خدمات ثبتی

ثبت شرکتها و توضیحات ثبت تعاونی

همانطور که در دیگر مقالات مجموعه سایت های ثبت شرکت هما عنوان شده شرکتهای قابل ثبت در اداره ثبت شرکتها بر 9 نوع می باشند که هرکدام باتوجه به حوزه فعالیت شما و خواسته شما از ثبت شرکتها قابلیت هایی را دارا می باشند،برای ثبت هرکدام شرکتها ی ذیل ابتدا باید در سامانه ثبت شرکت مربوط به اداره ثبت شرکتها ثبت نام های لازم صورت گیرد و سپس مدارک مربوط به ثبت شرکت آماده و به صورت فیزیکی به اداره ثبت شرکتها ارسال گردد.

انواع ثبت شرکت:

 1.        ثبت شرکت با مسئولیت محدود

2.         ثبت شرکت سهامی خاص

3.         ثبت شرکت تعاونی

4.         ثبت موسسه

5.         ثبت شرکت تضامنی

6.         ثبت شرکت نسبی

7.         ثبت شرکت مختلط سهامی

8.         ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

9.         ثبت شرکت سهامی عام

 

ثبت شرکت تعاونی:

ثبت شرکت تعاونی شامل دو مرحله می باشد که مرحله اول ثبت شرکت تعاونی در اداره تعاون و به عبارت صحیح تر اخذ مجوز تعاون می باشد و مرحله دوم ثبت شرکت تعاونی در اداره ثبت شرکتها و از طریق سامانه ثبت شرکت می باشد، ثبت شرکت تعاونی نیازمند حداقل 7 نفر سهامدار در ابتدا ی ثبت تعاونی می باشد که شامل 1 مدیر عامل ، 3 نفر عضواصلی هیئت مدیره ، 1 نفر عضوعلی البدل هیئت مدیره و 2 نفر  بازرس به عنوان بازرسان اصلی و علی البدل می باشد که از بین سهامداران توسط مجمع عمومی موسسین انتخاب می گردد. تعاونی ها بر سه نوع تولیدی ، توزیعی و تولیدی توزیعی می باشند که بر حسب فعالیت مورد نظر می بایست حداقل 2 نفر از سهامداران دارای مدرک و یا جواز کسب معتبر مرتبط باشند.

حداقل سرمایه برای ثبت یک شرکت تعاونی210/000/000  ریال می باشد که می بایست 35% از آن در ابتدا به حساب شرکت در شرف تاسیس واریز گردد لازم به ذکر است میزان سرمایه اولیه در شرکتهای تعاونی توسط اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی تعیین می گردد(واریز 35% درصد از سرمایه اولیه درشرکتهای تعاونی همانند ثبت شرکت سهامی خاص می باشد که از این حیث باهم مشابهت دارند ) .

نکته : مدارک لازم برای ثبت شرکت تعاونی : کپی مدارک شناسایی اعم از کارت ملی ، شناسنامه و کارت پایان خدمت و مدارک تحصیلی و یا جواز کسب 2 نفر از اعضا می باشد.لازم به ذکر است دو نفر عضوی که از مدرک آنها استفاده می شود باید گواهی نمایند که از مدرک آنها در شرکت دیگری استفاده نشده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت تعاونی و سایر ثبت شرکتها با کارشناسان هما تماس حاصل فرمایید

021-44979434

09128963121

 

 

ثبت شرکتها و توضیحات ثبت تعاونی، ثبت شرکتها ، ثبت شرکت ، سامانه ثبت شرکت ، سامانه ثبت شرکتها ، اداره ثبت شرکتها ، اداره ثبت شرکت ها،ثبت محدود، ثبت سهامی خاص ،ثبت شرکت سهامی