پاسخ همه سوالاتی که درباره مالیات دارید

یکی از متداول ترین سوالات متقاضیان ثبت شرکت ها در مورد مالیات آنهاست ،همواره نام مالیات برای اشخاصی که اطلاعات کاملی از مباحث مالیاتی شرکت ها ندارند یکی از عوامل بازدارنده برای ثبت شرکت می باشد ،به همین دلیل تشریح مباحث مالیاتی می تواند راهنمای بسیار مفیدی برای اشخاص متقاضی ثبت شرکت باشد .
در ادامه به چند سوال متداول در مورد چگونگی مالیات شرکت ها پاسخ خواهیم داد.

چه زمانی باید کد اقتصادی گرفت؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا لازم است معنا و مفهوم کد اقتصادی را بیان نماییم :
کد اقتصادی اشخاص حقوقی شامل یک عدد 12 رقمی است که به نوعی هویت شرکت و یا موسسه دارای آن را در اداره دارایی مشخص می نماید ، از لحاظ تشابه می توان گفت کد اقتصادی شرکت ها شبیه به شناسه ملی آنهاست که هویت شرکت را در اداره ثبت شرکت ها معین می نماید ،مثال دیگر برای تشابه مشابه بودن با کد ملی اشخاص حقیقی می باشد.
کد اقتصادی همانند شناسه ملی به هیچ وجه تغییر نمی یابد و با تغییر مکان شرکت و تغییر حوزه ی مالیاتی تنها شمار واحد مالیاتی و پرونده و دیگر موارد پرونده مالیاتی تغییر می یابد و خود کد اقتصادی ثابت می باشد.
اما به پاسخ سوال اول بپردازیم که چه موقع می بایست کد اقتصادی دریافت نمود ؟ باید گفت که به طور قانونی حداکثر 2 ماه پس از ثبت شرکت می بایست نسبت به تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی از حوزه دارایی مربوطه اقدام نمود.
اگر در طول دو ماه تعیین شده کد اخذ گردد می بایست 2 در هزار سرمایه را به حساب دارایی واریز نمود و در صورتی که از 2 ماه گذشته باشد علاوه بر 2 در هزار مبلغ 4 در هزار سرمایه نیز به عنوان دیرکرد می بایست پرداخت گردد.
در نتیجه پرداخت ابطال سرمایه در اداره دارایی پس از گذشت دو ماه از تاریخ ثبت شرکت معادل 6 در هزار سرمایه می باشد.

مالیات شرکتهای غیرفعال چقدر است؟

همانطور که همواره گفته می شود مالیات بر درآمد می باشد و شرکتهایی که فاقد درآمد هستند می بایست اظهارنامه عملکرد سفید ارسال نمایند و طبیعتا مالیاتی برای این دسته از شرکت ها وجود نخواهد داشت .

مقدار مالیات بر درآمد چگونه محاسبه می گردد ؟

پس از ارسال اظهارنامه عملکرد سالانه و مشخص شدن سود خالص شرکت ،حدود یک بیستم از کل سود سالانه با توجه به نظر سرممیزی مالیات قابل پرداخت خواهد بود.

مالیات تکلیفی چگونه محاسبه می گردد ؟

مالیات تکلیفی مربوط به قراردادهای شرکت می باشد و شرکتی که در طرفین قرارداد طرفه پرداخت کننده مبلغ قرارداد می باشد می بایست 3 درصد از کل مبلغ قرارداد را از طرف مقابل کسر کرده و به دارایی پرداخت نماید .
ذکر موارد فوق تا حدودی به روشن نمودن بحث مالیات شرکت ها کمک می نماید و ترس از به ثبت رساندن شرکت ها به دلیل مباحث مالیاتی را می کاهد .
اما آیا نوع شرکت ربطی به میزان مالیات دارد؟ مثلا در کدام یک از شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص مالیات کمتر است ؟ در جواب باید گفت همواره مالیات بر درآمد می باشد و ربطی به نوع شرکت ندارد .
البته به طور کلی موسسات غیر انتفاعی مانند موسسات خیریه معاف از مالیات هستند و هم چنین تعاونی ها مالیات کمتری نسبت به دیگر شرکت ها پرداخت می نمایند .

مدت زمان اخذ کد اقتصادی چقدر است؟

در صورت کامل بودن مدارک مورد نیاز و تشکیل پرونده مالیاتی در حوزه مالیاتی مرتبط حدود 3 هفته الی یک ماه مدت زمان مورد نیاز برای صدور کد اقتصادی می باشد ،البته این مدت در صورتی است که بازدید از محل دفتر شرکت صورت نگیرد .
در این مطلب سعی شد موارد مرتبط ثبت شرکت ها و دارایی را بیان نماییم ، امیدواریم به سوالات شما توانسته باشیم پاسخ داده باشیم ،در صورتی که پس از مطالعه مطلب سوال بی جوابی در ذهن شما وجود دارد با کارشناسان ثبت ژیهات تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره ببرید .
تماس از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 18 : 02144979434
تماس پنج شنبه ها از ساعت 8 الی 14 : 02144979414
تماس همه روزه از 8 الی 22 : 09128963121

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 36

مهمان - احمدی روی پنج شنبه, 31 فروردين 1396 12:51

با سلام
بنده چندتا فاکتور فروش رسمی دارم که در سامانه مالیات ثبت کردهم اما بابت اینها فاکتور خرید ندارم.مالیات اینها چطوری برای من حساب میشه؟

با سلام بنده چندتا فاکتور فروش رسمی دارم که در سامانه مالیات ثبت کردهم اما بابت اینها فاکتور خرید ندارم.مالیات اینها چطوری برای من حساب میشه؟
اپراتور ثبت ژيهات روی دوشنبه, 11 ارديبهشت 1396 12:03

درود بر شما
اشخاص باید هم فاکتور فروش ارائه دهند و هم فاکتور خرید و اگر ارائه نشود سر ممیز براشون جریمه در نظر میگیرد

درود بر شما اشخاص باید هم فاکتور فروش ارائه دهند و هم فاکتور خرید و اگر ارائه نشود سر ممیز براشون جریمه در نظر میگیرد
مهمان - مصطفی روی جمعه, 24 دی 1395 13:10


بنده تو کار پخش و توزیع تخم مرغ هستم.تخم مرغ رو از مرغداری میخرم و خودم میفروشم.درجاهای دولتی و نیمه دولتی خرید تخم مرغ رو منوط به داشتن کد اقتصادی یا دادن کد ملی و فاکتور رسمی کردن.بنده ثبت شرکت ندارم اگر کد ملی رو در فاکتور درج کنم برای من مالیات لحاظ میشه یا نه؟
شنیده بودم محصولات کشاورزی و دامی برای تولیدکنندگان معاف از پرداخت مالیات هست
ممنون میشم جواب بدید

بنده تو کار پخش و توزیع تخم مرغ هستم.تخم مرغ رو از مرغداری میخرم و خودم میفروشم.درجاهای دولتی و نیمه دولتی خرید تخم مرغ رو منوط به داشتن کد اقتصادی یا دادن کد ملی و فاکتور رسمی کردن.بنده ثبت شرکت ندارم اگر کد ملی رو در فاکتور درج کنم برای من مالیات لحاظ میشه یا نه؟ شنیده بودم محصولات کشاورزی و دامی برای تولیدکنندگان معاف از پرداخت مالیات هست ممنون میشم جواب بدید
اپراتور ثبت ژيهات روی پنج شنبه, 21 ارديبهشت 1396 12:02

درود بر شما
فاکتوری که کد ملی شما قید شود رسمی محسوب نمیشود زیرا شما نه مجوز دارید نه شرکت
باید ابتدا شرکت به ثبت برسانید و روی آن شرکت کد اقتصادی دریافت کنید

درود بر شما فاکتوری که کد ملی شما قید شود رسمی محسوب نمیشود زیرا شما نه مجوز دارید نه شرکت باید ابتدا شرکت به ثبت برسانید و روی آن شرکت کد اقتصادی دریافت کنید
مهمان - babak روی پنج شنبه, 23 دی 1395 14:10

با سلام. عضو هیات مدیره و سهام دار (یک درصد)، یک شرکت سهامی خاص هستم. 98 درصد سهم به نام مدیر عامل است که وی نیز تنها دارنده حق امضا طبق اساسنامه است. این شرکت چند سال فعالیت داشته و مالیات نداده و اکنون چند سال هم هست که هیچگونه فعالیتی ندارد. سوالم این استکه اداره دارایی، می تواند "تمام بدهی مالیاتی" شرکت را از من که تنها یک درصد سهم دارم مطالبه نماید؟
ضمنا اگر این مالیات پرداخت نشود ممکن است زمان معامله ملک شخصی ام یا از طریق حسابهای شخصی ام مطالبه شود؟ تشکر

با سلام. عضو هیات مدیره و سهام دار (یک درصد)، یک شرکت سهامی خاص هستم. 98 درصد سهم به نام مدیر عامل است که وی نیز تنها دارنده حق امضا طبق اساسنامه است. این شرکت چند سال فعالیت داشته و مالیات نداده و اکنون چند سال هم هست که هیچگونه فعالیتی ندارد. سوالم این استکه اداره دارایی، می تواند "تمام بدهی مالیاتی" شرکت را از من که تنها یک درصد سهم دارم مطالبه نماید؟ ضمنا اگر این مالیات پرداخت نشود ممکن است زمان معامله ملک شخصی ام یا از طریق حسابهای شخصی ام مطالبه شود؟ تشکر
اپراتور ثبت ژيهات روی پنج شنبه, 21 ارديبهشت 1396 12:13

درود بر شما
شرایط ممنوع الخروج شدن و یا ممنون المعامله شدن فقط شامل مدیر عامل میشود البته که اگر بدهی مالیاتی به مدیر عامل اعلام شود هر کدام از سهامداران به میزان درصد سهم خود موظف به پرداخت آن هستند

درود بر شما شرایط ممنوع الخروج شدن و یا ممنون المعامله شدن فقط شامل مدیر عامل میشود البته که اگر بدهی مالیاتی به مدیر عامل اعلام شود هر کدام از سهامداران به میزان درصد سهم خود موظف به پرداخت آن هستند
مهمان - ح ح روی چهارشنبه, 22 دی 1395 16:24

سلام.
یه سوالی داشتم اگر بتونید راهنمایی کنید متشکر می شم.
من دو تا شرکت ثبت شده دارم که با یکی از این شرکت ها هیچ فعالیتی نکردیم. پارسال که باید درخواست دفتر روزنامه میدادیم اشتباها بچه ها شماره دفتر روزنامه ای که برای شرکت غیر فعالم اومده رو برای اظهار نامه دفتر روزنامه شرکت فعالم رد کردن بعد ما متوجه شدیم که این اشتباه اتفاق افتاده و این در حالیه که ظاهرا حسابدار قبلی من اصلا درخواستی رد نکرده بوده برای دفتر روزنامه سال 94 شرکت فعالم . یعنی من الآن برای شرکت فعالم هیچ دفتر روزنامه ای ندارم که گزارش 94 رو واردش کنیم و در ضمن شماره دفتر روزنامه شرکت غیر فعال اشتباها به اداره مالیات داده شده. حال باید چه کنم که بتونم قانونی یک دفتر روزنامه سریع بگیریم تا بتونیم گزارش مالیات سال 94 رو برای شرکت فعال واردش کنیم. متشکرم

سلام. یه سوالی داشتم اگر بتونید راهنمایی کنید متشکر می شم. من دو تا شرکت ثبت شده دارم که با یکی از این شرکت ها هیچ فعالیتی نکردیم. پارسال که باید درخواست دفتر روزنامه میدادیم اشتباها بچه ها شماره دفتر روزنامه ای که برای شرکت غیر فعالم اومده رو برای اظهار نامه دفتر روزنامه شرکت فعالم رد کردن بعد ما متوجه شدیم که این اشتباه اتفاق افتاده و این در حالیه که ظاهرا حسابدار قبلی من اصلا درخواستی رد نکرده بوده برای دفتر روزنامه سال 94 شرکت فعالم . یعنی من الآن برای شرکت فعالم هیچ دفتر روزنامه ای ندارم که گزارش 94 رو واردش کنیم و در ضمن شماره دفتر روزنامه شرکت غیر فعال اشتباها به اداره مالیات داده شده. حال باید چه کنم که بتونم قانونی یک دفتر روزنامه سریع بگیریم تا بتونیم گزارش مالیات سال 94 رو برای شرکت فعال واردش کنیم. متشکرم
ثبت شرکت ژیهات روی چهارشنبه, 22 دی 1395 16:38

باسلام خدمت شما دوست گرامی
متاسفانه هیچ راهی وجود ندارد و شما جریمه مالیاتی می شوید و برای اینکه میزان این جریمه کمتر شود بهتر است هرچه سریعتر به سرممیزی خود مراجعه نمایید

باسلام خدمت شما دوست گرامی متاسفانه هیچ راهی وجود ندارد و شما جریمه مالیاتی می شوید و برای اینکه میزان این جریمه کمتر شود بهتر است هرچه سریعتر به سرممیزی خود مراجعه نمایید
مهمان - کامران روی دوشنبه, 20 دی 1395 02:22

سلام وخسته نباشید, مالیات شرکتهای غیر فعال چقدر است؟

سلام وخسته نباشید, مالیات شرکتهای غیر فعال چقدر است؟
اپراتور ثبت ژيهات روی دوشنبه, 20 دی 1395 02:22

سلام , شرکتهایی که فاقد درآمد هستند می بایست اظهارنامه عملکرد سفید ارسال نمایند و طبیعتا مالیاتی برای این دسته از شرکت ها وجود نخواهد داشت .

سلام , شرکتهایی که فاقد درآمد هستند می بایست اظهارنامه عملکرد سفید ارسال نمایند و طبیعتا مالیاتی برای این دسته از شرکت ها وجود نخواهد داشت .
مهمان - mansour روی یکشنبه, 12 دی 1395 12:22

سلام خسته نباشید مالیات عملکرد مگه 25درصد نیست؟

سلام خسته نباشید مالیات عملکرد مگه 25درصد نیست؟
مهمان - الهام روی شنبه, 27 آذر 1395 23:28

سلام وقت شما بخیر
ایا با اجاره نامه مسکونی بدون کد رهگیری میتوان برای دریافت کد اقتصادی اقدام کرد؟ و اینکه حتما مالک باید در این باره باخبر باشد؟ مشکلی برای مالک به وجود نمی آید؟

ممنون میشوم پاسخگوی سوال من باشد.با تشکر

سلام وقت شما بخیر ایا با اجاره نامه مسکونی بدون کد رهگیری میتوان برای دریافت کد اقتصادی اقدام کرد؟ و اینکه حتما مالک باید در این باره باخبر باشد؟ مشکلی برای مالک به وجود نمی آید؟ ممنون میشوم پاسخگوی سوال من باشد.با تشکر
مهمان - شاهرخ روی یکشنبه, 21 آذر 1395 17:15

سلام و خسته نباشید, مقدار مالیات بر درآمد چگونه محاسبه می گردد ؟

سلام و خسته نباشید, مقدار مالیات بر درآمد چگونه محاسبه می گردد ؟
اپراتور ثبت ژيهات روی یکشنبه, 21 آذر 1395 17:15

سلام, پس از ارسال اظهارنامه عملکرد سالانه و مشخص شدن سود خالص شرکت ،حدود یک بیستم از کل سود سالانه با توجه به نظر سرممیزی مالیات قابل پرداخت خواهد بود.

سلام, پس از ارسال اظهارنامه عملکرد سالانه و مشخص شدن سود خالص شرکت ،حدود یک بیستم از کل سود سالانه با توجه به نظر سرممیزی مالیات قابل پرداخت خواهد بود.
مهمان - نيما نهاني روی سه شنبه, 09 آذر 1395 09:45

سلام
من در سال ٩٢ شركت ثبت كردم در خصوص نگهداري فضاي سبز و كار هاي عمراني ولي تا الان هيچ فعاليتي در شركت انجام نشده در اصل فقط ثبت شده و تنها دفاتر پلمپ كردم ، ثبت نام مالياتيشم مرحله پيش ثبت نامش انجام شده
ميخواستم بدونم ايا به مشكل ميخورم از نظر مالياتي چون ثبت نام رو تا الان تكميل نكردم و هيچ دفتر سفيدي رو براي ماليات ارسال نكردم
ممنون ميشم راهنماييم كنيد كه چيكار بايد انجام بدم

سلام من در سال ٩٢ شركت ثبت كردم در خصوص نگهداري فضاي سبز و كار هاي عمراني ولي تا الان هيچ فعاليتي در شركت انجام نشده در اصل فقط ثبت شده و تنها دفاتر پلمپ كردم ، ثبت نام مالياتيشم مرحله پيش ثبت نامش انجام شده ميخواستم بدونم ايا به مشكل ميخورم از نظر مالياتي چون ثبت نام رو تا الان تكميل نكردم و هيچ دفتر سفيدي رو براي ماليات ارسال نكردم ممنون ميشم راهنماييم كنيد كه چيكار بايد انجام بدم
مهمان - فهیمه روی یکشنبه, 23 آبان 1395 18:54

سلام , آیا کد اقتصادی قابل تغییر است و هر دفعه که مکان شرکت عوش شد دوباره باید گرفته بشه؟

سلام , آیا کد اقتصادی قابل تغییر است و هر دفعه که مکان شرکت عوش شد دوباره باید گرفته بشه؟
اپراتور ثبت ژيهات روی یکشنبه, 23 آبان 1395 18:55

سلام , کد اقتصادی همانند شناسه ملی به هیچ وجه تغییر نمی یابد و با تغییر مکان شرکت و تغییر حوزه ی مالیاتی تنها شمار واحد مالیاتی و پرونده و دیگر موارد پرونده مالیاتی تغییر می یابد و خود کد اقتصادی ثابت می باشد.

سلام , کد اقتصادی همانند شناسه ملی به هیچ وجه تغییر نمی یابد و با تغییر مکان شرکت و تغییر حوزه ی مالیاتی تنها شمار واحد مالیاتی و پرونده و دیگر موارد پرونده مالیاتی تغییر می یابد و خود کد اقتصادی ثابت می باشد.
مهمان - علی روی چهارشنبه, 31 شهریور 1395 11:48

درود
من یک پیمان دارم که در سال ۹۴ بسته شده و کار رو هم در پایان سال ۹۴ انجام دادم ولی پولشو تیر ۹۵ دریافت کردم؛ اظهارنامه ی عملکرد رو باید امسال میدادم یا صبر کنم تیرماه ۹۶ ارائه بدم؟

درود من یک پیمان دارم که در سال ۹۴ بسته شده و کار رو هم در پایان سال ۹۴ انجام دادم ولی پولشو تیر ۹۵ دریافت کردم؛ اظهارنامه ی عملکرد رو باید امسال میدادم یا صبر کنم تیرماه ۹۶ ارائه بدم؟
ثبت شرکت ژیهات روی چهارشنبه, 31 شهریور 1395 17:15

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
قرارداد شما برای سال 1394 بوده است به همین دلیل اظهارنامه برای همان سال باید ارائه میشد

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی قرارداد شما برای سال 1394 بوده است به همین دلیل اظهارنامه برای همان سال باید ارائه میشد
مهمان - سامان یگانه روی شنبه, 13 شهریور 1395 09:18

مالیات تکلیفی چیست؟

مالیات تکلیفی چیست؟
ثبت شرکت ژیهات روی شنبه, 13 شهریور 1395 09:34

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی
مالیات تکلیفی مربوط به قراردادهای شرکت می باشد و شرکتی که در طرفین قرارداد طرفه پرداخت کننده مبلغ قرارداد می باشد می بایست 3 درصد از کل مبلغ قرارداد را از طرف مقابل کسر کرده و به دارایی پرداخت نماید .
ذکر موارد فوق تا حدودی به روشن نمودن بحث مالیات شرکت ها کمک می نماید و ترس از به ثبت رساندن شرکت ها به دلیل مباحث مالیاتی را می کاهد .
اما آیا نوع شرکت ربطی به میزان مالیات دارد؟ مثلا در کدام یک از شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص مالیات کمتر است ؟ در جواب باید گفت همواره مالیات بر درآمد می باشد و ربطی به نوع شرکت ندارد .
البته به طور کلی موسسات غیر انتفاعی مانند موسسات خیریه معاف از مالیات هستند و هم چنین تعاونی ها مالیات کمتری نسبت به دیگر شرکت ها پرداخت می نمایند .

با سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی مالیات تکلیفی مربوط به قراردادهای شرکت می باشد و شرکتی که در طرفین قرارداد طرفه پرداخت کننده مبلغ قرارداد می باشد می بایست 3 درصد از کل مبلغ قرارداد را از طرف مقابل کسر کرده و به دارایی پرداخت نماید . ذکر موارد فوق تا حدودی به روشن نمودن بحث مالیات شرکت ها کمک می نماید و ترس از به ثبت رساندن شرکت ها به دلیل مباحث مالیاتی را می کاهد . اما آیا نوع شرکت ربطی به میزان مالیات دارد؟ مثلا در کدام یک از شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص مالیات کمتر است ؟ در جواب باید گفت همواره مالیات بر درآمد می باشد و ربطی به نوع شرکت ندارد . البته به طور کلی موسسات غیر انتفاعی مانند موسسات خیریه معاف از مالیات هستند و هم چنین تعاونی ها مالیات کمتری نسبت به دیگر شرکت ها پرداخت می نمایند .
مهمان - م. اصغریان روی دوشنبه, 11 مرداد 1395 09:55

سلام برشما اگر سرمایه شرکتم بالا باشه برای اداره دارایی به مشکل میخورم مالیات شرکتم رو زیاد حساب میکنن؟

سلام برشما اگر سرمایه شرکتم بالا باشه برای اداره دارایی به مشکل میخورم مالیات شرکتم رو زیاد حساب میکنن؟
مهمان - محسن اکبری روی دوشنبه, 04 مرداد 1395 09:43

با سلام من کارمند دفتر اسناد هستم لیست حقوق کارکنان رو که امسال بردیم واسه سالهای89 تا 93 تو پرونده نبود چند سال رو هم نداده بودیم به همین دلیل واسه اون پنج سال ازماجریمه گرفتن برگ تشخیص صادر کردن ما هم پرداخت کردیم ميخواستم بدونم که پرونده ی اون پنج سال بسته میشه یا این که دوباره میتونن سال 89 تا 93 رو بررسی کنن

با سلام من کارمند دفتر اسناد هستم لیست حقوق کارکنان رو که امسال بردیم واسه سالهای89 تا 93 تو پرونده نبود چند سال رو هم نداده بودیم به همین دلیل واسه اون پنج سال ازماجریمه گرفتن برگ تشخیص صادر کردن ما هم پرداخت کردیم ميخواستم بدونم که پرونده ی اون پنج سال بسته میشه یا این که دوباره میتونن سال 89 تا 93 رو بررسی کنن
ثبت شرکت ژیهات روی دوشنبه, 04 مرداد 1395 11:03

با سلام خدمت شما
اینگونه پرونده ها باید بررسی بشوند در اداره دارایی میتواند پاسخگوی سئوال شما باشد.

با سلام خدمت شما اینگونه پرونده ها باید بررسی بشوند در اداره دارایی میتواند پاسخگوی سئوال شما باشد.
مهمان - هدا رازقی روی یکشنبه, 03 مرداد 1395 09:42

روز بخیر
دفترسال گذشته من سفییده هیچ فعالیتی نداشتم چیکارش باید کنم؟

روز بخیر دفترسال گذشته من سفییده هیچ فعالیتی نداشتم چیکارش باید کنم؟
ثبت شرکت ژیهات روی یکشنبه, 03 مرداد 1395 10:23

با سلام
تا 10 سال دفاتر را باید نگه دارید.

با سلام تا 10 سال دفاتر را باید نگه دارید.
مهمان - علی روی پنج شنبه, 10 تیر 1395 19:54

سلام.پدرم یه کارگاه دارد که در اداره مالیات پرونده دارد.می خواستم بدونم چطوری می تونم پرونده مالیاتی پدرم را ببندم و به نام خودم باز کنم.چه مدت طول می کشد.

سلام.پدرم یه کارگاه دارد که در اداره مالیات پرونده دارد.می خواستم بدونم چطوری می تونم پرونده مالیاتی پدرم را ببندم و به نام خودم باز کنم.چه مدت طول می کشد.
مهمان - مرادی روی شنبه, 04 ارديبهشت 1395 18:35

با سلام بنده چند سال است موسسه غیرتجاری ثبت کرده ام با موضوع موسسه حقوقی . ولی تا الان نه کد اقتصادی گرفتم نه مالیات دادم و نه کسی برای گرفتن مالیان بهم مراجعه کردم . ایا امکان داره برام مشکلی پیش بیاد .

با سلام بنده چند سال است موسسه غیرتجاری ثبت کرده ام با موضوع موسسه حقوقی . ولی تا الان نه کد اقتصادی گرفتم نه مالیات دادم و نه کسی برای گرفتن مالیان بهم مراجعه کردم . ایا امکان داره برام مشکلی پیش بیاد .
ثبت شرکت ژیهات روی یکشنبه, 05 ارديبهشت 1395 09:55

با سلام ، چون شما موسسه حقوقی هستید مشکلی چندانی برای شما پیش نمی آید البته با صلاحدید سرممیز شما ولی هر چه سریعتر اقدام کنید برای انجام این امور بهتر است.

با سلام ، چون شما موسسه حقوقی هستید مشکلی چندانی برای شما پیش نمی آید البته با صلاحدید سرممیز شما ولی هر چه سریعتر اقدام کنید برای انجام این امور بهتر است.
مهمان - مجید روی چهارشنبه, 25 فروردين 1395 08:51

سلام تشکر می کنم از سایت خوبتان یک شرکت واردات خودرو در سال ۹۳ به ثبت رسانده شده است که تاکنون فعالیتی نداشته است و از اول مهر ماه شروع به فعالیت نموده است خواهشمند است راهنمایی فرمائید بابت ثبت نامه ارزش افزوده و گرفتن گواهی ارزش افزوده و اینکه من اگر هزینه شماره گذاری را در فاکتور فروش بیاورم آیا به آن ارزش افزوده تعلق می گیرد?

سلام تشکر می کنم از سایت خوبتان یک شرکت واردات خودرو در سال ۹۳ به ثبت رسانده شده است که تاکنون فعالیتی نداشته است و از اول مهر ماه شروع به فعالیت نموده است خواهشمند است راهنمایی فرمائید بابت ثبت نامه ارزش افزوده و گرفتن گواهی ارزش افزوده و اینکه من اگر هزینه شماره گذاری را در فاکتور فروش بیاورم آیا به آن ارزش افزوده تعلق می گیرد?
ثبت شرکت ژیهات روی چهارشنبه, 25 فروردين 1395 09:06

با سلا م بله به شما تعلق میگیرد و ارائه فاکتورها نیز در صورت نیاز اجباری است.

با سلا م بله به شما تعلق میگیرد و ارائه فاکتورها نیز در صورت نیاز اجباری است.
ثبت شرکت ژیهات روی دوشنبه, 16 فروردين 1395 09:08

با سلام ، دو در هزار سرمایه در موقع ثبت شرکت شما دریافت شده است در حال حاضر بستگی به سر ممیز شما در دارایی دارد که چه تصمیمی برای کار شما گرفته شود

با سلام ، دو در هزار سرمایه در موقع ثبت شرکت شما دریافت شده است در حال حاضر بستگی به سر ممیز شما در دارایی دارد که چه تصمیمی برای کار شما گرفته شود
ثبت شرکت ژیهات روی دوشنبه, 16 فروردين 1395 09:08

با سلام ، دو در هزار سرمایه در موقع ثبت شرکت شما دریافت شده است در حال حاضر بستگی به سر ممیز شما در دارایی دارد که چه تصمیمی برای کار شما گرفته شود

با سلام ، دو در هزار سرمایه در موقع ثبت شرکت شما دریافت شده است در حال حاضر بستگی به سر ممیز شما در دارایی دارد که چه تصمیمی برای کار شما گرفته شود
مهمان - نیما توسلی روی یکشنبه, 15 فروردين 1395 01:32

با سلام و عرض تبریک سال نو
آیا شما میتونید اجاره نامه رسمی کدرهگیری دار برای شرکت من بگیرید؟

با سلام و عرض تبریک سال نو آیا شما میتونید اجاره نامه رسمی کدرهگیری دار برای شرکت من بگیرید؟
ثبت شرکت ژیهات روی دوشنبه, 16 فروردين 1395 09:13

با سلام و تبریک سال نو به شما دوست گرامی بله در صورت نیاز این کار انجام میشود.

با سلام و تبریک سال نو به شما دوست گرامی بله در صورت نیاز این کار انجام میشود.
مهمان - نهال حسنی روی یکشنبه, 15 فروردين 1395 01:30

سلام من 3 ماهه از تاریخ ثبت شرکتم میگذره تازه میخوام کد اقتصادی بگیرم خواستم ببینم باید 2 در هزار سرمایمو پرداخت کنم یا 6 در هزار ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام من 3 ماهه از تاریخ ثبت شرکتم میگذره تازه میخوام کد اقتصادی بگیرم خواستم ببینم باید 2 در هزار سرمایمو پرداخت کنم یا 6 در هزار ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
مهمان
شنبه, 29 مهر 1396

کد امنیتی تصویر