ثبت شرکت دکوراسیون

محیطی که در آن زندگی می کنیم را دوست داریم و از داشتن چنین چیدمان و دکوراسیونی احساس آرامش می کنیم و احساس می کنیم این مکان با روحیه ما کاملا سازگار است . با فکر کردن به این موضوع و موضوعات مشابه به این موضوع می اندیشیم که افراد زیادی وجود دارند که برای داشتن چنین محیطی نیازمند کمک و یاری هستند ، اشخاص با تجربه ای وجود دارند که با آموختن این علم یعنی چیدمان و دکوراسیون می توانند به افرادی که نیازمند کمک هستند یاری برسانند و آنها را از بلاتکلیفی نجات دهند ولی این افراد برای انجام اینگونه فعالیت و برای اینکه امکان هرگونه تبلیغات با موضوع دکوراسیون و چیدمان را داشته باشند باید با موضوع فعالیت دکوراسیون ثبت شرکت کنند ، ثبت شرکت با موضوع دکوراسون جز موضوعات پر طرفدار و پسیار پر در آمد جامعه می باشد که اکثر فارغ التحصیلان رشته دکوراسیون ، معماری و گرافیک اقدام به ثبت شرکت با این موضوع میکنند .
ثبت این گونه شرکت در اداره ثبت شرکتها مانند شرکتهای مهندسی و پیمانکاری می باشد و متقاضی ثبت این نوع شرکت می تواند با داشتن مدارک مورد نیاز که در مقالات قبل توضیح کامل در این خصوص داشتیم و با مراجعه به موسسه ثبت شرکت هما در کمترین زمان شرکت دکوراسیون خود را به ثبت برساند.
در این مقاله جایز دانستیم مراحل ثبت شرکت را به صورت کامل توضیح مختصری داشته باشم .

مراحل ثبت شرکت دکوراسیون :

در اداره‌ ثبت شرکت‌ها فرم نمونه‌ اسناد فوق‌الذکر، موجود است. می‌توان این فرم‌های نمونه را از اداره‌ی مذکور تهیه و تکمیل‌کرده و ذیل تمام اوراق باید توسط همه‌ی شرکا (مؤسسین) امضا شود. سپس هزینه‌ای بابت تعیین نام شرکت به بانک واریز کرده و چند نام‌ که واژه‌ی بیگانه نبوده، فاقد سابقه‌ ثبت بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد، انتخاب کرده و به «واحد تعیین نام» ‌اداره‌ی مذکور، معرفی و موافقت آن واحد را درباره‌ نام تعیین شده اخذ کرده، سپس همه‌ی مدارک به «‌قسمت پذیرش مدارک»‌ اداره مزبور، تحویل و رسید دریافت می‌شود و موعدی برای گرفتن نتیجه تعیین می‌شود. لازم به تذکر است که امر تعیین نام، فقط در تهران انجام می‌شود و شرکت‌هایی که در سایر شهرها ثبت می‌شوند،نیز جهت تعیین نام به تهران معرفی می‌شوند. در صورت کامل بودن مدارک تقدیمی، کارشناس اداره‌ ثبت شرکت‌ها اقدام به تهیه‌ی پیش‌نویس آگهی ثبت نموده و به متقاضیان ثبت یا یکی از شرکا یا وکیل رسمی شرکت تحویل می‌شود. جهت تعیین حق‌الدرج آگهی باید به «نمایندگی روابط عمومی» ‌مراجعه کرد. لازم به ذکر است درصورتی‌که کارشناس اداره، موضوع شرکت را نیازمند کسب مجوز از مرجع خاصی بداند از مرجع مزبور، استعلام می‌نماید. سپس متقاضی باید مبلغی که بابت حق‌الثبت و حق‌الدرج آگهی، معین می شود؛ ‌به بانک و حساب تعیین‌شده، واریز کند و پس از آن فیش پرداخت حق‌الثبت و حق آگهی را به «‌واحد حسابداری» ‌اداره، تحویل و واحد مذکور، این امر را در ذیل برگه‌ی تقاضانامه، درج می‌کند و بعد مدارک به «واحد ثبت تأسیس و تغییرات» اداره‌ی ثبت شرکت‌ها تحویل و شرکت، ثبت‌می‌شود و امضایی دال بر «برابر بودن ثبت با سند» ‌از شرکا یا وکیل رسمی شرکت، اخذ می‌گردد. سپس دو نسخه آگهی به امضای رئیس اداره رسیده و یک نسخه از تمامی مدارک در پرونده‌ی شرکت، ضبط و نسخه‌ی دوم جهت نگهداری در شرکت به متقاضی داده می‌شود و این سند «سند ثبت شرکت» ‌است. در نهایت، متقاضی، باید یک نسخه از آگهی را به «واحد روابط عمومی» ‌مستقر در اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی و نسخه‌ی دیگر را به دفتر یک روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران واقع در تهران، تسلیم کند. با توجه به ماده‌ی 6 نظامنامه‌ی قانون تجارت وزارت عدلیه و ماده‌ی 197 قانون تجارت در ظرف مدت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت، باید خلاصه‌ی شرکت‌نامه و منضمات آن، توسط اداره‌ی ثبت در روزنامه‌ی رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از جراید کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به خرج خود شرکت، منتشر شود.
نکته :مرجع ثبت شرکت‌ها در تهران «اداره‌ی ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی»‌ که از دوایر اداره‌ی ثبت اسناد و املاک است، می‌باشد و در خارج از تهران‌ «‌اداره‌ی ثبت اسناد و املاک» مرکز اصلی شرکت و نقاطی که اداره یا دایره‌ی ثبت اسناد وجود ندارد، دفترخانه‌ی اسناد رسمی و اگر مرجع مذکور، وجود نداشته‌باشد، دفتر دادگاهِ محل است. در صورت اخیر باید تا سه ماه پس از تأسیس اداره یا شعبه‌ی اسناد در محل مذکور، شرکت را در دفتر ثبت اسناد، به ثبت رساند .
با توضیحاتی که در خصوص ثبت شرکت دکوراسیون و همچنین روش ثبت این شرکت گفته شد امید است بتوانید کلیه روند ثبت را به نحو احسنت انجام دهید و در این حین کارشناسان و مشاورین ثبت شرکت هما نیز شما عزیزان را یاری می کنند .
شماره های تماس : 44979434 خط ویژه
09128963121
09120219377

برای آگاهی از سرمایه لازم برای ثبت شرکت سرمایه اولیه برای ثبت شرکتها را دنبال کنید.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 6

مهمان - سینا بابایی روی یکشنبه, 28 آذر 1395 18:24

سلام و خسته نباشید, برای تعیین حق الدرج آگهی باید چه کار کرد؟

سلام و خسته نباشید, برای تعیین حق الدرج آگهی باید چه کار کرد؟
اپراتور ثبت هما روی یکشنبه, 28 آذر 1395 18:24

سلام , جهت تعیین حق‌الدرج آگهی باید به «نمایندگی روابط عمومی» ‌مراجعه کرد.

سلام , جهت تعیین حق‌الدرج آگهی باید به «نمایندگی روابط عمومی» ‌مراجعه کرد.
مهمان - آقاپور روی دوشنبه, 01 آذر 1395 14:17

سلام و خسته نباشید , برای انتخاب نام برای شرکت دکوراسیون رعایت چه مواردی الزامی است؟

سلام و خسته نباشید , برای انتخاب نام برای شرکت دکوراسیون رعایت چه مواردی الزامی است؟
اپراتور ثبت هما روی دوشنبه, 01 آذر 1395 14:17

سلام , نامی که انتخاب میشود باید واژه‌ی بیگانه نبوده، فاقد سابقه‌ ثبت بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد.

سلام , نامی که انتخاب میشود باید واژه‌ی بیگانه نبوده، فاقد سابقه‌ ثبت بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد.
ثبت شرکت هما روی دوشنبه, 30 آذر 1394 09:45

بله میشود ثبت کرد ولی اگر منظور از لگو برای مهر شرکت می باشد نیاز به ثبت لگو یا (برند ) نمی باشد

بله میشود ثبت کرد ولی اگر منظور از لگو برای مهر شرکت می باشد نیاز به ثبت لگو یا (برند ) نمی باشد
مهمان - ملیکا رحمانی روی دوشنبه, 30 آذر 1394 09:24

آیا میشود برای شرکت دکوراسون لگو ثبت کرد؟؟

آیا میشود برای شرکت دکوراسون لگو ثبت کرد؟؟
مهمان
شنبه, 28 مهر 1397

کد امنیتی تصویر