راهکارهای ثبت شرکت کارآمد

منظور از ثبت شرکت کارآمد شرکتی است که پس از به ثبت رسیدن به اهدافی که از ابتدا توسط موسسین مشخص شده است برسد، سیر رسیدن به این اهداف برای شرکتهای مختلف متفاوت است، اما باید توجه داشت که برای اهداف متفاوت ثبت شرکت انجام شود که نزدیکترین مشخصات را به نوع فعالیت از او داشته باشد.
میتوان گفت حدود 90درصد از فعالیتهای شرکتها در 2 نوع شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص قابل ثبت می باشد.
این دو نوع شرکت که بیشترین آمارثبت را دارند و کاربردی ترین انواع شرکتها می باشد قابلیت این را دارند که موضوعات مختلفی را در اساسنامه آنها قید نمود،همانطور که در اکثر مقالات اشاره گردیده موضوع فعالیت این شرکتها در ماده 2اساسنامه قید می گردد.
برای ثبت شرکت باید ابتدا این مسئله را در نظر گرفت که پس از ثبت شرکت قصد انجام چه فعالیتی راخواهیم داشت وباتوجه به این فعالیت ها موضوع فعالیت را طراحی نمود.

موضوعات فعالیت شرکت از لحاظ مجوز:

1-موضوع فعالیت هایی که قبل از ثبت شرکت نیاز به مجوز دارند:

این دسته از فعالیت ها که به طور کامل در22بند در مقاله جداگانه تشریح گردیده، فعالیت هایی میباشد که قبل از به ثبت رساندن شرکت میبایست برای آنها از ارگانهای مربوطه اجازه فعالیت ویا موافقت اصولی دریافت نمود.
به عنوان مثال برای ثبت شرکت باموضوع فعالیت های فرهنگی وهنری ازاداره فرهنگ وارشاداسلامی اخذ مجوز نمود.
شایان ذکر است که تنها موضوع فعالیت نیست که نیاز به اخذ مجوز دارد ،بعضی اسامی نیز می بایست برای به ثبت رسیدن مجوز مربوطه را اخذ نمود،به عنوان مثال برای کلمه هایی چون مرکز،سرمایه گذاری و... درنام شرکت اخذ مجوز الزامی است .

2-موضوع فعالیت هایی که قبل از ثبت شرکت نیاز به مجوز ندارند:

اکثرموضوع فعالیت شرکتها قبل از به ثبت رسیدن نیاز به مجوز ندارند به عنوان مثال موضوعات شرکتهای پیمانکاری ،بازرگانی ،خدماتی (به غیرازتامین نیروی انسانی وحمل ونقل) و... نیاز به اخذ مجوز قبل از ثبت شرکت نخواهند داشت.
اما باید توجه داشت که ذکرحتی 1 کلمه درموضوع فعالیت که نیاز به اخذ مجوزداشته باشد موجب ردپذیرش تاسیس میگردد به همین علت طراحی موضوع شرکتها مهمترین مسئله درثبت یک شرکت می باشد.
درمورد نحوه فعالیت ها و اهدافی که موسسین شرکت قبل از اقدام به ثبت برای خود تبین نموده اند باید گفت این فعالیت ها میبایست به گونه ای در اساسنامه ذکر گردند که ازلحاظ ثبتی ایرادی نداشته باشند ویا به عبارت بهترنمیتوان موضوع فعالیت شرکت را به زبان عامیانه قید نمود.
برای نمونه موضوع فعالیت یک شرکت باهدف مشاوره اقتصادی و بازرگانی را می توان به صورت زیر قید نمود :
مشاوره اقتصادی و مدیریتی در زمینه امکان سنجی و ارزیابی طرح ها و پروژه ها ، ارائه طرح های توجیهی فنی ، اقتصادی و مالی ، مشاوره در تامین صنایع مالی طرح ها و پروژه ها ، انجام مطالعات و بررسی های اقتصادی ، فنی ،مالی ، مدیریتی و نظارت فنی طرح ها و مشارکت و سرمایه گذاری و عقد قرار داد با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی ، انجام امور حسابداری و خدمات مالی حسابداری شامل تهیه صورتهای مالی و مالیاتی ، تنظیم صورتهای مالی و اظهارنامه مالیاتی ، شرکت در مناقصات و مزایدات دولت و خصوصی ، خرید و فروش و صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی ، عقد قرار داد با اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی در زمینه تامین ، عرضه و فروش کالاهای مجاز بازرگانی ، تامین و تجهیز مواد ، مصالح و تجهیزات مورد نیاز امور پیمانکاری ساختمان ، مکانیک و برق ،اخذ وام و تسهیلات از بانکها و موسسات دولتی و خصوصی( در صورت لزوم انجام موضوعات فوق پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح )
همانطور که در سایر مقالات سایت هما اشاره گردیده برای یک شرکت می توان موضوعات متفاوتی را در اساسنامه قید نمود که در این صورت شرکت را به اصطلاح دو منظوره و یا چند منظوره می نامند به عنوان مثال یک شرکت عمرانی می تواند در موضوع فعالیت خود از موضوعات بازرگانی ،تاسیساتی ،خدماتی و یا هر موضوع دیگر به شرط رعایت قوانین و ضوابط اداره ثبت شرکتها استفاده نماید.
کارشناسان ثبت شرکت هما می توانند راهنمای بسیارخوبی برای طراحی موضوع فعالیت شرکت شما باشند تا به سادگی به هدف خود برای ثبت شرکت با اهداف مشخص برسند.
از آنجا که موضوع فعالیت مهمترین اصل در ثبت شرکت است، شمامتقاضیان محترم ثبت شرکت میتوانید اهداف خودرا از ثبت شرکت بیان نموده تاکارشناسان ثبت هما تمامی اهداف شما رابه زبان ثبتی در اساسنامه شرکتتان قیدنمایند.
برای کسب اطلاعات بیشتردرزمینه ثبت شرکت و راهکارهای آن میتوانید همه روزه از ساعت 8الی 22 با کارشناسان ثبت شرکت هما در تماس باشید.
44979434
09128963121
09120219377

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 6

مهمان - نسرین روی جمعه, 26 آذر 1395 00:08

سلام و خسته نباشید , منظور از ثبت شرکت کارآمد چیست؟

سلام و خسته نباشید , منظور از ثبت شرکت کارآمد چیست؟
اپراتور ثبت هما روی جمعه, 26 آذر 1395 00:11

سلام , منظور از ثبت شرکت کارآمد شرکتی است که پس از به ثبت رسیدن به اهدافی که از ابتدا توسط موسسین مشخص شده است برسد.

سلام , منظور از ثبت شرکت کارآمد شرکتی است که پس از به ثبت رسیدن به اهدافی که از ابتدا توسط موسسین مشخص شده است برسد.
مهمان - آناهیتا روی جمعه, 28 آبان 1395 17:49

سلام و خسته نباشید , موضوعاتی که باید قبل از ثبت شرکت مجوز اخذ بشه کدامند؟

سلام و خسته نباشید , موضوعاتی که باید قبل از ثبت شرکت مجوز اخذ بشه کدامند؟
اپراتور ثبت هما روی جمعه, 28 آبان 1395 17:50

سلام , این دسته از فعالیت ها که به طور کامل در22بند در مقاله جداگانه تشریح گردیده، فعالیت هایی میباشد که قبل از به ثبت رساندن شرکت میبایست برای آنها از ارگانهای مربوطه اجازه فعالیت ویا موافقت اصولی دریافت نمود.
به عنوان مثال برای ثبت شرکت باموضوع فعالیت های فرهنگی وهنری ازاداره فرهنگ وارشاداسلامی اخذ مجوز نمود.

سلام , این دسته از فعالیت ها که به طور کامل در22بند در مقاله جداگانه تشریح گردیده، فعالیت هایی میباشد که قبل از به ثبت رساندن شرکت میبایست برای آنها از ارگانهای مربوطه اجازه فعالیت ویا موافقت اصولی دریافت نمود. به عنوان مثال برای ثبت شرکت باموضوع فعالیت های فرهنگی وهنری ازاداره فرهنگ وارشاداسلامی اخذ مجوز نمود.
مهمان - sajad روی شنبه, 28 آذر 1394 09:26

آیا برای ثبت شرکت توریسم سلامت یا شرکت گردشگری می توان موضوع را به گونه ای طراحی کرد که نیاز به مجوز نداشته باشند ؟؟

آیا برای ثبت شرکت توریسم سلامت یا شرکت گردشگری می توان موضوع را به گونه ای طراحی کرد که نیاز به مجوز نداشته باشند ؟؟
ثبت شرکت هما روی شنبه, 28 آذر 1394 11:04

نه امکان این نمی باشد هر شرکتی که در آن کلمه توریست و مسافر خارجی قید در موضع فعالیتش قید گردد نیازمند مجوز می باشد .

نه امکان این نمی باشد هر شرکتی که در آن کلمه توریست و مسافر خارجی قید در موضع فعالیتش قید گردد نیازمند مجوز می باشد .
مهمان
شنبه, 28 مهر 1397

کد امنیتی تصویر