مدارک مورد نیاز ثبت انواع شرکت

تمامی افراد حقیقی و حقوقی، خارجی و ایرانی می توانند ثبت شرکت کنند بدون هیچ محدودیتی و تنها محدودیت این افراد در سن آنها وجود دارد که باید سن قانونی و دارای 18 سال باشند که زیر این سن در شرکت سهامی خاص فقط می تواند سهام دار باشد.هیچ شرکتی به صورت یک نفره به ثبت نمی رسد و باید تعدادی اعضا باشد که حداقل اعضا برای ثبت شرکت دو نفر می باشند. اگر فرد مایل است تمام اختیارات را خود در دست بگیرد می تواند 99 درصد سهام را به خود اختصاص داده و 1درصد باقی مانده را به دیگری و تمامی سمت ها اعم از مدیرعامل، رئیس هیات مدیره و حق امضا را به خود اختصاص دهد و شخص دوم را به عنوان عضو ساده هیئت مدیره انتخاب کند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود :

1-شرکت با مسئولیت محدود در تمامی زمینه ها می تواند فعالیت داشته باشد هم امور تجاری و هم امور غیر تجاری سود آور که پرداخت مالیات داشته باشد، این شرکت در تمامی زمینه های کامپیوتری، مهندسی و خدماتی و... می تواند فعالیت داشته باشد.
2-حداقل اعضای تشکیل دهنده آن دو نفر هستند که این یک امتیاز مثبت است.
3-حداقل سرمایه تشکیل شرکت صد هزارتومان می باشد و بای با توجه به فعالیت شرکت در نظر گرفته شود.
4-سرمایه شرکت واریزی به جایی ندارد و تبدیل به سهام نمی شود.
5-هرچه سرمایه تشکیل شرکت با مسئولیت محدود بیشتر باشد اعتبار و تعهدات آن بیشتر می شود.
6-برای انتخاب نام این شرکت حتما عبارت "با مسئولیت محدود" قید شود .
7-در نام شرکت نام هیچ یک از اعضا نباید قید شود وگرنه نام قید شده در قبال اشخاص ثالث به تنهایی مسئول است و در صورت پرداخت قروض جدای سرمایه شرکت خود به تنهایی با سرمایه خود هم مسئول پرداخت آنها می شود.
8-اعضای تشکیل دهنده شرکت با مسئولیت محدود بیشتر از دو نفر هم می توانند باشند اما لازم به ذکر است که اگر اعضای تشکیل دهنده این شرکت بیش از 12نفر شوند باید 3نفر به عنوان هیات نظارت انتخاب شوند که از بین شرکا و اعضای هیات مدیره نباشند.
9-تمامی مراحل اداری و ثبتی محدود بسیار ساده تر از سهامی خاص انجام می گیرد.
10- در شرکت با مسئولیت محدود به راحتی سهامی خاص وام تسهیلات به آن تعلق نمی گیرد و امکان شرکت در مزایدات و مناقصات را ندارد چون شرکت های دولتی در این امور فقط سهامی خاص را قبول دارند.
11-شرکت با مسئولیت محدود می تواند با طراحی خاص عنوان خود وام و تسهیلات 4 تا 8 برابر سرمایه خود دریافت کند.
تذکر مهم : شرکت با مسئولیت محدود از نظر مالیاتی با شرکت های دیگر هیچ فرقی نمی کند. قانون مالیت شامل حال تمامی شرکت ها می شود و مالیات برای شرکت ها بر اساس سود خالص بدست آمده در هر سال توسط ادارهی مالیات تعیین شده و هیچ ربطی به نوع شرکت ندارد.
لازم به یادآوری می باشد که امکان تبدیل شرکت ها به هم وجود ندارد یعنی نمیتوان سهامی خاص را به محدود و یا محدود را به سهامی خاص تبدیل کرد پس بهتر است در زمان ثبت شرکت از قبل تمام فکرها و تصمیم گیری های درست انجام شده باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت محدود :

-کپی شناسنامه اعضا
-کپی کارت ملی اعضا
-گواهی عدم سوء پیشینه افرادی که سوء پیشینه دارند می توانند شرکت را به ثبت برسانند اما نمی توانند به عنوان مدیر یا بازرس و همچنین عضو اعضای هیئت مدیره باشند تنها می توانند به عنوان سهام دار حضور داشته باشند.
-درصورت مجوزی بودن موضوع ارائه مجوز
-افراد خارجی هم با ارائه پاسپورت و ترجمه آن می توانند شرکت را به ثبت برسانند.
-بعد از فرستادن این مدارک اعضای هیئت مدیره که نباید اشتغال به مشاغل دولتی داشته باشند باید به امضای اقرانامه عدم اشتغال به مشاغل دولتی بپردازند.
-انتخاب اسم حداقل 3سیلابی و تعیین و اعلام موضوع شرکت
-تعیین آدرس شرکت
-تعیین میزان سرمایه،سمت ها و افراد دارای حق امضا

 

ثبت شرکت سهامی :

شرکت سهامی به دو دسته سهامی خاص و سهامی عام تقسم می شوند. شرکت های سهامی عام با حداقل پانصدهزارتومان به ثبت رسیده و قسمتی از سرمایه خود را با فروش لوراق به مردم تامین می کردند و مراحل اداری و ثبتی آن بسیار پیچیده و دشوار بود.به همین دلیل در قانون تجارت نوعی دیگر از سهامی به نام سهامی خاص قانون گذاری شد که با حداقل سرمایه صد هزار تومان و با مراحل اداری و ثبتی بسیار ساده تری به ثبت می رسد که در مرحله ی اول باید 35 درصد سرمایه این شرکت به حساب بانکی شرکت ریخته شده و تا زمان اتمام تمامی مراحل ثبتی آن این مبلغ دست نخورده باقی می مانند.سرمایه این شرکت به صورت سهام بین سهام داران تقسیم شده که مسئولیت صاحبان سهام با توجه به میزان سهام آنها تعریف می شود و در شرکت سهامی برای تامین سرمایه خود اجازه هیچ نوع معامله ای با مردم مانند سهامی خاص ندارند. در سهامی خاص 4تا8برابر سرمایه تشکیل شرکت به افراد وام و تسهیلات تعلق گرفته و تمامی شرکت های دولتی مایلند که با شرکت های سهامی خاص وارد مزایدات و مناقصات شوند.

نکاتی درباره ثبت شرکت سهامی :

حداقل اعضای تشکیل دهنده این شرکت باید 5 نفر یاشند که یه 3 سهام دار که با توجه به سرمایه شرکت میزان سهام هرکس باید مشخص شود(سهام شرکت قابل انتقال است که برای انتقال آن باید صورتجلسه تشکیل شده و تمامی سهام داران امضا کنند) و دو بازرس اصلی و علی البدل تقسیم می شوند. اعضای هیات مدیره و کسانی که حق امضا دارند باید مشخص شوند که اعضای هیات مدیره نباید دارای سوء پیشینه باشند و یا حتی ورشکسته شده باشند.همچنین در قرار داد میزان سهام هرکس مشخص می شود که مدیر باید دارای یک سقف مشخصی از سهام در اساسنامه باشد که اگر میزان مشخص شده در اساسنامه را نداشته باشد تا یک ماه فرصت رسیدن به آن میزان را دارد در غیر صورت از سمت خود برکنار می شود.
دو نفر از افراد که به بازرس اصلی و علی البدل تقسیم می شوند نباید با اعضای هیات مدیره هیچ نسبتی داشته باشند، مرتکب جرم و جنایت نشده باشند و دارای سوء پیشیه نباشند، قبلا ورشکسته نشده باشند، مدیر و مدیرعامل نمی توانند این سمت را بر عهده بگیرند.

وظیفه بازرس علی البدل چیست :

بازرس علی البدل انتخاب می شود تا اگر بازرس اصلی استعفا داد، فوت کرد و یا به هر دلیلی قادر به انجام وظایف خود نبود این بازرس وظایف را بر عهده بگیرد.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص :

-کپی شناسنامه اعضا
-کپی کارت ملی اعضا
-گواهی عدم سوء پیشینه
-درصورت مجوزی بودن موضوع ارائه مجوز
-اشخاص خارجی هم با ارائه پاسپورت و ترجمه آن می توانند اقدام به ثبت شرکت کنند.
پس از ارائه این مدارک باید :
برای شرکت با توجه به حوزه فعالیتش انتخاب نام شود که نام باید فارسی و حداقل 3سیلاب داشته باشد.
موضوع فعالیت شرکت تعیین شود.

مدارک لازم برای انتقال سهام :

کپی شناسنامه و کارت ملی همه سهامداران فعلی و جدید
روزنامه رسمی تأسیس و آگهی تأسیس
آگهی آخرین تغییرات شرکت در صورت وجود
آدرس شرکت مشخص و قید شود.

اگر شرکت ورشکسته شود، نتواند در موضوع فعالیت خود فعالیت کند، صاحبان سهام و یا دادگاه رای به انحلال دهند و یا بعضی شرکت ها برای ثبت خود تاریخ معین در نظر می گیرند، اگر تا آن تاریخ مجددا اقدام به تمدید نکنند با وجود یکی از این شراط مجبور به انحلال شرکت و می شوند و اگر اقدام نکنند دادگاه این عمل را انجام میدهد.

مدارک لازم برای ثبت موسسه :

کپی شناسنامه ی اعضاء
کارت ملی اعضاء
در صورت نیاز ارائه ی جواز
به دلیل غیر تجاری بودن موسسه نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیست و تمامی شرایط ثبتی آن همانند شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد.
ثبت موسسه حقوقی در تهران نیازی به پروانه وکالت و مدرک تحصیلی مرتبط ندارد، در شهرهای دیگر هم کافیست یکی از اعضا لیسانس حقوق داشته باشد، حتما نباید وکیل باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت تعاونی :

کپی شناسنامه ی اعضاء
کپی کارت ملی اعضاء
گواهی عدم سوء پیشینه ی اعضاء
کارت پایان خدمت اعضاء
مجوز ثبت شرکت از اداره ی تعاون
برای ثبت تعاونی حداقل باید 7نفر اعضا وجود داشته باشند که حداقل دو نفر آنها مرتبط با موضوع فعالیت مدرک تحصیلی داشته باشند و حداقل سرمایه تشکیل تعاونی بیست و چهار میلیون تومان می باشد.

کارشناسان و وکلای ثبت ژیهات افتخار دارند تا کلیه ی خدمات مربوط به ثبت شرکت ها و تغییرات آنها را در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسانند ،ثبت ژیهات با دارا بودن بیش از 10 هزار مشتری و سابقه ای درخشان در این زمینه بهترین انتخاب برای انجام امور ثبتی شرکت شماست ،برای کسب اطلاعات در این زمینه با ما تماس حاصل فرمایید
تماس در ساعات اداری : 02144979434خط ویژه
تماس همه روزه از 8 الی 22 : 09128963121

برای امورات ثبتی
ما با شما تماس میگیرم

کافیست شماره تماس خود را در کادر زیر وارد کنید.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

Related Posts

 

نظرات 85

مهمان - یلدا طاهایی در روز پنج شنبه, 23 دی 1395 08:31

برای ثبت شرکت سهام داران هم باید گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنند؟

ثبت شرکت ژیهات در روز پنج شنبه, 23 دی 1395 09:02

با سلام خدمت شما دوست گرامی
فقط اعضای شرکت باید این گواهی را دریافت کنند

مهمان - یعقوب در روز سه شنبه, 14 دی 1395 23:18

سلام وخسته نباشید , وظایف بازرس علی البدل چیست؟

اپراتور ثبت ژيهات در روز سه شنبه, 14 دی 1395 23:19

سلام , بازرس علی البدل انتخاب می شود تا اگر بازرس اصلی استعفا داد، فوت کرد و یا به هر دلیلی قادر به انجام وظایف خود نبود این بازرس وظایف را بر عهده بگیرد.

مهمان - آریا در روز چهارشنبه, 17 آذر 1395 15:15

سلام و خسته نباشید , آیا برای ثبت شرکت شرط سنی هم وجود دارد ؟

اپراتور ثبت ژيهات در روز چهارشنبه, 17 آذر 1395 15:16

سلام , بله باید سن قانونی و دارای 18 سال باشند.

مهمان - پیمان حسنی در روز چهارشنبه, 19 آبان 1395 00:51

با سلام و خسته نباشید
با ثبت شرکت با مسئولیت محدود در امور تحاری میشود فعالیت کرد یا غیر تجاری؟

اپراتور ثبت ژيهات در روز چهارشنبه, 19 آبان 1395 00:51

سلام
شرکت با مسئولیت محدود در تمامی زمینه ها می تواند فعالیت داشته باشد هم امور تجاری و هم امور غیر تجاری سود آور که پرداخت مالیات داشته باشد، این شرکت در تمامی زمینه های کامپیوتری، مهندسی و خدماتی و... می تواند فعالیت داشته باشد.

مهمان - زهرا در روز پنج شنبه, 29 مهر 1395 05:49

در شرکت تعاونی اندوخته قانونی تا زمانی که به چقدر سرمایه شرکت برسد کسر می‌شود.؟

ثبت شرکت ژیهات در روز پنج شنبه, 29 مهر 1395 09:04

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید

مهمان - مونا یاسری در روز چهارشنبه, 14 مهر 1395 07:48

با سلام آیا این امکان وجود دارد که علامت تجاری یک شرکت خارجی را در ایران ثبت کنیم؟

ثبت شرکت ژیهات در روز چهارشنبه, 14 مهر 1395 12:01

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
اگر ثبت جهانی شده باشد خیر

مهمان - رامین امیدی در روز دوشنبه, 12 مهر 1395 08:21

در حوزه گردشگری، جهانی سازی علامت تجاری تا چه اندازه ضروری به نظر می رسد؟

ثبت شرکت ژیهات در روز دوشنبه, 12 مهر 1395 12:22

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
بر اساس گزارشات سازمان تجارت جهانی، از جمله مهمترین حوزه های درآمدی در جهان،حوزه گردشگری است و درنتیجه برندهای این حوزه نیز از جایگاه بسیار بالایی برخوردار هستند. امروزه بسیاری از مجموعه های گردشگری و اقامتی دارای برندهای ثبت شده هستند که با مشخصه ® از دیگران متمایز شده اند. مجموعه هتل های هیلتون، شرایتون، مریدین، ماریوت، ای بیس و بسیاری دیگر از برندهای مشهور ثبت شده هستند و این خود دلیلی برای اهمیت این کار است.

مهمان - علیرضا در روز پنج شنبه, 08 مهر 1395 05:15

خسته نباشید من بارکد مرسوله را اشتباه وارد کردم مدارک هم ارسال شد باید چیکار کنم؟

ثبت شرکت ژیهات در روز دوشنبه, 12 مهر 1395 05:51

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
اگر تا 3ساعت بعد از پست کردن مدارک بارکدهارا وارد نکنید و یا اشتباه وارد کنید مدارک شما ارسال نشده و برگشت می خورد

مهمان - بهرام همایی در روز شنبه, 03 مهر 1395 12:12

برای ثبت شرکت سهام داران هم باید گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنند؟

ثبت شرکت ژیهات در روز شنبه, 03 مهر 1395 12:23

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
خیر فقط اعضا باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشند

مهمان - حیدر در روز پنج شنبه, 01 مهر 1395 05:55

سلام ، مبلغ سرمایه چه تاثیری در شرکت میتواند داشته باشد ؟

ثبت شرکت ژیهات در روز پنج شنبه, 01 مهر 1395 09:35

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
هم اعتبار شرکت را افزایش می دهد و هم برای اخذ وام و تسهیلات که دو تا سه برابر سرمایه اولیه شرکت می باشد مورد استفاده قرار می گیرد

مهمان - هما راستی در روز چهارشنبه, 31 شهریور 1395 13:30

کد فراگیر چیست؟

ثبت شرکت ژیهات در روز چهارشنبه, 31 شهریور 1395 13:33

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
اشخاص خارجی برای ثبت شرکت در ایران باید اقدام به اخذ کد فراگیر که هکانند کد ملی ما می باشد کنند

مهمان - شبیر مودتی در روز چهارشنبه, 24 شهریور 1395 12:57

در شرکت سهامی خاص سهام داران هم باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهند؟

ثبت شرکت ژیهات در روز پنج شنبه, 25 شهریور 1395 04:10

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
اگر عضو اعضا باشند بله در غیر این صورت خیر

مهمان - ناردین بیگی در روز سه شنبه, 23 شهریور 1395 12:01

شرایط انتخاب نام شرکت رو به طور کامل میشه توضیح بدید؟

ثبت شرکت ژیهات در روز چهارشنبه, 24 شهریور 1395 11:55

با سلام خدمت شما دوست گرامی
برای اطلاعات بیشتر به آدرس http://zhihat.com/blog/233-18-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA مراجعه نمایید

مهمان - ثریا مجد در روز شنبه, 20 شهریور 1395 12:23

برای ثبت شرکت سهام داران هم باید گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنند؟

ثبت شرکت ژیهات در روز شنبه, 20 شهریور 1395 12:29

با سلام خدمت شما دوست گرامی
فقط اعضای شرکت باید این گواهی را دریافت کنند

مهمان - شعبانی در روز شنبه, 20 شهریور 1395 05:43

بین موسسه و شرکت چه فرقی وجود دارد ؟

ثبت شرکت ژیهات در روز شنبه, 20 شهریور 1395 12:40

با سلام خدمت شما دوست گرامی
برای ثبت شرکت باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهید اما برای ثبت موسسه خیر
شرکت تجاری است اما موسسه غیر تجاری
موسسات خیریه هم معاف از مالیات هستند

مهمان - سعید اولادی در روز شنبه, 06 شهریور 1395 12:18

مدارک ثبتی شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود یکی هستن؟

ثبت شرکت ژیهات در روز یکشنبه, 07 شهریور 1395 04:27

با سلام خدمت شما دوست گرامی
بله برای ثبت ه ذو شرکت باید کپی شناسنامه و کارت ملی تمام اعضا به همراه گواهی عدم سوء پیشینه تمام اعضا ارائه شود

مهمان - رویا امیدی در روز چهارشنبه, 03 شهریور 1395 11:54

سلام
من کارمند دولت هستم چطور می تونم شرکت ثبت کنم؟

ثبت شرکت ژیهات در روز چهارشنبه, 03 شهریور 1395 12:10

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
شما می توانید 20%سهام داشته باشید و همچنین عضو عادی شرکت باشید

مهمان - فتانه رحیمی در روز شنبه, 23 مرداد 1395 04:40

در ثبت شرکت سهامی خاص باید نوع روزنامه کثیر الانتشار را چه نوع روزنامه ایی انتخاب کرد؟

ثبت شرکت ژیهات در روز شنبه, 23 مرداد 1395 12:52

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
تمامی روزنامه های کثیرالانتشار کاربرد دارند بستگی به انتخاب خود و یا موسسه ی ثبتی ای که مراحعه کردید دارد

مهمان - شجاع در روز شنبه, 23 مرداد 1395 04:40

سلام من میخوام یه کارگاه شیرینی پزی داشته باشم امکانش هست راهنماییم کنید؟

ثبت شرکت ژیهات در روز شنبه, 23 مرداد 1395 12:53

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
قبل از هرچیزی باید مجوز فعالیت و همچنین پروانه بهداشت دریافت کنید سپس با مدارک شناسایی و گواهی عدم سوء پیشینه خود اقدام به ثبت شرکت نمایید.

مهمان - حمید داداشی در روز پنج شنبه, 21 مرداد 1395 09:03

خشته نباشید
کارمند دولت چند درصد سهام در ثبت شرکت می تونه داشته باشه؟

ثبت شرکت ژیهات در روز پنج شنبه, 21 مرداد 1395 09:08

با سلام خدمت شما دوست گرامی
فقط مجاز به داشتن 20% سهام می باشد

مهمان - نوری در روز چهارشنبه, 20 مرداد 1395 05:59

سلام برای ثبت شرکت پخش دارو و تجهیزات پزشکی چه مدارکی مورد نیاز است؟

ثبت شرکت ژیهات در روز چهارشنبه, 20 مرداد 1395 12:40

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
مدارک لازم برای ثبت شرکت که شامل کپی شناسنامه و کارت ملی و گواهی عدم سوء پیشینه ی تمام اعضا می باشد.

مهمان - الهام در روز چهارشنبه, 20 مرداد 1395 05:12

برای تشکیل شرکت سهامی خاص اگر فقط یکی از اعضا مجوز فعالیت داشته باشد کافی است ؟

ثبت شرکت ژیهات در روز چهارشنبه, 20 مرداد 1395 12:47

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
بله.کافیست

مهمان - فرشاد در روز سه شنبه, 19 مرداد 1395 05:19

سلام و خسته نباشید ، من یه شرکت با مسئولیت محدود میخوام ثبت کنم ، با موضوع فعالیتها اینترنتی آیا نیاز به مجوز هست ؟

ثبت شرکت ژیهات در روز سه شنبه, 19 مرداد 1395 11:50

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
بله نیاز به مجوز دارید.

مهمان - فرح ناز غلامی در روز دوشنبه, 18 مرداد 1395 04:55

جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود با موضوع حمل و نقل کالا با کشتی چگونه باید اقدام کرد؟

ثبت شرکت ژیهات در روز دوشنبه, 18 مرداد 1395 10:57

باسلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
قبل از هرچیزی باید از سازمان کشتی رانی مجوز دریافت کرده و بعد به ثبت شرکت با مسئولیت محدود بپردازید

مهمان - جهانبخش در روز یکشنبه, 17 مرداد 1395 05:22

سلام روز بخیر من میتونم شرکتم رو تهران ثبت کنم و با شهرستان های دیگه هم قرارداد ببندم و کار انجام بدم؟

ثبت شرکت ژیهات در روز یکشنبه, 17 مرداد 1395 10:00

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
بله.مکان جغرافیایی شرکت هیچ محدودیتی در فعالیت های شما ایجاد نمی کند.

مهمان
جمعه, 08 ارديبهشت 1396

تصوير امنيتي