نحوه ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکتها

اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری تهران ، واقع در تهران-تقاطع خیابان میرداماد، با اتوبان مدرس پلاک 275 می باشد که فقط و فقط در زمان صدور آگهی و یا اخذ پرونده تاسیس رد شده می بایست به این آدرس مراجعه حضوری کرد و در غیر این صورت پاسخی دریافت نخواهد گردید، به منظور ثبت شرکتها و به طور کلی ،کلیه امور مربوط به ثبت و تغییرات شرکتها می بایست از طریق سامانه ثبت شرکتها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir/ اقدام نمود، در مورد شماره تماس اداره ثبت شرکتها نیز باید گفت که هیچ گونه تماسی به این اداره پاسخ داده نخواهد شد و کلیه اطلاعات مورد نیاز در سایت اداره ثبت شرکتها قرار دارد.

نحوه ثبت شرکت در سامانه :

همانطور که در ابتدا گفته شد ثبت شرکت تا زمان حصول نتیجه یعنی صدور آگهی شرکت ، نیازی به مراجع حضوری نخواهد داشت و تمامی مراحل ثبت آن به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ثبت شرکتها می باشد،در ادامه سعی شده نحوه ثبت هر مرحله به اختصار توضیح داده شود.

1- اطلاعات متقاضی :

در ابتدایی ترین مرحله می بایست اطلاعات شخص متقاضی ذکر گردد که این شخص هم می تواند یکی از اعضاء شرکت و یا وکیلی که امور ثبت شرکت را به عهده گرفته است باشد.

2- نام های درخواستی شرکت :

در این قسمت می توان 5 نام به ترتیب اولویت برای ثبت شرکت درخواست نمود، لازم به ذکر است که نام های درخواستی می بایست حداقل از سه سیلاب (کلمه) خاص تشکیل شده باشند.

3-موضوع فعالیت شرکت :

در مرحله سوم موضوع فعالیت شرکت قرار می گیرد، در مورد انواع موضوعات شرکت ، اعم از موضوعات نیازمند مجوز و موضوعات بدون نیاز به مجوز در این قسمت از سایت توضیحات لازم اعمال گردیده است.

4-آدرس دفتر مرکزی شرکت :

در این مرحله آدرس و کدپستی و شماره تلفن دفتر مرکزی شرکت می بایست به صورت دقیق قید گردد.

5- سرمایه اولیه شرکت:

در مرحله پنجم از سامانه ثبت شرکتها میزان سرمایه اولیه شرکت می بایست قید گردد که نوع آن در شرکتهای با مسئولیت محدود و موسسات سرمایه نقدی و در شرکتهای سهامی خاص با نام عادی یا بی نام عادی می باشد.

6- اشخاص شرکت:

در این قسمت مشخصات کامل شناسنامه ای و آدرس و شماره تماس دقیق کلیه اشخاص شرت قید می گردد.

7-سهام یا سرمایه هرشخص:

در مرحله هفتم از سامانه ثبت تاسیس شرکتها میزان سرمایه یا سهام هرشخص می بایست به صورت دقیق قید گردد.

8-سمت اشخاص:

اشخاصی که در مرحله ششم معرفی گردیدند ، در این مرحله سمت های آنها تعیین می گردد که برای هر شرکت باید حتما سمت های مدیرعاملی و رئیس هیئت مدیره مشخص گردد ، هم چنین اشخاص شرکت می توانند با توجه به جلسه موسسین شرکت سمت های دیگری را انتخاب نمایند.

9- ارتباط بین اشخاص :

در صورت وجود نماینده و یا وکیل در شرکت نام وکیل در این قسمت ذکر می گردد.

10-شعب شرکت :

در صورت وجود شعبه در سایر واحدهای ثبتی آدرس دقیق شعبه و نام مدیران آن در این قسمت ذکر می گردد.

11-روزنامه و سال مالی :

در شرکتهای سهامی خاص می بایست یکی از روزنامه های کثیرالانتشار ذکر شده در این قسمت جهت آگهی های شرکت انتخاب شود و در شرکتهای با مسئولیت محدود و موسسات نیازی به انتخاب روزنامه نیست،هم چنین روز و ماه سال مالی هرشرکت در این قسمت مشخص می گردد که معمولا یکم فروردین هرسال می باشد.

12- متن صورتجلسه:

صورتجلسه موسسین هر شرکت در این قسمت می بایست ذکر گردد که در آن هیئت مدیره شرکت مشخص می شود.

13-تقاضانامه یا اظهارنامه:

در شرکتهای سهامی خاص و موسسات غیرتجاری اظهارنامه ودر شرکتهای مسئولیت محدود تقاضانامه می باشد.

14-اساسنامه شرکت :

اساسنامه در شرکتهای با مسئولیت محدود شامل 26 ماده و دو تبصره ،در موسسات غیرتجاری 26 ماده و در شرکتهای سهامی خاص 64 ماده و 11 تبصره می باشد.

15-شرکتنامه:

شرکتنامه در شرکتهای سهامی خاص و هم چنین در موسسات غیرتجاری جزء اوراق شرکت محسوب نمی شود و به عبارت ساده تر این دونوع ثبت تاسیس شرکتنامه ندارند اما در شرکتهای با مسئولیت محدود متن شرکتنامه می بایست تنظیم گردد.

16-تایید مدارک

مرحله پایانی ثبت تاسیس در سامانه شامل تایید مدارک می باشد ، در این مرحله مدارک مورد نیاز مربوط به ثبت تاسیس مورد درخواست قید گردیده که پس از تایید می توان گزینه ی پذیرش نهایی را انتخاب نمود.
لازم به ذکر است در زمان ثبت اینترنتی شرکت در بالای صفحه یک کد پیگیری ظاهر می گردد که با در اختیار داشتن این کد می توان در صورت خروج از سامانه با مراجعه به قسمت پیگیری درخواست و ذکر این کد همه ی مراحل انجام داده شده را مجددا دریافت نمود،هم چنین پس از پذیرش نهایی درخواست ثبت تاسیس بعد از حدود 48 ساعت نتیجه ی نام های درخواستی شرکت مشخص می گردد که پس از تعیین نام شرکت می بایست مدارک مورد نیاز به اداره ثبت شرکتها ارسال گردد.
در این مقاله سعی شد که روند ثبت شرکت در سامانه ثبت شرکتها تشریح گردد،در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در این مورد می توانید همه روزه از ساعت 8 الی 22 با کارشناسان مشاور ثبت شرکت هما تماس حاصل فرمایید.
موسسه ثبت شرکت هما با در اختیار داشتن وکلای معتبر و کارشناسان اجرایی مجرب قادر است کلیه مراحل ثبت شرکت شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برساند.
باما تماس بگیرید:
02144979434
09128963121
09120219377

 

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 6

مهمان - احسان روی شنبه, 23 بهمن 1395 00:12

برای ثبت شرکت مدرک افراد مهم است یا خیر

برای ثبت شرکت مدرک افراد مهم است یا خیر
اپراتور ثبت هما روی دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396 10:05

درود بر شما
مدرک تحصیلی برای ثبت شرکت نسبت به موضوع شرکت متفاوت است.البته بیشتر موضوعات نیازی به مدرک تحصیلی ندارد.اگر که بخواهید در اسم شرکت مهندسی قید شود باید مدرک تحصیلی مرتبط موجود باشد.

درود بر شما مدرک تحصیلی برای ثبت شرکت نسبت به موضوع شرکت متفاوت است.البته بیشتر موضوعات نیازی به مدرک تحصیلی ندارد.اگر که بخواهید در اسم شرکت مهندسی قید شود باید مدرک تحصیلی مرتبط موجود باشد.
مهمان - احد روی یکشنبه, 12 دی 1395 01:23

با سلام , در قسمت ارتباط بین اشخاص چی باید بنویسیم ؟

با سلام , در قسمت ارتباط بین اشخاص چی باید بنویسیم ؟
اپراتور ثبت هما روی یکشنبه, 12 دی 1395 01:23

سلام , در صورت وجود نماینده و یا وکیل در شرکت نام وکیل در این قسمت ذکر می گردد.

سلام , در صورت وجود نماینده و یا وکیل در شرکت نام وکیل در این قسمت ذکر می گردد.
مهمان - رضا علیپور روی یکشنبه, 14 آذر 1395 21:43

زمانی که شرکت را در سامانه ثبت شرکتها به ثبت میرسانیم در قسمتی که نوشته ارتباط بین اشخاص باید چی بنویسیم ؟

زمانی که شرکت را در سامانه ثبت شرکتها به ثبت میرسانیم در قسمتی که نوشته ارتباط بین اشخاص باید چی بنویسیم ؟
اپراتور ثبت هما روی یکشنبه, 14 آذر 1395 21:44

سلام , در صورت وجود نماینده و یا وکیل در شرکت نام وکیل در این قسمت ذکر می گردد.

سلام , در صورت وجود نماینده و یا وکیل در شرکت نام وکیل در این قسمت ذکر می گردد.
مهمان
دوشنبه, 23 مهر 1397

کد امنیتی تصویر