چگونگی ثبت شرکت در اهواز

مرکز استان خوزستان یکی از کلان‌شهرهای ایران است، این شهر که در بخش مرکزی شهرستان اهواز قرار دارد، در موقعیت جغرافیایی ۳۱ درجه و ۲۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ درجه و ۴۰ دقیقه طول شرقی، در بخش جلگه‌ای خوزستان و با ارتفاع ۱۸ متر از سطح دریا واقع شده‌است ،شهرهای اطراف اهواز عبارتند از: شهرهای تاریخی مسجد سلیمان، دزفول، اندیمشک و شوشتر و شوش در سمت شمال، رامهرمز، هفت کل، ایذه، باغ ملک در شرق، بهبهان، ماهشهر، شادگان و خرمشهر در جنوب و سوسنگرد، هویزه و بستان در سمت غرب.
وجود کارخانجات بزرگ صنعتی، تأسیسات اداری و صنعتی شرکت مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران، اهواز را به یکی از مهم‌ترین مراکز صنعتی ایران تبدیل کرده و همین امر سبب شده که شرکتهای بسیاری جهت انجام امور تجاری و بازرگانی در این شهر به ثبت برسد و اداره ثبت شرکتهای این شهر یکی از ادارات بزرگ و مهم در ایران لقب بگیرد.

اداره ثبت شرکتهای اهواز :

اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری اهواز در اهواز-خیابان مدرس- ثبت اسناد و املاک اهواز کدپستی 13146-61337 واقع شده است و تلفن تماس این اداره 3334049-0611 می باشد .
لازم به ذکر است هرگونه مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکتها به غیر از زمان صدور آگهی و مراجعه برای اخذ مدارک ،پاسخگویی را از طرف کارشناسان اداره به همراه نخواهد داشت و فقط و فقط از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها می بایست نسبت به ثبت شرکت و یا تغییرات شرکتها اقدام نمود.
روش ثبت شرکت در اهواز در سامانه ثبت شرکتها همانند دیگر شهرهای ایران می باشد ،راهنمای چگونگی طی این مراحل به طور کامل در یک مطلب جداگانه در سایت مطرح گردیده است.
در مورد ثبت شرکتها در شهرستان اهواز باید گفت که به وضوح دیده می شود که این شهرستان از لحاظ دارا بودن موسسات حقوقی تخصصی ثبت شرکت دچار کمبود می باشد ، از این رو موسسه حقوقی ثبت شرکت ژیهات برآن شد تا نسبت به انجام کلیه امور اداری مربوط به ثبت شرکت و برند و تغییرات شرکتها در این شهر اقدام نماید.
این موسسه با دارا بودن نمایندگانی در اهواز قادر است کلیه نیازهای متقاضیان محترم اهوازی را در زمینه ثبت شرکتها برطرف نماید.

انواع شرکتهای قابل ثبت در اداره ثبت شرکتهای اهواز :

1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
2. ثبت شرکت سهامی خاص
3. ثبت شرکت تعاونی
4. ثبت موسسه
5. ثبت شرکت تضامنی
6. ثبت شرکت نسبی
7. ثبت شرکت مختلط سهامی
8. ثبت شرکت مختلط غیر سهامی
9. ثبت شرکت سهامی عام
این 9 نوع شرکت در اداره ثبت شرکتها به شرط دارا بودن شرایط مختص به هر کدام قابل ثبت می باشند.
لازم ب ذکر است تقاضای ثبت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص بالاترین آمار را در بین سایر شرکتها به خود اختصاص داده است ب همین منظور شرایط هرکدام را در ادامه تشریح می نماییم :

مدارک لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص :

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکتهای سهامی خاص و شرکتهای مسئولیت محدود رونوشت مدارک شناسایی شامل کارت ملی وشناسنامه و گواهی عدم سوء پیشینه می باشد ،(گواهی واریز 35 درصد سرمایه اولیه برای شرکتهای سهامی خاص ) لازم به ذکر است برای ثبت شرکتها با عنوان مهندسی مدرک تحصیلی مهندسی الزامی است کما اینکه ثبت شرکتهای نیازمند مجوز مدارک مربوط به خود را نیاز دارند.

ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز :

شرکتهای سهامی خاص برای ثبت شرکت نیاز به 3 نفر سهامدار (حداقل ) و 2 نفر بازرس دارند. سرمایه این نوع ثبت شرکت به صورت سهامی تقسیم بندی می شود . و هر سهامدار طبق ماده 33 اساسنامه می بایست حداقل یک سهم را دارا باشد. (در ضمن بازرسین نیز می توانند خود جزو سهامداران باشند.) در ابتدای ثبت شرکت سهامی خاص می بایست 35 درصد از سرمایه اولیه اعلامی به حساب شرکت در شرف تاسیس واریز گردد و تا زمان به ثبت رسیدن آن در حساب بلوکه شود ،ثبت نام شرکت سهامی خاص با ثبت الکترونیکی دراداره ثبت شرکتها و از طریق سامانه ثبت شرکتها انجام شده و کارشناسان ثبت شرکت ژیهات در کمتر از 48 ساعت نام شرکت شما را به ثبت خواهند رساند ، در شرکتهای سهامی خاص هیئت مدیره و بازرسین توسط سهامداران انتخاب شده و هیئت مدیره ی انتخاب شده می بایست حتما حداقل یک سهم از سهام شرکت را داشته باشند و فقط و فقط مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران انتخاب گردد. هیئت مدیره می بایست هر دو سال یکبار توسط صورتجلسات عادی سالیانه یا عادی و یا عادی بطور فوق العاده تمدید ویا تغییر یابند و بازرسین نیز بعد از هر سال مالی تمدید و یا تعویض گردند (انتخاب مجدد هئیت مدیره و بازرسین برای چند دوره متوالی بلامانع است ). شرکتهای سهامی خاص از لحاظ اعتباری از شرکتهای مسئولیت محدود معتبرتر (با هرسرمایه ای) و از لحاظ اخذ وام و تسهیلات از بانکها وموسسات مالی از امتیاز بالاتری برخوردارند. برای نقل و انتقال سهام در ثبت شرکت سهامی خاص می بایست به سازمان دارایی و امورمالیاتی مراجعه و 4 درصد از مبلغ اسمی سهام منتقل شده پرداخت گردد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز :

پر کاربردترین و بیشترین شرکتهای ثبت شده تا به امروز را شرکتهای با مسئولیت محدود تشکیل می دهند این نوع ثبت شرکت با حداقل 2 نفر شریک قابل ثبت می باشند و برای مواردی چون افزایش سرمایه ، نقل انتقال سهم الشرکه ، ورود و خروج شریک و بسیاری دیگر از تغییرات متداول بسیار ساده تر و به عبارت عامیانه ترو بی دردسرتر از دیگر شرکتها می باشند . ذکر این موضوع که دلیل انتخاب نام این نوع شرکت که با مسئولیت محدود می باشد. این است که مسئولیت این نوع شرکتها به سرمایه آنها وابسته است ومیزان تعهدات آنها به طرف قرارداد به میزان سرمایه بستگی دارد پس هر چه سرمایه این نوع ثبت شرکتها بیشتر باشد اعتبار آنها بیشتر است لازم به ذکر است که میزان سرمایه اولیه انتخابی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیازی به واریزی و یا الزاما دارا بودن این مبلغ سرمایه ندارد.
کارشناسان ثبت شرکت ژیهات آماده ارائه مشاوره تلفنی و حضوری در تمامی طول هفته از ساعت 8 الی 22 به شما متقاضیان محترم اهوازی می باشند :
02144979434 (خط ویژه )
09128963121
ثبت شرکت

برای امورات ثبتی
ما با شما تماس میگیرم

کافیست شماره تماس خود را در کادر زیر وارد کنید.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

Related Posts

 

نظرات 16

مهمان - محمود حمیدی در روز یکشنبه, 12 دی 1395 21:32

با سلام.جهت ثبت شرکت لطفا به مشاوره نیازمندم.با تشکر

اپراتور ثبت ژيهات در روز دوشنبه, 13 دی 1395 21:24

سلام ، برای استفاده از مشاوره رایگان ما لطفا تماس بگیرد.

مهمان - امیر حسین در روز پنج شنبه, 25 آذر 1395 20:06

سلام و خسته نباشید , آدرس اداره ثبت شرکت در اهواز کجاست؟

اپراتور ثبت ژيهات در روز پنج شنبه, 25 آذر 1395 20:07

سلام , اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری اهواز در اهواز-خیابان مدرس- ثبت اسناد و املاک اهواز کدپستی 13146-61337 واقع شده است و تلفن تماس این اداره 3334049-0611 می باشد .

مهمان - طاهری در روز پنج شنبه, 04 آذر 1395 20:54

سلام شما چقدر برای ثبت یک شرکت سهامی خاص میگیرید؟

اپراتور ثبت ژيهات در روز شنبه, 06 آذر 1395 13:17

لطفا برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مهمان - ناصر در روز جمعه, 28 آبان 1395 14:12

سلام و خسته نباشید , برای ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز تعداد سهامداران باید چند نفر باشند؟

اپراتور ثبت ژيهات در روز جمعه, 28 آبان 1395 14:12

سلام , برای ثبت شرکت نیاز به حداقل 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس دارد.

مهمان - محمد علی معتمدی در روز پنج شنبه, 23 ارديبهشت 1395 14:37

با سلام .شرکتی ثبت شده (از سال 83)داریم ولی به دلایلی نتوانستیم کار بگیریم.حالا می خواهم آن را راه اندازی کنم که نیازمند تغییراتی است :1- تغییر شرکت از خدماتی به خدماتی -تاسیساتی 2- تغییر برخی از اعضای هیات مدیره .
این کار حداقل چند روز طول می کشد

مهمان - محمد در روز یکشنبه, 15 فروردين 1395 05:17

سهام بانام یا بی نام ثبت کنم ؟؟؟ تفاوتشون چیه ؟ ثبتش کدوم دردسر کمتری داره ؟

مهمان - آرزو امیرخانی در روز دوشنبه, 03 اسفند 1394 22:19

با سلام آیا ثبت شرکت محدود یه نفره هم میشه؟

ثبت شرکت ژیهات در روز پنج شنبه, 06 اسفند 1394 05:46

با سلام
نه شرکت به جایی گفته میوشود که دو یا چند نفر با هم شریک میشود و کاری انجام میدهند. با یک نفر این امر قابل اجرا نیست

مهمان - امین ملک محمودی در روز دوشنبه, 03 اسفند 1394 22:18

با سلام ثبت شرکت در اهواز چند روز طول میکشه؟

ثبت شرکت ژیهات در روز پنج شنبه, 06 اسفند 1394 05:45

سلام
حدودا 20 تا 30 روز کاری برای ثبت زمان می برد.

مهمان - محمدرضا زارعی در روز دوشنبه, 03 اسفند 1394 22:16

سلام من شرکتی دارم در اهواز میخوام ببینم تغییرات شرکت هم انجام میدید یا فقط ثبت میکنید؟

ثبت شرکت ژیهات در روز پنج شنبه, 06 اسفند 1394 05:44

با سلام خدمت شما دوست گرامی
بله تغییرات هم انجام می دهیم

مهمان
پنج شنبه, 07 ارديبهشت 1396

تصوير امنيتي