خدمات ثبتی

ثبت شرکتها و تشریح ثبت شرکت سهامی خاص

 

ثبت شرکتها بر انواع مختلفی می باشند که به صورت تیتروار انواع ثبت شرکتها را معرفی می نماییم،هریک از انواع ثبت شرکت دارای اساسنامه ها و ضوابط جداگانه ای می باشد که باتوجه به حوزه فعالیت شما کاربردی ترین آنها به شما پیشنهاد خواهد شد،در این مطلب سعی شده است انواع ثبت شرکتها معرفی و ثبت شرکت سهامی خاص که یکی از پرکاربردترین ثبت شرکتها می باشد تشریح گردد ،انواع ثبت شرکتها عبارتند از:

1.         ثبت شرکت با مسئولیت محدود

2.         ثبت شرکت سهامی خاص

3.         ثبت شرکت تعاونی

4.         ثبت موسسه

5.         ثبت شرکت تضامنی

6.         ثبت شرکت نسبی

7.         ثبت شرکت مختلط سهامی

8.         ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

9.         ثبت شرکت سهامی عام

 

 

 ثبت شرکت سهامی خاص :

شرکتهای سهامی خاص برای ثبت شرکت نیاز به 3 نفر سهامدار (حداقل ) و 2 نفر بازرس دارند. سرمایه این نوع ثبت شرکت به صورت سهامی تقسیم بندی می شود . و هر سهامدار طبق ماده 33 اساسنامه می بایست حداقل یک سهم را دارا باشد. (در ضمن بازرسین نیز می توانند خود جزو سهامداران باشند.) در ابتدای ثبت شرکت سهامی خاص می بایست 35 درصد از سرمایه اولیه اعلامی به حساب شرکت در شرف تاسیس واریز گردد و تا زمان به ثبت رسیدن آن در حساب بلوکه شود ،ثبت نام شرکت سهامی خاص با ثبت الکترونیکی دراداره ثبت شرکتها و از طریق سامانه ثبت شرکتها انجام شده و کارشناسان ثبت شرکت هما در کمتر از 48 ساعت نام شرکت شما را به ثبت خواهند رساند ، در شرکتهای سهامی خاص هیئت مدیره و بازرسین توسط سهامداران انتخاب شده و هیئت مدیره ی انتخاب شده می بایست حتما حداقل یک سهم از سهام شرکت را داشته باشند و فقط و فقط  مدیرعامل می تواند خارج از سهامداران انتخاب گردد. هیئت مدیره می بایست هر دو سال یکبار توسط صورتجلسات عادی سالیانه یا عادی و یا عادی بطور فوق العاده تمدید ویا تغییر یابند و بازرسین نیز بعد از هر سال مالی تمدید و یا تعویض گردند (انتخاب مجدد هئیت مدیره و بازرسین برای چند دوره متوالی بلامانع است ). شرکتهای سهامی خاص از لحاظ اعتباری از شرکتهای مسئولیت محدود معتبرتر (با هرسرمایه ای) و از لحاظ اخذ وام و تسهیلات از بانکها وموسسات مالی از امتیاز بالاتری برخوردارند. برای نقل و انتقال سهام در ثبت شرکت سهامی خاص می بایست به سازمان دارایی و امورمالیاتی مراجعه و 4 درصد از مبلغ اسمی سهام منتقل شده پرداخت گردد.

نکته : مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکتهای سهامی خاص وثبت شرکتهای مسئولیت محدود رونوشت مدارک شناسایی شامل کارت ملی وشناسنامه و گواهی عدم سوء پیشینه می باشد.لازم به ذکر است برای ثبت شرکتها با عنوان مهندسی مدرک تحصیلی مهندسی الزامی است کما اینکه ثبت شرکتهای نیازمند مجوز مدارک مربوط به خود را نیاز دارند.

کارشناسان موسسه ثبت شرکت هما آماده ارائه مشاوره رایگان در جهت تسریع و تسهیل امورمربوط به ثبت شرکت شما عزیزان می باشند.

برای بهرمندی از مشاوره رایگان ثبت شرکتها با ما تماس بگیرید

021-44979434

09128963121

 

ثبت شرکتها و تشریح ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکتها ، ثبت شرکت ، سامانه ثبت شرکت ، سامانه ثبت شرکتها ، اداره ثبت شرکتها ، اداره ثبت شرکت هاخاص ، ثبت شرکتها ، ثبت شرکت ، سامانه ثبت شرکت ، سامانه ثبت شرکتها ، اداره ثبت شرکتها ، اداره ثبت شرکت ها