک مربوطه بستگی دارد و ممکن است بعضی از بانکها سند ملکی درخواست نمایند و بعضی بانک ها با اوراق شرکت وام را پرداخت کنند.
مهمان - هادی روی یکشنبه, 10 بهمن 1395 13:04

با سلام
آیا می توان نوع یک شرکت از مسولیت محدود را سهامی خاص تغییر داد؟
با سپاس

با سلام آیا می توان نوع یک شرکت از مسولیت محدود را سهامی خاص تغییر داد؟ با سپاس
اپراتور ثبت هما روی سه شنبه, 19 ارديبهشت 1396 10:37

درود بر شما
متاسفانه مدتی است که تبدیل نوع شرکت انجام نمیشود. در صورتی که در قدیم تمام شرکت ها میتوانستند تبدیل نوع شرکت انجام دهند چه مسئولیت محدود به سهامی و یا سهامی به مسئولیت محدود

درود بر شما متاسفانه مدتی است که تبدیل نوع شرکت انجام نمیشود. در صورتی که در قدیم تمام شرکت ها میتوانستند تبدیل نوع شرکت انجام دهند چه مسئولیت محدود به سهامی و یا سهامی به مسئولیت محدود
مهمان - سینا روی دوشنبه, 06 دی 1395 11:30

سلام وخسته نباشید , در شرکتهای با مسئولیت محدود میزان سرمایه شرکت به چه چیزهایی تاثیر دارد؟

سلام وخسته نباشید , در شرکتهای با مسئولیت محدود میزان سرمایه شرکت به چه چیزهایی تاثیر دارد؟
اپراتور ثبت هما روی دوشنبه, 06 دی 1395 11:30

سلام دوست عزیز, در شرکتهای با مسئولیت محدود میزان سرمایه شرکت علاوه بر تاثیر در میزان تسهیلات تعلق گرفته شده به شرکت در میزان اعتبار شرکت نیز موثر است زیرا همانطور که در تشریح شرکتهای بامسئولیت محدود اشاره شده میزان سقف تعهدات این نوع شرکتها به سرمایه ثبت شده ی آنها بستگی دارد و به عبارت ساده تر اعتبار شرکتهای مسئولیت محدود سرمایه ی آنهاست.

سلام دوست عزیز, در شرکتهای با مسئولیت محدود میزان سرمایه شرکت علاوه بر تاثیر در میزان تسهیلات تعلق گرفته شده به شرکت در میزان اعتبار شرکت نیز موثر است زیرا همانطور که در تشریح شرکتهای بامسئولیت محدود اشاره شده میزان سقف تعهدات این نوع شرکتها به سرمایه ثبت شده ی آنها بستگی دارد و به عبارت ساده تر اعتبار شرکتهای مسئولیت محدود سرمایه ی آنهاست.
مهمان - اثنی عشر روی یکشنبه, 28 آذر 1395 18:31

با سلام
بنده قبلا عضو هیئت مدیره یک شرکت مسئولیت محدود بوده ام و حق امضا نیز نداشته ام. ایا اکنون اگر شرکت وامی را به اسم شرکت دریافت کند بنده در قبال آن وام مسئولیت دارم و باید اقساط آن را بپردازم یا خیر؟؟
با تشکر

با سلام بنده قبلا عضو هیئت مدیره یک شرکت مسئولیت محدود بوده ام و حق امضا نیز نداشته ام. ایا اکنون اگر شرکت وامی را به اسم شرکت دریافت کند بنده در قبال آن وام مسئولیت دارم و باید اقساط آن را بپردازم یا خیر؟؟ با تشکر
اپراتور ثبت هما روی سه شنبه, 30 آبان 1396 11:55

سلام
دوست عزیز در شرکت با مسئولیت محدود هر یک از اعضا به اندازه مبلغ اسمی مسئول پرداخت اقساط می باشند

سلام دوست عزیز در شرکت با مسئولیت محدود هر یک از اعضا به اندازه مبلغ اسمی مسئول پرداخت اقساط می باشند
مهمان - نگین بلوری روی سه شنبه, 09 آذر 1395 16:04

سلام , برای شرکت های سهامی خاص در چه اندزه میشه وام گرفت؟

سلام , برای شرکت های سهامی خاص در چه اندزه میشه وام گرفت؟
اپراتور ثبت هما روی سه شنبه, 09 آذر 1395 16:04

سلام , بسته به نوع بانک یا موسسه معمولا بین 8 تا 10 برابر سرمایه ی ثبت شده ی شرکت به شرکتها وام تعلق می گیرد.

سلام , بسته به نوع بانک یا موسسه معمولا بین 8 تا 10 برابر سرمایه ی ثبت شده ی شرکت به شرکتها وام تعلق می گیرد.
مهمان - جهانگیر پالیز روی چهارشنبه, 03 شهریور 1395 23:39

سلام من و چند تا از دوستان یک شرکت سهامی خاص تشکیل دادیم سرمایه اولیه شرکت ۱۰۰ هزار تومان معرفی کردن که ما ۳۵ هزار در حساب ریخیم طبق قرار داد من نیدونستم برای وام باید هم در اساسنامه شرکت قید میشد هم پول زیادی در حساب بریزیم ایا حالا میشه اینکار رو بکنیم هم وام رو اضافه کنیم هم مقدار پول برای وام رو تغییر بدیم با تشکر ۰۹۳۷۳۲۸۴۴۵۱

سلام من و چند تا از دوستان یک شرکت سهامی خاص تشکیل دادیم سرمایه اولیه شرکت ۱۰۰ هزار تومان معرفی کردن که ما ۳۵ هزار در حساب ریخیم طبق قرار داد من نیدونستم برای وام باید هم در اساسنامه شرکت قید میشد هم پول زیادی در حساب بریزیم ایا حالا میشه اینکار رو بکنیم هم وام رو اضافه کنیم هم مقدار پول برای وام رو تغییر بدیم با تشکر ۰۹۳۷۳۲۸۴۴۵۱
ثبت شرکت هما روی پنج شنبه, 04 شهریور 1395 13:39

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
بله شما با تنظیم یک صورتجلسه می توانید افزایش سرمایه دهید که 4 تا 8 برابر سرمایه شما به شما وام تعلق می گیرد

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی بله شما با تنظیم یک صورتجلسه می توانید افزایش سرمایه دهید که 4 تا 8 برابر سرمایه شما به شما وام تعلق می گیرد
مهمان - امید روی دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 18:26

سلام
شرکت پیمانکاری با موضوع فعالیت راه و ساختمان رو میخواهیم ثبت کنیم و بعداز ثبت شرکت وام بگیریم که تا حدودی تجهیزاتمون رو هم تهیه کنیم،میخواستیم بدونیم شرکت تعاونی باشه راحت تر میشه وام گرفت یا اینکه ربطی نداره،اگه میشه لطف کنید زودتر جوابمون رو بدید تا با اعضامون یه مشورتی کنیم در ضمن چندین بار به خط هاتون زنگ زدیم جواب ندادید.
با تشکر

سلام شرکت پیمانکاری با موضوع فعالیت راه و ساختمان رو میخواهیم ثبت کنیم و بعداز ثبت شرکت وام بگیریم که تا حدودی تجهیزاتمون رو هم تهیه کنیم،میخواستیم بدونیم شرکت تعاونی باشه راحت تر میشه وام گرفت یا اینکه ربطی نداره،اگه میشه لطف کنید زودتر جوابمون رو بدید تا با اعضامون یه مشورتی کنیم در ضمن چندین بار به خط هاتون زنگ زدیم جواب ندادید. با تشکر
مهمان - فهد روی چهارشنبه, 11 فروردين 1395 10:21

ممنون از مشاوره ای که در اختیار کاربران قرار می دهبد.

ممنون از مشاوره ای که در اختیار کاربران قرار می دهبد.
مهمان - ناصر روی پنج شنبه, 06 اسفند 1394 20:00

سلام
برا شرکت سهامی خاص(بیمارستان) برای اخذ وام برای خرید سی تی اسکن چه تعداد از سهامداران در مجمع فوق العاده بایستی موافق باشند؟
ایا فقط رضایت هییت مدیره کافی است؟اگر 10 درصد رضایت ندهند باز هم میشود اقدام کرد
قوانین مربوط به شرکت سامی خاص بیمارستانی را چگونه میتوان دریافت؟

سلام برا شرکت سهامی خاص(بیمارستان) برای اخذ وام برای خرید سی تی اسکن چه تعداد از سهامداران در مجمع فوق العاده بایستی موافق باشند؟ ایا فقط رضایت هییت مدیره کافی است؟اگر 10 درصد رضایت ندهند باز هم میشود اقدام کرد قوانین مربوط به شرکت سامی خاص بیمارستانی را چگونه میتوان دریافت؟
ثبت شرکت هما روی شنبه, 17 بهمن 1394 09:16

با سلام خدمت شما دوست عزیز باید به بانک مراجعه کرده و بانک اسم شرکت را استعلام میگرد و اگر وامی دریافت شده باشد به شما ابلاغ میشود.

با سلام خدمت شما دوست عزیز باید به بانک مراجعه کرده و بانک اسم شرکت را استعلام میگرد و اگر وامی دریافت شده باشد به شما ابلاغ میشود.
مهمان - امیر روی پنج شنبه, 15 بهمن 1394 11:39

با سلام
خسته نباشید بنده یک شرکت پیمانکاری در رابطه باپروژه های برق رسانی با مسئولیت محدود وبا گرید A را به شخصی به مدت 2 سال اجاره داده ام ومیخواستم اگه ممکن راهنماییم کنید از کجا میتونم استعلام بگیرم که با مدارک شرکت وام گرفته شده است یا نه در ضمن من وکالت قطعی به ایشان داده ام

با سلام خسته نباشید بنده یک شرکت پیمانکاری در رابطه باپروژه های برق رسانی با مسئولیت محدود وبا گرید A را به شخصی به مدت 2 سال اجاره داده ام ومیخواستم اگه ممکن راهنماییم کنید از کجا میتونم استعلام بگیرم که با مدارک شرکت وام گرفته شده است یا نه در ضمن من وکالت قطعی به ایشان داده ام
مهمان
دوشنبه, 02 مهر 1397

کد امنیتی تصویر