مراحل ثبت اینترنتی شرکت(سه گام اول)

برای ثبت اینترنتی شرکت لازم است با مراجعه به سایت اداره ثبت شرکتها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir/ و انتخاب گزینه ی درخواست ثبت تاسیس و سپس به تکمیل اطلاعات طی مراحل ثبتی که در سامانه وجود دارد بپردازید.
در این مطلب سعی داریم چند مرحله مهم ثبت اینترنتی شرکت را به صورت کامل تشریح نماییم :

1- نام های درخواستی برای ثبت اینترنتی شرکت :

در این صفحه نام های درخواستی ثبت می شود. برای این کار ابتدا «اولویت نام» مشخص می شود. منظور از اولویت نام ترتیب پیشنهادی اسامی است که از یک تا پنج می باشد. پس از آن «نام درخواستی» را مشخص نموده و در قسمت مورد نظر تایپ می شود. در قسمت «توضیحات متقاضی» اگر توضیحی در مورد نام پیشنهاد شده لازم باشد نوشته می شود. در مرحله بعدی کلید «افزودن نام درخواستی» کلیک شده تا موارد تعیین شده در قسمت پایین فرم نشان داده شود. لازم به ذکر است که پس ازورود هر نام ، باید این کلید را کلیک نمایید. برای حذف یک نام بر روی "حذف نام درخواستی " کلیک می نماییم.
در صورتی که تعداد نام ها ی در خواستی زیاد باشند می توانید با استفاده از کلید "جستجوی نام درخواستی " نام مورد نظر خود را جستجو نمایید .
در انتها با کلیک بر روی"گام بعدی" کلید به صفحه بعد می رویم.در این مرحله به صورت خودکار یک شماره پیگیری 19 رقمی دریافت می نمایید و اطلاعات وارد شده ذخیره می گردد.

2-فیلد سرمایه اولیه در ثبت اینترنتی شرکت :

در این صفحه بر اساس نوع شخصیت حقوقی ، سهام یا سرمایه شرکت /موسسه وارد می گردد .
اگر نوع سرمایه شخص حقوقی "سرمایه نقدی" و یا "غیر نقدی" باشد اقلام اطلاعاتیِ "تعداد سهام" و یا"ارزش ریالی هر سهام" غیر فعال می گردند و نیازی به ورود اطلاعات نیست . در اینگونه موارد تنها کافی است که کل سرمایه در قسمت "ارزش سرمایه به ریال " وارد شده و پس از آن قلم اطلاعاتی "از تاریخ" نیز ورود اطلاعات گردد.
اگر نوع سرمایه شخص حقوقی یکی از انواع با نام عادی ،بی نام عادی ، بی نام ممتاز ،با نام ممتاز ، انتخاب شود ، می بایست "تعداد سهام" و "ارزش ریالی هر سهم " واردگردد .با ورود این اطلاعات ، "ارزش سرمایه به ریال " به طور خودکار توسط سیستم محاسبه شده و به نمایش گذاشته می شود .کاربر تنها کافی است در آخرین مرحله قلم اطلاعاتی "از تاریخ" را تکمیل نماید .
با کلیک بر روی کلید" ثبت سرمایه " ، سرمایه شخص حقوقی یه لیستِ سهام /سرمایه ها اضافه خواهد شد.
جهت ویرایش یکی از سهام /سرمایه ها ، ابتدا می بایست در ستون "مشاهده " بر روی علامت "کامپیوتر" کلیک نمایید .پس از نمایش اطلاعات در بالای صفحه شما می توانید اطلاعات مورد نظر خود را ویرایش کرده و مجددا جهت ثبت ، بر روی کلید  "ثبت سرمایه" کلیک کنید . و اما اگر کاربر قصد حذف سهام و یا سرمایه خود را داشته باشد ،پس از کلیک بر روی علامت "کامپیوتر" و فعال شدن دکمه "حذف" ، می تواند با استفاده از این کلید،سهام /سرمایه مورد نظر خود را حذف کند .
پس از ورود کلیه اطلاعت مربوط به سهام /سرمایه ، با استفاده از کلید  "گام بعدی"  اطلاعات به طور خود کار ذخیره شده و به مرحله بعد وارد خواهید شد .

3-وارد کردن سمت اشخاص هنگام ثبت اینترنتی شرکت:

در این صفحه سمت شخص در شرکت یا موسسه ورورد اطلاعات می شود. ابتدا از فهرست «اشخاص » شخصی که اطلاعات سمت وی باید وارد شود انتخاب می گردد. از فهرست «نوع سمت»، سمت شخص را انتخاب می نماییم. این سمت می تواند انواع مختلفی داشته باشد به عنوان مثال مدیر عامل یا رئیس هئیت مدیره و غیره. سپس «تاریخ شروع سمت» را معین می کنیم. فیلد «مدت تصدی» برای این است که تصدی شخص در یک سمت مشخص شود. به عنوان مثال یک شخص در شرکت می تواند به مدت دو سال مدیر عامل باشد علاوه بر اینکه عضو هیات مدیره شرکت نیز می باشد. «تاریخ پایان اعتبار سمت» یعنی اگر مدت تصدی به عنوان مثال 12 ماه باشد تاریخ پایان اعتبار با توجه به تاریخ شروع سمت مشخص می شود. اگر اعضای «هیات مدیره خارج از شرکا» باشد یعنی مانند مثال فوق مدیر عامل می تواند خارج از شرکا نیز باشد و در این صورت در این فیلد مشخص می شود. «وضعیت حق امضا» نیز مشخص می کند که شخص جزء افراد دارای حق امضا در شرکت هست یا خیر. در انتها کلید «ثبت سمت شخص» را کلیک نموده تا اطلاعات در ذیل آن نشان داده شود. در انتها با کلیک بر روی کلید  " گام بعدی" به صفحه بعد می رویم. در این مرحله به صورت خودکار اطلاعات وارد شده ذخیره می گردد. این موضوع سبب آن نمی شود که شما نتوانید اطلاعات خود را تصحیح نمایید.

لازم به ذکر است 3 مرحله ذکر شده ثبت اینترنتی شرکت در بالا جزء مراحل مهم در ثبت نام اینترنتی می باشند و کل مراحل نیستند ،کلیه مراحل شامل 17 مرحله می باشند که سعی می شود در مطالب دیگر سایر مراحل مهم نیز ذکر گردد.
برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و وکلای هما تماس حاصل فرمایید .
تلفن تماس در ساعات اداری : 02144979434
تماس از 8 الی 22 : 09128963121

 

نظرات 7

مهمان - فاطمه ابراهیمی روی سه شنبه, 28 شهریور 1396 11:57

سلام
در صورت ثبت شرکت و نوشتن اساسانامه سهامی خاص با سهام عادی باید 35درصد از سهم را واریز کنم.ولی هنوز تایید نام شرکتم مشخص نشده است.ممنون می شوم راهنماییم کنید.اول باید مراحل ثبت اینترنتی را به اتمام برسانم ؟و اساسنامه و.....را کامل در سایت واردکنم؟بعد تایید نام برایم می آید؟
در این صورت چه زمانی می توانم اساسنامه را ویرایش کنم و فیش واریزی را در اساسنامه ثبت کنم؟

سلام در صورت ثبت شرکت و نوشتن اساسانامه سهامی خاص با سهام عادی باید 35درصد از سهم را واریز کنم.ولی هنوز تایید نام شرکتم مشخص نشده است.ممنون می شوم راهنماییم کنید.اول باید مراحل ثبت اینترنتی را به اتمام برسانم ؟و اساسنامه و.....را کامل در سایت واردکنم؟بعد تایید نام برایم می آید؟ در این صورت چه زمانی می توانم اساسنامه را ویرایش کنم و فیش واریزی را در اساسنامه ثبت کنم؟
مهمان - علی روی شنبه, 18 دی 1395 18:41

سلام وخسته نباشید , منظور اولویت نام چیست؟

سلام وخسته نباشید , منظور اولویت نام چیست؟
اپراتور ثبت هما روی شنبه, 18 دی 1395 18:47

سلام , منظور از اولویت نام ترتیب پیشنهادی اسامی است که از یک تا پنج می باشد.

سلام , منظور از اولویت نام ترتیب پیشنهادی اسامی است که از یک تا پنج می باشد.
مهمان - علیرضا سالاری روی شنبه, 20 آذر 1395 16:18

سلام و خسته نباشید , اگر نوع سرمایه شخص حقوقی با نام عادی انتخاب شود چه مراحلی را باید طی کرد؟

سلام و خسته نباشید , اگر نوع سرمایه شخص حقوقی با نام عادی انتخاب شود چه مراحلی را باید طی کرد؟
اپراتور ثبت هما روی شنبه, 20 آذر 1395 16:19

سلام , اگر نوع سرمایه شخص حقوقی یکی از انواع با نام عادی ،بی نام عادی ، بی نام ممتاز ،با نام ممتاز ، انتخاب شود ، می بایست "تعداد سهام" و "ارزش ریالی هر سهم " واردگردد .

سلام , اگر نوع سرمایه شخص حقوقی یکی از انواع با نام عادی ،بی نام عادی ، بی نام ممتاز ،با نام ممتاز ، انتخاب شود ، می بایست "تعداد سهام" و "ارزش ریالی هر سهم " واردگردد .
مهمان - خدیجه روی شنبه, 22 آبان 1395 16:28

سلام , ببخشید میشه مدیر عامل رو از خارج از شرکا انتخاب کرد؟

سلام , ببخشید میشه مدیر عامل رو از خارج از شرکا انتخاب کرد؟
اپراتور ثبت هما روی شنبه, 22 آبان 1395 16:29

سلام دوست عزیز , بله امکان دارد.

سلام دوست عزیز , بله امکان دارد.
مهمان
شنبه, 31 شهریور 1397

کد امنیتی تصویر