نحوه ارسال مدارک و پیگیری ثبت شرکت

اداره ثبت شرکتها در تهران واقع در بلوار میرداماد می باشد که تنها زمان آگهی شدن ثبت شرکت یا تغییرات شرکت می بایست به این اداره مراجعه شود، کلیه امور مربوط به ثبت شرکتها و تغییرات آن در سامانه اداره ثبت شرکتها انجام می پذیرد و تا زمان حصول نتیجه نباید مراجعه حضوری صورت گیرد، به عنوان مثال برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود قدم اول ثبت نام در سامانه ثبت شرکتها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir/Design/Establishment.aspx می باشد که پس از پذیرش نهایی و تکمیل ثبت نام حدود 48 ساعت بعد (در صورت بدون ایراد بودن ثبت نام) تاییدیه نام شرکت در سامانه اعلام می گردد (برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه به مقاله نحوه ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکتها مراجعه نمایید)

چگونگی ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتها :

پس از تایید نام شرکت می بایست اوراق چاپی از سامانه ثبت شرکتها پرینت گرفته و به امضاء کلیه اعضاء شرکت برسد سپس اوراق امضاء شده(هر یک در دو نسخه) به همراه رونوشت برابر با اصل مدارک شناسایی اعضاء و گواهی های عدم سوء پیشینه هیئت مدیره و بازرسین (در صورت ثبت شرکت سهامی خاص) از طریق پست سفارشی و پاکت های مخصوص اداره ثبت شرکتها به این اداره ارسال و پس از ارسال بارکد پستی در سامانه ثبت شرکتها تا زمان اعلام نتیجه پیگیری می گردد.

پیگیری نتیجه ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتها :

برای اطلاع از نتیجه درخواست ثبت شرکت همانطور که در ابتدا نیر به آن اشاره شد می بایست از طریق سامانه ثبت شرکتها ، قسمت پیگیری درخواست اقدام نمود، ذکر این نکته نیز ضروری است که در هنگام ثبت نام اولیه در سامانه در بالای صفحه یک کد پیگیری به شما اختصاص داده می شود که تا زمان حصول نتیجه با آن کد می توانید از وضعیت پرونده خود مطلع گردید.

وضعیت درخواست ثبت شرکت پس از ارسال مدارک :

پس از ارساال مدارک به اداره ثبت شرکتها و پیگیری وضعیت از طریق سامانه، ممکن است 3 نوع وضعیت اتفاق بیفتد:
1- رد پرونده :
در این حالت درخواست ثبت تاسیس قابلیت ثبت نداشته و می بایست نسبت به پذیرش مجدد درخواست در سامانه و اخذ کد پیگیری جدید و طی مراحل ذکر شده مجددا اقدام نمود، این حالت درصورتی رخ می دهد که مدارک ارسال شده به اداره دارای ایرادی باشند که قابل رفع نقص نباشد که این ایرادات میتوانند بسیار جزئی اما مهم باشند.
2- نقص پرونده:
در این حالت پرونده ثبت تاسیس دارای نقص بوده و با توجه به ایرادات ذکر شده در ابلاغیه رفع نقص می بایست نسبت به رفع آنها اقدام و مستندات مربوط به رفع نقص را با پاکت و پوشه مخصوص رفع نقص تاسیس به اداره ثبت شرکتها ارسال نمود.
3- صدور آگهی:
در این حالت اداره ثبت شرکتها با درخواست ثبت شرکت مورد نظر موافقت نموده و نسبت به صدور آگهی اقدام می نماید که در اینصورت باید شخص متقاضی یا وکیل ثبت شرکت برای اخذ مدارک ثبتی و امضاء ذیل دفاتر به اداره مراجعه نماید.
پس از امضاء ذیل دفاتر و اخذ اصل آگهی تاسیس و دیگر مدارک ثبتی شرکت ،لازم است تا نسبت به درج آگهی تاسیس در روزنامه رسمی کل کشور به آدرس http://www.rrk.ir/ و پرداخت هزینه آن اقدام نمود.
برای پرداخت هزینه آگهی در سایت روزنامه رسمی ابتدا باید در این سایت عضویت پیدا کرد و سپس در قسمت پرداخت هزینه آگهی و قید شماره مکانیزه که در بالای آگهی تاسیس نوشته شده است اقدام نمود،پس ازگذشت 5 روز کاری بعداز پرداخت هزینه ،روزنامه رسمی تاسیس شرکت به چاپ خواهد رسید و از طریق همان سایت می توان نسبت به چاپ آن اقدام نمود.
لازم به ذکر است پس از چاپ روزنامه رسمی تاسیس شرکت می بایست نسبت به دریافت دفاتر پلمپ تجاری شامل دفترکل و روزنامه که توسط اداره ثبت شرکتها پلمپ می گردد اقدام نمود، درخواست برای دریافت این دفاتر در مراکز پستی منتخب و پس از تکمیل فرم های مخصوص امکان پذیر است.
هم چنین 2 ماه پس از تاریخ ثبت شرکت فرصت باقی است تا نسبت به تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی از حوزه ی مالیاتی مربوط به خود اقدام نمایید.

کارشناسان موسسه ثبت شرکت ژیهات همه روزه ازساعت 8 الی 22 آمادگی دارند تا به سوالات شما در هرمرحله از ثبت شرکت و تشکیل پرونده مالیاتی و کد اقتصادی پاسخ دهند.
باماتماس بگیرید:
02144979434 خط ویژه
09128963121
09120219377

به سوالات شما درباره سرمایه ثبت شرکت در سرمایه اولیه برای ثبت شرکتها  پاسخ داده شده است.

برای امورات ثبتی
ما با شما تماس میگیرم

کافیست شماره تماس خود را در کادر زیر وارد کنید.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

امتياز دهيد:

Related Posts

 

نظرات 6

مهمان - مریم در روز یکشنبه, 12 دی 1395 14:29

سلام بعد از تایید نام شرکت چند روز برای ارسال مدارک زمان داریم؟

مهمان - سینا بابایی در روز پنج شنبه, 09 دی 1395 23:31

با سلام و خسته نباشید , اداره ثبت شرکتها برای مدارکم نقض پرونده زده این حالت به چه معناست؟

اپراتور ثبت ژيهات در روز پنج شنبه, 09 دی 1395 23:32

سلام دوست عزیز, در این حالت پرونده ثبت تاسیس دارای نقص بوده و با توجه به ایرادات ذکر شده در ابلاغیه رفع نقص می بایست نسبت به رفع آنها اقدام و مستندات مربوط به رفع نقص را با پاکت و پوشه مخصوص رفع نقص تاسیس به اداره ثبت شرکتها ارسال نمود.

مهمان - ساسان غفوری در روز شنبه, 13 آذر 1395 11:39

سلام و خسته نباشید, اداره ثبت شرکت ها برای مدارکم رد پرونده زده این حالت به چه معناست؟ باید چیکار کنم؟

اپراتور ثبت ژيهات در روز شنبه, 13 آذر 1395 11:40

سلام , در این حالت درخواست ثبت تاسیس قابلیت ثبت نداشته و می بایست نسبت به پذیرش مجدد درخواست در سامانه و اخذ کد پیگیری جدید و طی مراحل ذکر شده مجددا اقدام نمود، این حالت درصورتی رخ می دهد که مدارک ارسال شده به اداره دارای ایرادی باشند که قابل رفع نقص نباشد که این ایرادات میتوانند بسیار جزئی اما مهم باشند.

مهمان - م در روز یکشنبه, 29 فروردين 1395 03:41

سلام
من یک شرکت دارم که سال81 ثبت شده، اما آگهی تاسیس فقط در روزنامه محلی چاپ شده و در روزنامه رسمی چاپ نشده. در سال 94 اقدام به چاپ چند مورد آگهی تغییرات و رتبه بندی شرکت کردم.
سوالم اینه که الان برای چاپ "آگهی تاسیس"در روزنامه رسمی چکار باید بکنم؟
با تشکر

مهمان
جمعه, 04 فروردين 1396

تصوير امنيتي